Fabijoniškių

Seniūnijos biudžetas: 15 000 €


20220921_134926.jpg

Poilsio erdvė

2022-09-21  •  Fabijoniškių

Šioje neišnaudotoje erdvėje tarp Fabijoniškių g. 11, 13, 15 namų siūlau įrengti poilsio erdvę: pasodinti krūmų, gėlių, žydinčių medžių, labai gražu būtų sakuros, pastatyti suoliukus bei įrengti mažosios architektūros ar sporto elementus (pvz.: stalo teniso stalas, medinė stoginė). Tai galėtų būti panašu į mini japonišką sodą ir taptų nauja traukos vieta rajone, kurių trūksta.

griuvantys_miesto_laiptai.jpg

Laiptų renovacija

2022-09-20  •  Fabijoniškių

Laiptų renovacija, puiki liberastinė ideja, įgyvendinti P.Žadeikos g. 9 ir 13 namo gyventojams jau 2 metus žadamą laiptų renovacija. 

Laiptai naudojami ištisus metus, ne taip kaip dviračių takai, kurie tinkami naudoti mūsų klimato salygomis tik 6 mėnesiu geriauisu atveju.

Puiki lieto eismo gatvių problema yra būtent lėtas eimas, kuris didina kamščius, žole galima nepjauti ir užbaigti visas savo liberatsines idejas ir pingų plovimą, o tieg užsisimti gerbuviu, esamos infrastruktųros gerinimu ir remontu. sąmata 1280 eur jei be korupcijos :)

Dviračių saugyklos name

2022-09-19  •  Fabijoniškių

Senas ir nebenaudojamas konteinerio patalpas daugiabučiuose paversti kelių vietų dviračių, paspirtukų saugyklomis.

Nuotrauka.jpg

Namo,Fabijoniškių g. 2, aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zonų atnaujinimas

2022-09-14  •  Fabijoniškių

Vilniaus m. Fabijoniškių mikrorajonas pagal gyventojų skaičių vienas iš gausiausiai apgyvendintų  (6 iš 22 ) Vilniaus miesto rajonų, tačiau jame itin trūksta kokybiškai įrengtų ir gyventojų poreikius atitinkančių aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zonų. Pagal Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pateiktus duomenis 2021 m. Vilniaus Fabijoniškių mikrorajone gyveno 37 304 gyventojai, iš kurių net 7707 Fabijoniškių gatvėje, tačiau aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zonų infrastruktūra šioje rajono dalyje iki šiol išvystyta menkai. Šiuo projektu siekiama atnaujinti aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zonas vidiniuose namo, esančio adresu Fabijoniškių g. 2, kiemuose. Daugiabučiame name atitinkančiame „pirmųjų namų“ koncepciją, šiuo metu gyvena per 300 asmenų, kurių didelę dalį sudaro jaunos šeimos auginančios vaikus. Namo teritorijoje įrengti ir nuosavomis gyventojų lėšomis tvarkomi kiemai yra privačioje daugiabučio namo teritorijoje, tačiau bendru gyventojų sutarimu paskutinius ketverius metus, dienos metu, kiemų infrastruktūra iš dalies prieinama ir aplinkinių namų gyventojams, taip prisidedant prie  kokybiškesnio vietos vaikų ir paauglių laisvalaikio. Tačiau dėl didelio srauto lankytojų kiemuose įrengta infrastruktūra (krepšinio aikštelė, poilsio zonos, vaikų žaidimo aikštelė) stipriai nusidėvėjo ir reikalauja kapitalinio atnaujinimo, kurios gyventojai savo lėšomis atlikti nėra pajėgūs.

Vykdant projektą aktyvaus laisvalaikio zonoje (žiūrėti priedus) būtų pakeista krepšinio aikštelės danga, atnaujinta krepšinio lenta, įrengti 3 suoliukai. Vaikų žaidimo aikštelės erdvėje įrengta nauja smėlio dėžė, atnaujinta / naujai įrengta lipynių zona (sprendimas priimamas įvertinus dabartinę konstrukcijos būklę), įrengti 2 suoliukai. Poilsio zonoje įrengti 3 suoliukai, pakeltos gėlių klombos, kiemelio viduryje: kneipo minitakas. Abejuose kiemuose atnaujinta veja, sutvarkyti želdynai.

Įgyvendintas projektas suteiktų namo gyventojams galimybę kokybiškai ir aktyviai leisti šeimos laisvalaikį šalia namų, taip  plečiant Vilniaus, kaip patogaus ir šeimoms draugiško miesto įvaizdį, skatinantį aktyvų ir sveiką šeimos gyvenimo modelį.  

