Grįžti

Skambantys Smėlynės Sodai

2022-10-05  •  Antakalnio  • 

Capture.PNG
Capture.PNG

Idėjos kodas: 1201

Tikslas ir sprendžiama problema:

Projekto tikslas – įrengti kiekvienam prieinamą muzikinę erdvę su lauko muzikos instrumentais po atviru dangumi, siekiant terapinių, pramoginių bei edukacinių tikslų. Tikimasi, jog muzikinė erdvė dar labiau paskatins tiek mažuosius su tėveliais, tiek jaunimą, tiek senjorus dažniau praleisti laiką miško apsuptyje gryname ore šalia įrengtos žaidimų aikštelės.

         Šiais instrumentais gali groti visi: mažamečiai vaikai ir ūgtelėję moksleiviai, jaunuoliai, įvairių sveikatos sutrikimų, tame tarpe ir negalią turintys asmenys, šeimos, bendruomenės, senjorai. Taigi, projekto tikslinė grupė -  asmenys nuo 0 iki 99+ m.😊 Įvaldyti šiuos muzikos instrumentus ir mėgautis muzika yra itin paprasta ir tikrai nereikia turėti muzikinių žinių, norint jais muzikuoti.

       Nemaža dalis tiek mokyklinio amžiaus, tiek ir vyresnio amžiaus piliečių, prijaučiančių muzikai ir norinčių muzikuoti, deja, neturi tokios galimybės. Ir štai, jiems visiems - puikus problemos sprendimo būdas – lauko muzikos instrumentai atviroje, visiems pasiekiamoje vietoje, po atviru dangumi. Taigi, be galo smagi veikla ištisus metus gryname ore yra garantuota! Verta prisiminti, jog muzika – ne tik sielos gydytoja, tai galimybė visiems susitikti ir pabendrauti. Muzikinė erdvė po atviru dangumi – puiki galimybė „išlįsti“ iš kompiuterių, planšečių ir mobiliųjų telefonų ekranų, susitikti gyvai su draugais, paleisti susikaupusias negatyvias emocijas; tai skatina kūrybiškumą, bendruomeniškumą, kompromisų ieškojimą, dalijimąsi, bendradarbiavimą.

Rezultatai ir nauda:

Žmonės mėgsta groti šiais muzikiniais įrenginiais nepriklausomai nuo amžiaus, nes muzikinė veikla lauke praturtina jų laisvalaikio laiką, skatina judrumą ir fizinį aktyvumą, suartina ir skatina bendruomeniškumą, sužadina teigiamus jausmus ir geras emocijas, prisideda prie žmogaus sveikatinimo, atpalaiduoja, didina pasitikėjimą savimi. Skleidžiami garsai mažina susijaudinimą, liūdesį, pyktį bei depresijos simptomus ir tuo pačiu verčia šypsotis, džiaugtis, būti gerų emocijų apsuptyje bei harmonijoje. Plačiąja prasme – tai gėrio, grožio, teigiamų emocijų skleidimas. Groja visi, net ir neturintys muzikinio išsilavinimo, nes instrumentai visuomet skleidžia darnius garsus.

       Kiekvienais metais miesto bendruomenė gražina savo teritoriją, tą pastebi ir pravažiuojantys kitų miestų gyventojai ir atvykstantys svečiai negaili gražių žodžių. Tik pagalvokite, kokių dar pagyrų sulauktų, jeigu svečius pasitiktų tokia nuostabi muzikinė oazė žalumos apsuptyje! Tikrai taptume traukos objektu ne tik vietiniams, bet ir aplinkinių vietovių gyventojams. Kadangi instrumentai iš tiesų atrodo įspūdingai, jie ne tik būtų naudingi muzikine prasme, bet ir be galo papuoštų, pagyvintų šią miesto dalį.

       Šis projektas būtų nuostabi dovana tiek mūsų, tiek atokiau esančioms bendruomenėms. Suteikime  galimybę šiam gamtos kampeliui nuolat skendėti muzikos garsuose, o  gyventojams ir svečiams – galimybę nepaliaujamai muzikuoti, kurti, klausyti ir mėgautis kitų kuriama muzika, taip dovanojant grožį ir gėrį ne tik sau, bet ir aplinkiniams😊

Vieta: Ši vieta labai populiari pasivaikščiojimams. Sulaukiame gyventojų ne tik iš gretimų bendrijų, bet ir iš tolėliau esančių, kurie atvyksta ilgiems pasivaikščiojimams su šeimomis bei augintiniais.

Dokumentai (4)

Etapai nenustatyti