Idėjos pagal: Justiniškių

Ši antraštė turi biudžetą €18,000

NEpilkos Justiniškės :)

2021-10-15  •  Anonimas  •  Justiniškių

Sveiki,

Dažnai tenka girdėti, kad sovietiniai rajonai yra pilki, namai vienodi ir t.t. Tuo tarpu tikrai ne visi yra pasiruošė renovacijai, pastatų būklė to irgi ne visada reikalauja. Pagyvinti rajoną labai padėtų muralai - būtų ir unikalumo namams, ir jaukumo gyventojams, ir menui vietos. Galima pradėti nuo namų, kurie yra labiausiai matomi, šalia pėsčiųjų takų ir judrių gatvių.

Pvz. iš Kauno - https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/ant-kauno-daugiaaukscio-sienos-priminimas-apie-kasdienius-dziaugsmus-1014898

Taikos g. darželis Pasakaitė

Infrasturuktūros sutvarkymas prie darželio Pasakaitė

2021-09-06  •  Anonimas  •  Justiniškių

Sutvarkyti normalų patekimą į Pasakaitė darželio teritoriją jį perkeliant iš Taikos g. 18 namo pusės prie Taikos g. 32 namo ten paaukojant keliasdešimt kvadratinių metrų žaliosios vejos ir įrengti ten K+R zoną.

Kiekvieną ryta prie Taikos g. 18 namo formuojasi ganėtinai nemažas kamštis dėl tėvų atvežusių savo vaikus į darželį bei mokyklą, automobilius palieka tam neskirtose vietose, užstatant išvažiavimą iš kiemo taip jog neįmanoma gyventojams išvykti į darbą,  taipogi tuo pat įvažiavimu naudojasi ir prekes vežantys tiekėjai bei šiukšles išvežančios tarnybos. Prasidėjus mokslo metams ir padidėjus srautams tėvų į minėtą darželį labai dažnai pasitaiko atvejų kai yra apgadinami automobiliai ir pasišalinama iš įvykio vietos kas vietiniams gyventojams neprideda meilės bei pakantumo darželio lankytojams, taipogi įrengti papildomą "kory" prie darželio tvoros kas stipriai pagelbėtų aplink esančių 10 namųų gyventojams jaustis patogiau (nurodyta foto vizualizacijoje).

teisingai pasirinkus rangovą manau į justiniškėms skirtą biudžetą įmanoma įsipaišyti.

244423179_3947236408710716_7967272005083963798_n(1).jpg

Lūžių parkas

2021-10-07  •  Anonimas  •  Justiniškių

Lūžių parkas - puiki vieta leisti laiką kai geras oras, mamoms vežioti vaikus vežime gryname ore, senjorams pasedėti ant suoliukų, arba šeimoms ateiti su vaikais ir žaisti kamuoliu ar šiaip kokį lauko žaidimą. Ištikrųjų tai labai trūksta normalaus sutvarkyto kelio, kuriuo galėtų naudotis bėgikai, daugiau tvarkingų suoliukų, galėtų būti bent kelios poilsio zonos su sutvarkytu želdynu kaip daugelyje mikrorajono vietų. Reiktų aptvarkyti aplūžusius medžius, padaryti minimalius takelius. Parkas tikrai turi daug vietos kur galima plėtoti savo idėjas. Juk Vilniuje taip trūksta sutvarkytų parkų miegamuosiuose rajonuose.

Suolelis su atkalte – 10 vnt., apie 3100 €

Gėlynų/krumynų įrengimai – 2 po maždaug 20 kv. m, apie 4000 €

Daugiafunkcinis įrenginys (treniruoklis) 4 vnt. – 3200 €

Už likusią sumą sutvarkyti kelią, lieka apie 7700 €.

Skaičiavimai preliminarūs, imtos max sumos už krūmynus, želdynus, daugiafunkcininius treniruoklius. Sumos ir kiekiai aišku gali skirtis.

composting-programs-1200x799.jpg

Kompostavimas mieste

2021-10-10  •  Anonimas  •  Justiniškių

Šalia Justiniškių rajone įrengtų rūšiavimo konteinerių siūloma įrengti ir kompostavimo - savaime suyrančių maisto atliekų kaupimo dėžes. Toks sprendimas ne tik prisidėtų prie miesto sukuriamų atliekų mažinimo, bet ir sukurtų galimybę žiedinę ekonomiką bei tvarų gyvenimo būdą propaguojantiems Justiniškių gyventojams kompostuoti tam tinkamas savo sukuriamas atliekas. Seniūnijos ar savivaldybės interesams paliekamas sprendimas, kaip toliau su sukauptu kompostu elgtis - tarp svarstomų variantų galėtų būti komposto (jį prieš tai apdirbus) panaudojimas miesto želdynams. 