Šaligatviai ir stogai stotelėms

2022-09-12  •  Fabijoniškių

Kiekvienas vaikas, o ir suaugęs, nusipelno saugiai keliauti iki savo mokyklos ar darbo. Tarandėje tam itin trūksta šaligatvių, kurie be saugumo dar suteiks galimybę tikslą pasiekti švariais batais.

Tarandės stotelėm itin trūksta stogelių, kurie apsaugotų gyventojus nuo lietaus, taip apsaugant juos ir nuo peršalimų ;)

Čia susitinka visų kartų žmonės

Lauko vandens kolonėlė

2022-09-01  •  Fabijoniškių

Jau dabar esanti sporto ir poilsio aikštelė yra intensyviai naudojama vietos gyventojų, šią vasarą ten įkurta ir nauja susibūrimo ir grilinimo vieta. Būtų labai gerai bent vasaros sezonu (pvz. gegužės-rugsėjo mėnesiais) čia įrengti lauko vandens kolonėlę, kuri leistų visiems sportuojantiems atsigaivinti, kepantiems maistą atsigerti, nusiplauti rankas, pagirdyti savo naminius gyvūnus...

Lauko vandens kolonėlės įrengimu galėtų pasirūpinti Vilniaus vandenys, visai šalia pėsčiųjų tako eina vandens tinklai:

https://www.vv.lt/namams/papildomos-paslaugos/lauko-vandens-koloneliu-gertuviu-nuoma/

Gimnastikos kompleksas

GATVĖS GIMNASTIKOS KOMPLEKSAS S831.9 Ozo kalno papėdėje.

2022-09-01  •  Fabijoniškių

Ozo kalno papėdėje prie S.Stanevičiaus 49 namo. Nusileidus nuo kalniuko link miško, kairiau prie pušaičių, prie laipiojimo lanko vaikams.

Šioje vietoje yra tuščia neišnaudota vieta, kurioje galima įrengti visą gimnastikos kompleksą, kuriuo džiaugtųsi ir dideli ir maži. Vieta yra nuošaliau, prie miško, tad visi sportuojantys galėtų stabtelti ir pasimankštinti. Pasikabinti TRX diržus, ar pakabėti ant žiedų, prasitampyti ar pasidaryti prisitraukimus. Šitas kalnas yra labai pamėgtas vaikų, ypač žiemą. Čia jau daug metų susirenka didelis būrys vaikų ir mėgaujasi žiemos sporto pramogom. Naujai pastatytas gimnastikos kompleksas tik papildytų sporto pramogas ir pritrauktų daugiau jaunimo ir suaugusiųjų aktyviai sportuoti ištisus metus. Fabijoniškėse tokio sporto komplekso nėra. Pastačius tokį gimnastikos kompleksą, džiaugtųsi visi.

https://miestui.lt/652-s8319.html

Žaliųjų stogų įrengimas ant garažų S. Nėries g.

2022-08-31  •  Fabijoniškių

Būtų puiku ant S. Nėries g. esančių garažų stogų įrengti tam tikrą biolauką - žaliąjį (žemės) stogą, nes miestuose tai tampa puikia išeitimi bent kiek priartėti prie gamtos. Įsirengti žaliuosius (žemių) stogus verta dar ir dėl to, kad:

- žemių stogai sulaiko lietaus vandenį;

- saugo stogą nuo UV;

- taupo patalpų šilumą;

- valo orą, t.y. žaliasis (žemių) stogas sulaiko dulkes ar smogą tad turima gaivesnį ir švaresnį orą. 

Siūlau apsvarstyti šią idėją, nes Fabijoniškėse trūksta žalumos, tai būtų tam tikras atliepis į anksčiau čia buvusias pievas bet jau per miesto prizmę - moderniuoju aspektu.

Gatvės gimnastikos įrenginys "Nemunas"

Lauko gimnastikos įrenginys

2022-08-30  •  Fabijoniškių

Siūlau įrengti lauko gimnastikos įrenginius Fabijoniškėse prie parko tarp darželio "Vandenis" ir "Karusėlė" su tikslu sveikatinti jaunimą nuo mažų dienų. Sudaryti sąlygas jaunimui ir vyresnio amžiaus žmonėms sustiprėti fiziškai naudojant gatvės gimnastikos įrenginius. Siūlau įrengti kažką panašaus kaip gimnastikos įrenginys "Nemunas". Kad būtų galima stiprinti viso kūno raumenys. Fabijoniškių rajono treneriai galėtu vesti sporto treniruotes naudojant tik savo kūno svorį taip pritraukdami bendruomenę į Fabijoniškių parko teritoriją ir suteikdami jiems postūmį į sportiškesni gyvenimo būdą. 

