Antakalnio

Seniūnijos biudžetas: 20 000 €


pasivaiksctak.jpg

Pasivaikščiojimo takas palei Neries upę tarp Turniškių ir Rudausių gyvenviečių

2022-09-19  •  Antakalnio

COVID parodė, kad žmonėms reikia erdvės, pasivaikščiojimo vietų. Antakalnio rajonas turi ne tik brandžius miškus, bet ir ilgą Neries upės atkarpą, kuri iki šiol nėra pilnai išnaudota ir pritaikyta gyventojų poreikiams - judėjimui (pėsčiųjų ir dviračių), rekreacijai tarp Turniškių ir Rudausių gyvenviečių. Ši atkarpa yra sunkiai praeinama, apžėlusi menkaverčiais invaziniais medžiais, krūmynais, pilna nugriuvusių medžių, neprižiūrima, o galėtų būti tikrai patraukli. Užtektų bent kelių metrų pločio tako palei Neries pakrantę su skaldos takeliu ir kelių suoliukų

zaidaikstel.jpg

Vaikų žaidimų aikštelė Gvazdikų gyvenvietėje

2022-09-19  •  Antakalnio

Gvazdikų gyvenvietėje trūksta vaikų žaidimų aikštelės, kelių kilometrų spinduliu savivaldybės lėšomis nėra įrengta jokios vaikų žaidimų aikštelės. Gyvenvietėje kuriasi jaunos šeimos, tačiau nėra bendros erdvės, kur galima būtų susitikti vaikams, kartu pažaisti, pabendrauti.

Žaidimų aikštelės turėtų būti įrengiamos tolygiai visoje Antakalnio seniūnijos teritorijoje, o ne tik prie daugiabučių namų apink Antakalnio gatvę.

Dviračių parkas

2022-09-13  •  Antakalnio

Siūlau atnaujinti Molynės dviračių parką didėjant susidomėjimu kalnų dviračiais, bet dėja neturint kur tinkamai ir saugiai treniruotis.

Dviračių stovas

2022-09-09  •  Antakalnio

Norime meniškai žaismingo dviračių stovo prie Kuosų g. 9 namo. Dabar jau visiškai netelpa dviračiai prie mūsų namo. Norėtume meniškai suprojektuoto bet funkcionalaus dviračių stovo, gal ir su stogeliu. Kieme rastume vietos. Kadangi metalo kainos auga, taii kaštai gali būti iki 3000 eur.

20220804_210645.jpg

Vaikų aikštelės atnaujinimas

2022-08-31  •  Antakalnio

Laba diena, visų kaimynų vardu labai prašome atnaujinti Nugalėtojų g. vaikų aikštelę, kurioje jau nesaugu vaikams žaisti. Daug yra jaunų šeimų ir tikrai labai reikalinga ši aikštelė. Norėtume, kad atnaujintumėte krepšinio įrenginį, futbolo vartus, gali būti keli treniruokliai, mažesniems supynės, smėlynė ir keleta suoliukų.

Projekto vizualizacija

Sakurų kiemelis P. Vileišio g.

2022-08-28  •  Antakalnio

Tarp P. Vileišio g. 6D, 6G ir 6B namų yra neišnaudota vieša erdvė, kurioje būtų galima įrengti sakurų kiemelį: pastatyti suoliuką, pasodinti keletą medelių. Ryškiai žydintys medžiai pavasarį džiugintų ne tik aplinkinius gyventojus, bet ir praeivius, dviratininkus, kviestų užsukti, atsipūsti, pasigrožėti priešais tekančia Nerimi. Kiemelio įrengimas atsieitų nebrangiai, o rekreacinė / estetinė nauda gausiai kaimynijai ir antakalniečiams – akivaizdi.

Projekto tikslas: pagerinti vietos ir aplinkinių teritorijų gyventojų gyvenimo kokybę įrengiant ir apželdinant viešą poilsio erdvę ties P. Vileišio g. 6D, 6G ir 6B namais.

Sprendžiama problema: želdinių trūkumas erdvėje ties P. Vileišio g. 6D, 6G ir 6B namais (tuščia, neišnaudota, neįveiklinta, bendruomeniškumo neskatinanti erdvė, vizualiai teršianti P. Vileišio g. prieigas – aplinkui vyrauja vien betonas ir trinkelės).

