Antakalnio

Seniūnijos biudžetas: 20 000 €


nuoroda.JPG

Dvarčionių sveikatingumo takas "Šeimų judesio pušynas"

2022-10-07  •  Antakalnio

Vilniaus m. Dvarčionių bendruomenė (Gyventojų asociacija „Dvarčioniškiai“) 2022 metais įkūrė Sveikatingumo taką „Šeimų judesio pušynas“. Jis taps ne tik mėgstamiausiu bei lankomiausiu miškeliu vietiniams, bet, neabejotinai, ir kaimyninių rajonų gyventojams! Sveikatingumo takas bus vienintelis toks visoje šiaurės rytinėje sostinės dalyje – skirtas tik sportuojantiems, jaunoms šeimoms su vaikais, senjorams ir neįgaliesiems. Šalia yra talpi mašinų stovėjimo aikštelė, restoranas su jaukia lauko terasa, netoliese tyvuliuoja švarus Dvarčionių ežeras, o susisiekimas visuomeniniu transportu – puikus. „Šeimų judesio pušyne“ yra: 750 m ir 500 m bėgimo takai; treniruokliais suaugusiems, senjorams ir vaikams; supynėmis, laipynėmis, riedukais ir karstynėmis mažiesiems. Visą teritoriją puošia medinės miško gyventojų skulptūros, o Dvarčionių bendruomenė ne tik prižiūrės Sveikatingumo taką, bet jį plės bei gražins.

"Dalyvauk" padedami tikimės 2023 metais pastatyti bent dvi naujas medines skulptūras (kaina 5000 eur), 4 šiukšliadėžes (kaina 1200 eur - jas pirksime iš Antakalnio seniūnijos, nes su "Stebule" jau sutarta, kad jie jas aptarnaus), vieną ar du naujus treniruoklius (kaina 1800 eur), kelis naujus vaikų žaidimo įrenginius (kaina 2000 eur). Daiktus pirksime tik vietos gyventojams nubalsavus FB grupėje kokių konkrečių jie pageidautų ir pirksime juos tik iš sertifikuotų gamintojų. Skulptūras gi mums kurs žymūs medžio menininkai, kurių darbai jau puošia „Šeimų judesio pušyną“.

Akcentuojame, kad Sveikatingumo takas kuriamas gavus Vilniaus m. savivaldybės leidimą, kurį čia irgi pateikiame.

10 000 €
Capture.PNG

Skambantys Smėlynės Sodai

2022-10-05  •  Antakalnio

Tikslas ir sprendžiama problema:

Projekto tikslas – įrengti kiekvienam prieinamą muzikinę erdvę su lauko muzikos instrumentais po atviru dangumi, siekiant terapinių, pramoginių bei edukacinių tikslų. Tikimasi, jog muzikinė erdvė dar labiau paskatins tiek mažuosius su tėveliais, tiek jaunimą, tiek senjorus dažniau praleisti laiką miško apsuptyje gryname ore šalia įrengtos žaidimų aikštelės.

         Šiais instrumentais gali groti visi: mažamečiai vaikai ir ūgtelėję moksleiviai, jaunuoliai, įvairių sveikatos sutrikimų, tame tarpe ir negalią turintys asmenys, šeimos, bendruomenės, senjorai. Taigi, projekto tikslinė grupė -  asmenys nuo 0 iki 99+ m.😊 Įvaldyti šiuos muzikos instrumentus ir mėgautis muzika yra itin paprasta ir tikrai nereikia turėti muzikinių žinių, norint jais muzikuoti.

       Nemaža dalis tiek mokyklinio amžiaus, tiek ir vyresnio amžiaus piliečių, prijaučiančių muzikai ir norinčių muzikuoti, deja, neturi tokios galimybės. Ir štai, jiems visiems - puikus problemos sprendimo būdas – lauko muzikos instrumentai atviroje, visiems pasiekiamoje vietoje, po atviru dangumi. Taigi, be galo smagi veikla ištisus metus gryname ore yra garantuota! Verta prisiminti, jog muzika – ne tik sielos gydytoja, tai galimybė visiems susitikti ir pabendrauti. Muzikinė erdvė po atviru dangumi – puiki galimybė „išlįsti“ iš kompiuterių, planšečių ir mobiliųjų telefonų ekranų, susitikti gyvai su draugais, paleisti susikaupusias negatyvias emocijas; tai skatina kūrybiškumą, bendruomeniškumą, kompromisų ieškojimą, dalijimąsi, bendradarbiavimą.

