Grįžti

Daugiafunkcinė krepšinio aikštelė

2022-10-07  •  Antakalnio  • 

Aikštelės vizualizacija
Aikštelės vizualizacija

Idėjos kodas: 1229

Projekto tikslas: krepšinio aikštelę, esančią tarp P. Vileišio g. 25-ojo ir 24-jo namų, pritaikyti aktyviam šeimų su vaikais poilsiui.

Visame P. Vileišio skvere yra tik dvi veikiančios krepšinio aikštelės: moderni, neseniai iš pagrindų atnaujinta aikštelė priešais P. Vileišio g. 26 namą ir sena, tarp P. Vileišio g. 25-ojo ir 24-jo namų, ilgą laiką vienintelė šioje skvero dalyje veikusi aikštelė. Įrengus modernią aikštelę priešais P. Vileišio g. 26, kilo nuogąstavimų, kad senoji aikštelė taps mažiau patraukli ir nenaudojama, tačiau taip neatsitiko.  Pastaruoju metu stebima įdomi tendencija. Į naująją aukštelę „persikraustė“ aktyvus jaunimas, norintis žaisti komandinį krepšinį ir tinklinį, o senąją aikštelę ypač pamėgo jaunos šeimos su mažais vaikais. Tėveliai čia ateina ne tik pamėtyti kamuolį, bet ir moko vaikus važinėti dviratukais, riedučiais, žaisti kvadratą. Aikštelės asfaltuota danga labai traukia mažuosius dailininkus piešti kreidelėmis ar sužaisti „Jenga“. Aikštele taip pat noriai naudojasi aplinkinių mokyklų bei darželių vaikai ir mokytojai, nes ji yra prie labirinto, kurį labai mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji ir prie pagrindinio tako, kuriuo į P.Vileišio skverą eina pasivaikščioti žmonės, gyvenantys kitoje Antakalnio gatvės pusėje.

Aikštelė nėra apleista, ją stropiai prižiūri seniūnija ir vietiniai gyventojai. Prieš keletą metų joje buvo išlieta nauja asfalto danga, šią vasarą nudažyti krepšinio stovai ir sutaisyti lankai. Yra visos sąlygos  pritaikyti šią aikštelę šeimų poilsiui, kad joje būtų malonu žaisti ne tik krepšinį, bet ir mažesniems lankytojams atsirastų daugiau pramogų. Pasitarę su tėveliais ir aikštelėje žaidžiančiais krepšinio mėgėjais, siūlome:

  1. Aptverti  aikštelę iš vakarinės pusės aukšta segmentine tvora, kad atšokęs kamuolys  neriedėtų šlaitu žemyn prie labirinto link upės. Tai labai trukdo žaidimui.
  2. Pastatyti prie aištelės du suoliukus, kad žaidžiantys vaikai ir juos prižiūrintys tėvai galėtų ne tik pailsėti, bet ir pasidėti savo daiktus ir drabužius. Šiuo metu čia stovi tik vienas aplūžęs suolelis.
  3. Toliau nuo aikštelės įrengti specialią šiukšliadėžę šunų „dovanėlėms“, nes karštą vasaros dieną neįmanoma prisėsti ant suolelio, jeigu šalia jo yra bendra šiukšliadėžė. Ypač savaitgaliais, kai šiukšliadėžės nėra ištuštinamos.
  4. Rytinėje aikštelės pusėje, tarp suoliukų, įrengti stacionarų vaikišką krepšinio stovą, pritaikytą mažiesiems krepšinio mylėtojams, kad jie galėtų žengti pirmuosius žingsnius mokydamiesi mesti kamuolį į krepšį ir netrukdytų tėveliams žaisti prie didžiojo krepšio.

Išnaudoti aikštelės asfaltuotą dangą smagiems vaikiškiems žaidimais - panaudojant trafaretus, atspariais atmosferos poveikiui dažais nupiešti „klases“ ir „pėdutes“.

Dokumentai (1)

Etapai nenustatyti