Poilsio erdvė

2022-08-30  •  Fabijoniškių

Siūlau įrengti daugiau poilsio erdvių S. Nėries g. tarp 99-109 namų. Žmonių koncentracija čia labai didelė, o poilsio zonų mažai, išskyrus vaikų žaidimo aikštelę vyresniems ir kelis suoliukus. 

Visorių miško parkas

Suoleliai Visorių miško parke

2022-08-30  •  Fabijoniškių

Visorių miško parke nėra suoliukų. Tad, jų įrengimas pradžiugintų kvartalo gyventojus.

Pre zeldinui suolelui irengimas.Invalidams nera kur prisesti pailseti.

2022-08-25  •  Fabijoniškių

Pagyvenusiems zmonems ir invalidams nera kur prisesti pailseti pre zeldiniu namo L.Giros 78.

Voljeras._01.jpg

Aptvaras, skirtą vedžioti gyvūnus

2022-08-23  •  Fabijoniškių

Siūlau sutvarkyti aptvarą, skirtą vedžioti gyvūnus. Įrengti barjerus, lipynes ir kitas priemones, skirtas aktyviam judėjimui lavinti.

20220805_122128.jpg

Laisvalaikio zona

2022-08-05  •  Fabijoniškių

Siūlau teritorijose palei Fabioniškių gatvę šalia darželio ir mokyklos įrengti laisvalaikio ir sporto erdvę. Įrengti sporto aikštynus, laisvalaikio praleidimo zonas, galbūt GRILL zoną. Ši vieta galėtų tapti panašia į zoną prie Baltojo tilto.

20220805_143552.jpg

Tinklinio aikštelė

2022-08-05  •  Fabijoniškių

Siūlau įrengti papludimio tinklinio aikštelę laisvoje teritorijoje šalia Fabijoniškių g. 55 ir 69 namų.

Sunu aikstele

2022-08-04  •  Fabijoniškių

Šioje vietoje gyvena labai daug kaimynų su šuniukais, būtų smagu turėti aikštelę aptvertą, kur būtų galima paleisti gyvūnus palakstyti ir pažaisti. Nėra būtina, jog aikštelėje, kaip kitose, būtų įrengta treniravimo platforma, tačiau bent kažkiek aptvertos erdvės. Šiuo projektu būtų sprendžiama socialumo problema tiek žmonėse, tiek gyvūnuose, kadangi covido laiku žmonės atprato bendrauti, tokiu projektu būtų galima suartinti kaimynūs taip pat suartinti gyvūnus. Kainos, dėja net negaliu įsivaizduoti preliminarios, kadangi tai priklauso nuo aikštelės įrengimo vietos bei tipo. Tačiau labai norime ir senai svajojome apie šunų aptverta aikštelę šioje kaiminystėje :) 

sporto_aikst.png

Sporto aikštelė ir treniruokliai

2022-07-08  •  Fabijoniškių

Atnaujinti sporto aikštelės dangą, krepšinius ir pastatyti keletą naujų stoto įrenginių.

Tvarkinga parkavimo žalia zona

2022-07-08  •  Fabijoniškių

Sutvarkyti ir praplatinti automobilių stovėjimo aikštelę prie P. Žadeikos 18 namo su laidžia danga (https://statyti.info/privatus-namas/lawn-grotels-automobili-stovjimo-aiktelje-rys.html), bei joje pažymėti automobilių statymo būdą, kad gyventojams susistačius automobilius, prie namo laisvai galėtų atvykti spec. tarnybos, o kartu ir gyventojai rastu vietą automobilio statymui.

1_vieta.JPG

Lauko teniso stalas (priešais Fabijoniškių g. 49)

2022-07-04  •  Fabijoniškių

Aplink šią vietovę tik vaikų žaidimų aikštelės. norėtųsi ir suaugusiems turėt daugiau galimybių pajudėt, pvz lauko stalo tenisas. vieta netoli Fabijoniškių seniunijos, pėsčiųjų tako. vieta pakankamai lygi,nėra šlaito, neužsodinta.

NAMAS

2022-06-28  •  Fabijoniškių

SILUMOS PUNKTU RENOVACIJA.TAI BUTU NAUDINGA YPAC SIUO METU.