Siekiami rezultatai: 2–4 medžių (japoninių vyšnių „Ruby“ arba, kaip alternatyva, liepų / beržų / ąžuolų / obelų / kt.) pasodinimas, betoninės sienos užželdinimas vijokliniais augalais, suoliuko su atkalte įrengimas.

Nauda gyventojams: nauja visiems atvira rekreacinė erdvė Antakalnyje, skatinanti ramų poilsį, estetiką, bendruomeniškumą.

Sąnaudų pagrįstumas: 4 medžių pasodinimas × ~250 Eur + 1 krūmyno (vijoklio) įrengimas × ~40 Eur + 1 suolelio įrengimas × ~310 Eur = 1400 Eur.

Projekto atitiktis miesto strateginei krypčiai ir vizijai: siūlymas atitinka „Žalio Vilniaus“ strategiją (https://zalias.vilnius.lt/), pagal kurią skatinamas medžių ir vijoklių gausinimas mieste.

Nauji įrenginiai Viršupio Sodų g Miško aikštelei

Viršupio Sodų gatvės aikštelei reikia įrenginių

2022-08-23  •  Antakalnio

Viršupio Sodų gatvės Miško aikštelė gyventojų iniciatyva įkurta prieš 6 metus, valstybiniame miške Valakupių girininkijos 51 kvartalo 2 miško sklype, miškotvarkos projekte numatytoje vietoje.Aikštelei nuolat labai reikia atnaujinimo!Bendruomenė pagal išgales prižiūri aikštelę.Prieš metus skyrė lėšų naujoms sūpynėms, čiuožyklai, naujam krepšinio stovui.Buvo parengtas aikštelės įrengimo projektas ir suderintas Vilniaus miesto savivaldybėje. Aikštelę noriai lanko gyventojai iš netoliese esančių Sodų Bendrijų, o taip pat ir iš kitų greta esančių apylinkių – aikštelė itin matomoje ir praeinamoje vietoje.

Šiuo metu Sodų bendrija „Elektronika 1“ kartu su gyventojais renka lėšas krepšinio aikštės dangos atnaujinimui (guminei dangai).Sodų bendrijose daugėjant gyventojų, ypač jaunų šeimų su vaikais – aikštelės poreikis vis didėja. Atlikus apklausą, gyventojai labiausiai norėtų lauko gimnastikos įrenginio, taip pat laipiojimo tinklo.Nauji įrenginiai labai pagyvintų aikštelę, atsirastų daugiau veiklos įvairaus amžiaus aikštelės lankytojams!

Tvereciaus g.7.jpeg

Modulinė dviračių saugykla

2022-08-23  •  Antakalnio

Laba diena,

Tverečiaus g. 7 namo Bendrijos vardu (117 DNSB) prašome už dalį Antakalnio seniūnijai skiriamų lėšų įrengti dviračių saugyklas lauke.

Tverečiaus gatvėje yra didelė bendruomenė žmonių važinėjančių dviračiais, kuri nuolat didėja Antakalnio rajoną sujungus puikiais dviračių takais Senamiesčio ir Valakampių tilto kryptimis. Bendruomenė galėtų augti ir sparčiau, tačiau dviračių naudojimo patrauklumą stabdo dviračių laikymo ir saugojimo infrastruktūros stoka. Daugiabučio namo rūsys yra su stačiais laiptais ir siaurais praėjimais, individualūs rūsiai yra labai ankšti, juose drėgna ir nepatogu laikyti dviračius.

Prie Tverečiaus g. 7-o namo yra daug erdvės saugyklos įrengimui (pridedama nuotrauka), šia saugykla galėtų naudotis visa Tverečiaus g. dviratininkų bendruomenė, saugykla niekam netrukdytų, būtų funkcionali ir papuoštų aplinką. 

Aplinkiniuose namuose gyvana daug studentų iš Saulėtekio, tad galimybė važiuoti į universitetą su dviračiu nukrautų eismą nuo ypač apkrautos Antakalnio gatvės.

Poreikiui esant galime detalizuoti užklausą, pateikti gyventojų bei dviratininkų bendruomenės narių parašus.

 

 

 

 

Tvarkymas

2022-08-18  •  Antakalnio

Tikslas - tvarkingesnis, švaresnis ir ramesnis rajonas.

