Idėjos pagal: Rasų

Ši antraštė turi biudžetą €16,000

Požeminiai šiukšlių konteineriai Liepkalnio/Stadiono 1

2021-09-06  •  Anonimas  •  Rasų

Šioje vietoje labai didelė bala po lietaus susidaro ir joje stovi seni konteineriai, amžinai atviri, neįmanoma prie jų prieiti, o paukščiai ištampo šiukšles.

103194C7-76A3-42AE-8CA8-1A435EC9A37F.jpeg

Suoliukai/gultai meditacijai Vilneles slėnyje

2021-10-10  •  Anonimas  •  Rasų

Ideja butų prie Manufaktūrų gatves, kur atnaujintas stadionas ir pieva ir Vilneles Slenis padaryti modernių mediniu suoliuku/gultų prieplaukų and Vilneles kranto ir pievoje, kad butų galima grožėtis tekančia Vilnele ir pamedituoti po darbu. Panasiai padaryti liepteliai Likmenu dalyje Šnipiškėse, kur yra kudros liepteliai ir suoliukai, tai nuostabi ideja butų padaryti ir Vilneles slėnyje, paliekant natūralia gamta.
20210928_141241.jpg

Šaligatvis Birbynių gatvėje- saugumui užtikrinti.

2021-10-05  •  Anonimas  •  Rasų

Viena didesnių problemų seno tipo gyvenamose zonose- šaligatvių nebuvimas. Birbynių gatvė yra labai senai gyvenama, tačiau infrastruktūros gerinimas labai sudėtingas procesas- gyventojų nedaug, o naudotojų labai daug. Prieš kelis metus, gyventojai kartu su savivaldybe paklojo asfaltą, tačiau suintesyvėjus naudojimui- gatvė nėra remontuojama, trupa kelio juostos kraštai. Vilniečiams pamėgus Ribiškių seniūnaitijoje esančius miškus, labai padidėjo transporto srautas, pėsčiūjų padaugėjo kelis kartus. Dabar, pavyzdžiui, žmonės vaikšto gatvės pakraščiu, dviračiai ir paspirtukai važiuoja gatve, ir tai yra nesaugu. Daugelis automobilius palieka kelkraštyje, tad pėstiesiems tenka eiti važiuojamąja dalimi, ir tai yra tikrai nesaugu.

Galvojame, kad vienoje pusėje galima būtų padaryti šaligatvį, o ateityje, gavus finansavimą, kitoje gatvės pusėje- nutiesti dviračių taką. Labai prašome palaikyti šią idėją, nes išsprendus saugaus eismo prroblemą šioje atkarpoje, išvengtume netikėtų eismo įvykių ateityje.

Mediniai laiptai

2021-09-24  •  Anonimas  •  Rasų

Šalia Markučių žiedo yra dažnai žmonių lankomas pliažas. Labai gerai būtų įrengti medinius laiptus nuo čia esančios automobilių stovėjimo aikštelės iki pliažo. 

moderni šunų vedžiojimo aikštelė.

Prasmingas laisvalaikis su augintiniu.

2021-10-05  •  Anonimas  •  Rasų

Nors Ribiškių seniūnaitiją supa miškingos teritorijos, tačiau, labai pasigendama modernios šunų vedžiojimo aikštelės, kur galima būtų prasmingai leisti laiką su augintiniais. Kadangi teritorijoje gyvena daug pagyvenusių žmonių, aptverta ir apšviesta aikštelė būtų didelė pagalba negalintiems vedžioti savo augintinių kalvotomis vietovėmis. Šunis būtų saugu paleisti palakstyti aptvertoje teritorijoje, o aikštelėje esantys įrenginiai ( laipynės, sienutės ir pan.) neleistų augintiniams nuobodžiauti.

Šunų vedžiojimo aikštelę prašytume įrengti šalia vaikų žaidimų aikštelės esančios šalia Ribiškių tako. Vieta puikiai pasiekiama pėsčiomis ir automobiliu, yra vietos keliems automobiliams. Pinigai išleisti moderniai šunų vedžiojimo aikštelei būtų svarus infrastruktūros gerinimo pavyzdys, o vienoje teritorijoje sutelkus kelis lankytinus objektus- didelė nauda aplinkiniams gyventojams. Tokia moderni šunų vedžiojimo aikštelė jau įrengta Verkių seniūnijoje.

Teniso kortai

2021-10-07  •  Anonimas  •  Rasų

Sveiki, labai šaunu būtų jei kur atsirastu teniso kortai (ne padelio aikstele), teniso kortų nuoma valandai siekia 35 eur ir jaučiamas trūkumas. Manau butu gera investicija.

Tiltelis per Kaukysos upelį

2021-09-24  •  Anonimas  •  Rasų

Tarp Kuprioniškių ir Vilnelės gatvių teka Kaukysa, per kurią buvo medinis tiltelis (šalia Kuprioniškių g. 25). Su laiku jis subirėjo ir gyventojai padėjo toje vietoje metalines duris. Kai stipriai lyja, vandens srovė nuneša "tiltelį". Tiltelis per Kaukysos upelį - tiltelis tarp žmonių, gyvenančių skirtingose upės pusėse. 

Peteliškių-Filaretų kvartalo pasiekiamumo gerinimas

2021-09-22  •  Anonimas  •  Rasų

Visi laiptai vedantys nuo Olandų gatvės į Peteliškių g. (tiek esantys arčiau Viados degalinės, tiek arčiau Polocko stotelės) yra avarinės būklės, ištrupėję, neapšviesti, apaugę krūmais ir menkaverčiais medžiais, prie jų neįrengti (arba avarinės būklės ir nenaudotini) nusileidimai vėžimėliais, dviračiais. Visas kvartalas iš esmės yra nepasiekiamas dviračiu iš Užupio/ Paupio pusės nedarant ilgų apylankų. 

Sutvarkyti laiptai su nuovažomis dviračiams/ vėžimėliams pagerintu kvartalo gyvetojų tvaraus judumo galimybes. Ypač bloga yra arčiau Viados degalinės esančių laiptų būklė, tad jų sutvarkymui turėtų būti teikiamas prioritetas. Esant galimybei būtų gerai laiptus ir apšviesti.

Parko apšvietimas

2021-10-01  •  Anonimas  •  Rasų

Būtų šaunu apšviesti teritoriją aplink parke esantį tvenkinį. Taip būtų galima pailginti parko naudojimosi laiką. Šiuo metu sutemus šiaip vaikščioti ar šunis vedžioti tikrai nejauku. Taip pat būtų gerai atnaujinti suoliukus ir šiukšledėžes padaryti uždengiamas (šiuo metu varnos išnešioja šiukšles). 

Šunų aikštelės įrengimas

2021-09-24  •  Anonimas  •  Rasų

Markučių rajone paskutiniu metu apsigyveno daug naujakurių. Kartu su padidėjusiu gyventojų skaičiumi padidėjo augintinių skaičius, todėl šunų aikštelės klausimas yra labai aktualus.