Rezultatai ir nauda:

Žmonės mėgsta groti šiais muzikiniais įrenginiais nepriklausomai nuo amžiaus, nes muzikinė veikla lauke praturtina jų laisvalaikio laiką, skatina judrumą ir fizinį aktyvumą, suartina ir skatina bendruomeniškumą, sužadina teigiamus jausmus ir geras emocijas, prisideda prie žmogaus sveikatinimo, atpalaiduoja, didina pasitikėjimą savimi. Skleidžiami garsai mažina susijaudinimą, liūdesį, pyktį bei depresijos simptomus ir tuo pačiu verčia šypsotis, džiaugtis, būti gerų emocijų apsuptyje bei harmonijoje. Plačiąja prasme – tai gėrio, grožio, teigiamų emocijų skleidimas. Groja visi, net ir neturintys muzikinio išsilavinimo, nes instrumentai visuomet skleidžia darnius garsus.

       Kiekvienais metais miesto bendruomenė gražina savo teritoriją, tą pastebi ir pravažiuojantys kitų miestų gyventojai ir atvykstantys svečiai negaili gražių žodžių. Tik pagalvokite, kokių dar pagyrų sulauktų, jeigu svečius pasitiktų tokia nuostabi muzikinė oazė žalumos apsuptyje! Tikrai taptume traukos objektu ne tik vietiniams, bet ir aplinkinių vietovių gyventojams. Kadangi instrumentai iš tiesų atrodo įspūdingai, jie ne tik būtų naudingi muzikine prasme, bet ir be galo papuoštų, pagyvintų šią miesto dalį.

       Šis projektas būtų nuostabi dovana tiek mūsų, tiek atokiau esančioms bendruomenėms. Suteikime  galimybę šiam gamtos kampeliui nuolat skendėti muzikos garsuose, o  gyventojams ir svečiams – galimybę nepaliaujamai muzikuoti, kurti, klausyti ir mėgautis kitų kuriama muzika, taip dovanojant grožį ir gėrį ne tik sau, bet ir aplinkiniams😊

10 000 €
Nauji įrenginiai Viršupio Sodų g Miško aikštelei

Viršupio Sodų gatvės aikštelei reikia įrenginių

2022-08-23  •  Antakalnio

Viršupio Sodų gatvės Miško aikštelė gyventojų iniciatyva įkurta prieš 6 metus, valstybiniame miške Valakupių girininkijos 51 kvartalo 2 miško sklype, miškotvarkos projekte numatytoje vietoje.Aikštelei nuolat labai reikia atnaujinimo!Bendruomenė pagal išgales prižiūri aikštelę.Prieš metus skyrė lėšų naujoms sūpynėms, čiuožyklai, naujam krepšinio stovui.Buvo parengtas aikštelės įrengimo projektas ir suderintas Vilniaus miesto savivaldybėje. Aikštelę noriai lanko gyventojai iš netoliese esančių Sodų Bendrijų, o taip pat ir iš kitų greta esančių apylinkių – aikštelė itin matomoje ir praeinamoje vietoje.

Šiuo metu Sodų bendrija „Elektronika 1“ kartu su gyventojais renka lėšas krepšinio aikštės dangos atnaujinimui (guminei dangai).Sodų bendrijose daugėjant gyventojų, ypač jaunų šeimų su vaikais – aikštelės poreikis vis didėja. Atlikus apklausą, gyventojai labiausiai norėtų lauko gimnastikos įrenginio, taip pat laipiojimo tinklo.Nauji įrenginiai labai pagyvintų aikštelę, atsirastų daugiau veiklos įvairaus amžiaus aikštelės lankytojams!

3 000 €