Daugiau tvarkos leis ne tik mėgautis buvimu namuosę ir gatvėje bei paskatins kitus jos laikytis. Švara turi spręsti oro, šviesos, triukšmo taršą, o tai leis geriau miegoti, kokybiškiau dirbti ir ilsėtis Antakalnyje. 

Konkrečiai:

reikia atsisakyti baltą šviesą skleidžiančių šviestuvų;

Policija arba kažkoks skyrius turi reaguoti į pranešimus dėl įvairios taršos. Dabar skirtingos ministerijos užsiuma skirtingų rūšių taršos fiksavimu, todėl sudėtinga rasti į ką kokiu atveju kreiptis. Pavyzdžiui, kažkas degina plastiką, kreiptis į aplinkos ministeriją, pas kažką nuolat vėjo krutinami vartai skleidžjlia varginantį dungsėjimo garsą - į sveikatos ministeriją. Bet taip per sudėtinga - reikia vieno tvarkos kontrolieriaus visam rajonui, kuris spręstų problemas. 

Kiemuose tvarką turi vykdyti namo administratoriai, tačiau niekam jie neatskaitingi, o namo gyventojų nebijo, todėl reikia tikrinti namo administratorių darbus taip kaip tikrina maisto ir veterinarijos inspekcija restoranus.

 

Grilio vietų

2022-08-05  •  Antakalnio

Laisvalaikiui galima būtų pasikepti grilio patiekalų, todėl bendri suoliukai bei grilio vietos iškvepintų visą rajoną puikiais kvapais

Netaršaus transporto skatinimas

2022-08-05  •  Antakalnio

Sveiki,

Galbūt idėja ir nenauja, tačiau nei kiek nemažiau aktuali - infrastruktūra elektromobilių krovimui. Papildomos krovimo stotelės skatintų mažiau taršias transporto priemones bei spręstų jau kasdienį esamų savininkų galvos skausmą - kur pasikrauti elektromobilį, elektrinį mopedą ir panašiai. Išlaidos labai priklauso tik nuo fantazijos - užtektų ir paprasčiausios rozetės ant esamų apšvietimo stulpų, o idealiu atveju ir bendros stotelės daugiabučio parkinge. 

Treniruolis vaikų žaidimo ir treniruoklių aikštelėje

2022-07-15  •  Antakalnio

Prašymas papildyti vienu treniruoliu kojoms, jau įrengtą vaikų žaidimo/treniruoklių aikštelę esančia už pastato Antakalnio 75A. Kojų raumenų/sąnarių treniruoklis - "švytuoklės" atskirai kojoms (pastaba: Lenkijoje pagaminta); Gamintojas: www.ringpol.pl Treniruoklio kodas: ZPJ-12 Pastaba: toks yra vaikų žaidimo/treniruoklių aikštelėje Sapiegos parke (Antakalnio g. 17)

Yra posakis: "Žmogus sensta ne metais, o kojomis" Bubnovskij S.M.

car_charge.JPG

Gyventojams skirta automobilų krovimo stotelė

2022-06-30  •  Antakalnio

Gyventojams skirta automobilių krovimo stotelė,

L.Sapiegos ir Jūratės gatvės sankirtoje prie Sapiegų parkų 54.69819631221867, 25.312907694284583

Ši stotelė padengtų didelę dalį Antakalnio.

Įrengiant šioje vietoje ji nebus blokuojama gyventojų, ta vieta naudojama tik laikiniems sustojimams

Sąmata priklauso nuo galingumo ir krovimo kiekio, rinkos kainos 12-26 k

https://ikrovimostoteles.lt/prekyba/elinta-city-charge-v2-elektromobilio-ikrovimo-stotele-2x22k.html

Laisvalaikio aikstele jaunimui,tinklinio aikstele paupi

2022-06-23  •  Antakalnio

Siuo metu paupio zona Antakalnio paupi Vileisio gatvei naudojama daugiau sunu vedziojimui,bet tai yra ir pasivaiksciojimui bei poilsio erdve..manau tai galetu but puiki trukos viet jaunimui galetu buti irengta poilsio aikstele su ,virviu supinem,su pafangu supinem,ivairiom pramogom salia galetu buti ir tinklinio aikstele,hamakai, ne visada norisi aktivaus poilsio..butu puiki traukos vieta ir is namu iseitu ir didziausios namisedos

Automobilių stovėjimo aikštelė

2022-06-23  •  Antakalnio

Antakalnio g.70 namas, yra daug vietos, kutią galimą panaudoti automobilių stovėjimo aikštelės platinimui, vis daugiau žmonių perka atomobilius, ir pasistatyti jiems vietos nėra.