Projekto biudžetas tiesiogiai priklauso nuo to, kokiu mastu būtų planuojama tokius konteinerius įrengti, kokios medžiagos jiems pagaminti būtų renkamosis, taip pat kiek kainuotų komposto išvežimo ir apdirbimo paslaugos. 

Pridedama nuotrauka, kaip inspiracinė, galimas projekto įgyvendinimo pavyzdys.

Pasivaikčiojimo takas Justiniškėse visomis oro sąlygomis

Pasivaikčiojimo takas Justiniškėse visomis oro sąlygomis

2021-10-11  •  Anonimas  •  Justiniškių

  • Pasivaikčiojimo takas Justiniškėse tinkamas vaikščioti visomis oro sąlygomis.
  • Turi būti tinkamas vaikščioti rudenį ir pavasarį.
  • Įrengti tik savivaldybės valdomoje bendrojo naudojimo žemėje.
aikštelių pavyzdys

dėl šunų aikštelių

2021-10-10  •  Anonimas  •  Justiniškių

Būtų smagu įrengti konkrečias modernias šunų išvedžiojimo ir dresūros aikšteles, Justiniškėse turbūt jų reikėtų 6-10 vietoj esamos VIENOS) nes jau žiauriai nusibodo šunų augintojai ir jų požiūris, kurie neatsakingai vedžioja savo gyvūnus pėsčiųjų takais, aplink vaikų darželius, netoli vaikų žaidimų aikštelių. Nėra švietimo, kaip atsakingai vedžioti šunis, kaip rinkti jų ekskrementus (pakankamai mažai vietų, kur galima ekskrementus išmesti arba nėra šiukšliadėžių, kur šalia būtų ir vienkartiniai maišeliai tam turtui sudėti).

Galima aišteles padaryti virš požeminių garažų

Miško takeliai(Lūžių parke)

2021-10-11  •  Anonimas  •  Justiniškių

Lūžių parkas.Labai gražus miškas pasivaiksčioti žmonėms.Bet darosi vos sunkiau vaikščioti.Tiek mamoms su vežimėliais,tiek vaikams bėgioti,tiek senyvo amžiaus žmonėms.Takeliai yra labai nelygus,gaublėti .Pasiūlymas-padaryti gražius takelius. Nauda žmonėms-saugūs ir gražūs pasivaikščiojimai miške.

Apleistas tvenkinys dabar

Buivydiškių paplūdimio įrengimas

2021-09-14  •  Anonimas  •  Justiniškių

Savivaldybės pasiūlytoje vietoje įrengti Buivydiškių tvenkinių paplūdimį. Išlyginti teritoriją, atvežti smėlio, išpjauti nendres ir kitus tvenkinio sąžalynus, pastatyti suoliukus, persirengimo būdeles, lieptą, nutiesti medinius takus.

dėl vaikų aikštelių grindinio

2021-10-10  •  Anonimas  •  Justiniškių

Nežinia kodėl vaikų laisvalaikio aikštelės yra pripiltos akmenų? Kodėl nemastoma apie mažujų gyventojųū saugumą?

Būtų žymiai smagiau jeigu visos vaikų aikštelės būtų dengtos specialia danga, dėl kurios nesusižalotų nei patys vaikai, nei būtų sudraskyta avalynė ir drabužiai.kodėl nepasimokoma iš kaimyninių šalių patirties?nejaugi tiek verta būsima karta?

Vietoj 6 eismo juostų gatvės - parkas su pėsčiųjų ir dviračių takais

2021-09-26  •  Anonimas  •  Justiniškių

Projektuojamos Šiaurinės gatvės vietoje auga daug želdynų, gyvena ir veisiasi įvairūs paukščiai ir kiti laukiniai gyvūnai, pavyzdžiui kiškiai, voverės ir kt. Aplinkui ir taip labai trūksta parkų, vaikų aikštelių ir ar kitų laisvalaikio leidimui skirtų žaliųjų zonų. Vilniečiai labai baiminasi, kad nutiesus 6 eismo juostų gatvę stipriai padaugės triukšmo ir pablogės oro tarša Vilniaus mieste. Idėja būtų vietoj planuojamos 6 juostų Šiaurinės gatvės nutiesti tik dviračių ir pėsčiųjų takus, išsaugant ten esančius želdynus su bioįvairove. Biudžetas - nepalyginamai mažesnis nei kainuotų 6 juostų gatvės įrengimas.