Grįžti

Sakurų kiemelis P. Vileišio g.

2022-08-28  •  Antakalnio  • 

Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija

Idėjos kodas: 1041

Tarp P. Vileišio g. 6D, 6G ir 6B namų yra neišnaudota vieša erdvė, kurioje būtų galima įrengti sakurų kiemelį: pastatyti suoliuką, pasodinti keletą medelių. Ryškiai žydintys medžiai pavasarį džiugintų ne tik aplinkinius gyventojus, bet ir praeivius, dviratininkus, kviestų užsukti, atsipūsti, pasigrožėti priešais tekančia Nerimi. Kiemelio įrengimas atsieitų nebrangiai, o rekreacinė / estetinė nauda gausiai kaimynijai ir antakalniečiams – akivaizdi.

Projekto tikslas: pagerinti vietos ir aplinkinių teritorijų gyventojų gyvenimo kokybę įrengiant ir apželdinant viešą poilsio erdvę ties P. Vileišio g. 6D, 6G ir 6B namais.

Sprendžiama problema: želdinių trūkumas erdvėje ties P. Vileišio g. 6D, 6G ir 6B namais (tuščia, neišnaudota, neįveiklinta, bendruomeniškumo neskatinanti erdvė, vizualiai teršianti P. Vileišio g. prieigas – aplinkui vyrauja vien betonas ir trinkelės).

Siekiami rezultatai: 2–4 medžių (japoninių vyšnių „Ruby“ arba, kaip alternatyva, liepų / beržų / ąžuolų / obelų / kt.) pasodinimas, betoninės sienos užželdinimas vijokliniais augalais, suoliuko su atkalte įrengimas.

Nauda gyventojams: nauja visiems atvira rekreacinė erdvė Antakalnyje, skatinanti ramų poilsį, estetiką, bendruomeniškumą.

Sąnaudų pagrįstumas: 4 medžių pasodinimas × ~250 Eur + 1 krūmyno (vijoklio) įrengimas × ~40 Eur + 1 suolelio įrengimas × ~310 Eur = 1400 Eur.

Projekto atitiktis miesto strateginei krypčiai ir vizijai: siūlymas atitinka „Žalio Vilniaus“ strategiją (https://zalias.vilnius.lt/), pagal kurią skatinamas medžių ir vijoklių gausinimas mieste.

Vieta: Viešoji erdvė ties P. Vileišio g. 6D, 6G ir 6B namais

Etapai nenustatyti