Dviračių parkavimas "Kamčiatkoje" studentų miestelyje ir poilsio zonos

2022-06-22  •  Antakalnio

Studentai neturi, kur saugoti-prirakinti dviračių Kamčiatkoje (turi temptis į bendrabučius ir rakinėti koridoriuose), auga poreikis pasikrauti paspirtukus, reikia tiek nedidelių stovų pačių paprasčiausių, pvz., U raidės, tiek ir multimodalinės aikštelės, o dar galimybė patogiai pasiremontuoti būtų labai sveikintina. Trūksta poilsio zonų, užsienio studentai nešasi pagalves ir apklotus ant žolės, bet tai įmanoma, tik kai nešlapias gruntas, sėdimos-gulimos poilsio zonos su saugiomis grilinimo vietomis padėtų labiau atsipalaiduoti savaitgaliais ir po egzaminų. Jei būtų paprasčiausios dėžės tipo su 3 sienom ir stogu - galima būtų jose čilinti ir nepalankiu oru (užsienyje populiarūs tokie mediniai statiniai su 2-3 sėdmaišiais). Turim daug žalios zonos, kurią būtų galima įveiklinti aktyviam laisvalaikiui 

Gėlynas

2022-06-21  •  Antakalnio

Antakalnio 51 namo kieme, kur buvo pašalintos surūdiję konstrukcijos galima būtų pastatyti kelis didelius stacionarius vazonus, kuriuose vasaros metu žydėtų gėlės, o žiemos metu galima būtų pasidaryti kalėdinių papuošimų. 

Bike storage place

2022-06-18  •  Antakalnio

For Antakalnis and Vilnius in general it would encourage people to use bikes if there were specific places to leave them. Often the problem is either bringing it down into the basement or to your own apartement, to prevent the bike from getting stolen or rusty. Having social space allocated for bike storing, like the JUDU Multimodalinės dviračių. Already two are present in the neighbourhood - in this neighbourhood a lot of people pass through and go to. At for instance Kliniku st. it would be a great location for another bikebox. Having more space allocated for keeping bikes will help all of us use them more freely.

Dviračių takas

2022-06-17  •  Antakalnio

Labai reikalingas dviračių takas Karačiūnų gatve. Labai daug dviratininkų važinėja nuo Nemenčinės plento link Bezdonių, o kelias labai siauras ir pavojingas, todėl dviračių takas labai reikalingas.  Įrengus dviračių taką ir prie ežero būtų patogu antakalniečiams važinėti.

Lauko_treniruoklių_aikštelės_pavyzdys.JPG

Treniruoklių aikštelės įrengimas Antakalnio suoliukų parke

2022-06-12  •  Antakalnio

Šia idėja siūloma įrengti judesio treniruoklių (treniruoklių apkrovos sudaromos nuo žmogaus svorio) kompleksą Antakalnio suoliukų parke (parkas driekiasi palei Antakalnio g., priešais Uno parką).

Lauko treniruokliai – puiki laisvalaikio praleidimo forma tiek mažam, tiek ir dideliam, tiek patyrusiam atletui, tiek ir pradedančiajam, tiek pavasarį, vasarą ar rudenį, tiek ir žiemą.  Kiekvienam iš mūsų rūpi sveikatos būklė ir kūno formos, tačiau dėl įvairiausių priežasčių ne visi turi galimybių vaikščioti į sporto klubą. Alternatyva tikrai yra - visada galima pasirinkti sportuoti lauke. 

Idėjai realizuoti reikėtų: 

1. Įrengti bent 6 skirtingus treniruoklius:

  • Slidinėjimo treniruoklis;
  • Treniruoklis skirtas krūtinės, pečių, nugaros ir rankų raumenims;
  • Kojų raumenų treniruoklis;
  • Irklavimo treniruoklis;
  • Atsilenkimų treniruoklis (preso/nugaros suolelis);
  • Rankų ir pilvo preso treniruoklis;

2. Pagrindo parengimas, kad po lietaus treniruoklių zonoje nesusidarytų balos ir purvynas.

Antakalniečiai, įsirenkime lauko sporto aikštelę su treniruokliais, kurių pagalba galėsime išlikti aktyvūs, sveiki ir energingi.