Justiniškių

Seniūnijos biudžetas: 15 000 €


suoliukai_salia_naujo_tako.jpg

Treniruokliai ir suoliukai šalia naujo tiesemo tako priešais namą Taikos g. 235

2022-09-12  •  Justiniškių

Siūlau įrenkt sporto treniruoklius suaugusems ir suoliukus šalia naujo tiesemo tako priešais namą Taikos g. 235 ir toliau

parkas.jpg

Vietoj metalinių garažų įrenkt sporto ir polsio parką

2022-09-12  •  Justiniškių

Vietoj metalinių garažų Justiniškėse / Justiniškių g. įrenkt sporto ir polsio parką su sporto treniruokliais, suoliukais, aikštelėmis pvz krepšinio, badmintono, teniso...ir vaikams .

suoliukas.jpg

Suoliukai Justiniškių g.

2022-09-12  •  Justiniškių

Daug žmonių išeina pasivaikščioti Justiniškių g. , gatvė ilga, trūksta suoliuku pailsėt.:-)

Foto.jpg

Krepšinio aikštelės atnaujinimas Rygos g. 9

2022-09-07  •  Justiniškių

Krepšinio aikštelė ties Rygos g. 9 viena iš pagrindinių aikštelių Justiniškių seniūnijoje dar nerenovuota, su suskilinėjusia danga ir standartų neatitinkančiomis krepšinio lentomis. Aikštelė yra patogioje vietoje ir mėgstama jaunimo, tad labai svarbi kokybiška, saugi bei estetiška sporto infrastruktūra. Siūlau atnaujinti aikštelės dangą, pakeisti krepšinio stovus ir įrengti apsauginę tvorą. Taip būtų sukurta patraukli aktyvaus laisvalaikio zona šalia Šypsenų alėjos.

Lūžių parko atnaujinimas

2022-08-10  •  Justiniškių

Sveiki,

Gyvenu Viršuliškių g., prie mūsų namų yra gan didelis parkas - Lūžių parkas, jame daug žalumos, grynas oras ir ramu. Parkas gražus, panašus į mišką, jame daug kalnų, atsiveria grąžūs vaizdai. Šiuo metu parke yra įrengta šunų aikštelė, suoliukai ir apšvietimas. Dažniausiai apsilankantys ten žmonės yra seneliai, kurie sėdi ant suoliukų, žmonės vedžiojantis šunis, tarp krūmų ir medžių geriantys asocialūs asmenys ir vakarais besiklausantis muzikos jaunimas. Taip pat pro parką praeina daug žmonių į darbus ir į mokslus. Lūžių parkas yra geroje strateginėje vietoje tarp Justiniškių ir Viršuliškių, jei parkas būtų sutvarkytas sutrauktų daug aplinkui gyvenančių žmonių, mažiau rinktųsi neaiškių asocialių, geriančių asmenų.

Lūžių parke reiktų:

- Įrengti Grilines, nes aplinkui tokių pramogų nėra, jos sutrauktų daug įvairių žmonių, norinčių vasaros metu išeiti į gamtą pasikepti šašlyką, susirinkti drauge. Parke daug vietos kur jas galima pastatyti;

- Įrengti didelę vaikų žaidimo aištelę, nes nėra vaikams jokių pramogų. Tokia aikštelė sutrauktų jaunas šeimas su vaikais;

- Įrengti pramogų suaugusiesiems: šachmatų lentų, treniruoklių, tinklinio aikštelę,  nes dažniausiai dabar žmonės tiesiog sėdi ant suoliukų ir geria, rūko, klausosi muzikos arba stebi žmones;

- Išasfaltuoti pagrindinius takus. Šiuo metu takeliai yra visai neprižiūrėti, kreivi, duobėti, su šaknimis, o palijus lietui tampa slidūs, susidaro balos, purvas, nei praeisi, nei pravažiuosi. O esančios sudėtos plytelės lyg po apokalipsės - visos kreivos, suskilusios, sutrupėjusios ir apaugusios žolėmis, galima ir koją nusilaužti beeinant. Išasfaltavus ir sudėjus naujas plyteles bus pagerintas susisiekimas žmonėms iš aplinkinių namų einančių į stoteles ar įmokyklą. Atsiras galimybė daugiau žmonių sportuoti: bėgioti, važinėti paspirtukais, riedučiais, į parką galės ateiti / atvažiuoti negalią turintys žmonės. Bus galima per parką paspirtuku nuvažiuoti iš Justiniškių gatvės į Laisvės prospektą;

- Įrengti vandens stotelę, nes nėra, o labai reiktų šioje miesto pusėje.

Deja, dėl kainos tikrai nežinau, nesu ekspertė šiuo klaisimu :) Tik žinau, kad Lūžių parką tikrai verta atnaujinti. Parkas taps Justiniškių ir Viršuliškių įvairių žmonių susibūrimo, smagaus laiko ir sporto vieta. 

Ačiū.

Geros dienos,

Austėja P.

AAA94A84-E8E2-4AB4-B654-F602A34E4488.jpeg

Justiniškiu skate park

2022-08-02  •  Justiniškių

Mes su savo draugais norime kad padarytumėte riedlenčių parka

VMS_1259.jpg

Extremalinis parkas

2022-07-25  •  Justiniškių

Noriu kad pastatytu naujas skate parkas, kaip pasilaiciose arba lazdinajuose. Kad tiktu parpisrtukams, riedlientiems ir bmx

Prekybos centras

2022-06-20  •  Justiniškių

Norėčiau,kad justiniškėse įsikurtų naujas prekybos centras su baseinu,vaikų žaidimu kambariais,kavinėmis,drabužių parduotuvėmis

Padelio aikštelės

2022-06-09  •  Justiniškių

Padelis, arba padelio tenisas – sportas, turintis tiesioginių sąsajų su tenisu ir skvošu. Šiuo metu tai labai paplitusi sporto šaka visame pasaulyje, nes labai socialus ir linksmas sportinis užsiėmimas. Kadangi padelio aikštelė yra mažesnė, lyginant su teniso ir žaidžiama poromis, todėl reikia mažiau fizinio pasiruošimo. Gal dėl šios priežasties padelis labai mėgstamas tarp moterų, vaikų ir vyresnių žaidėjų, kurie anksčiau aktyviai žaidė tenisą ar kitas raketines sporto šakas. 

Padeli yra lengvaa išmokti žaisti, nėra būtinybės turėti profesionalių įgūdžių ar lankyti trniruotes. Padelis puikiai tinka žaidimui lauke, o viešos padelio aikštelės šiuo metu yra tik 2, Kaukysos stadione, Paupyje.

Manau nauja ir įdomi sporto šaka pritrauktų daugiau žmonių dėmesio ir paskatintų fizinį aktyvumą.

Daugiabučių parkingų plėtra / izoliavimas

2022-06-08  •  Justiniškių

Projekto tikslas:

-Padidinti parkingo vietų skaičių, mažinant nenaudojamas aikšteles kiemuose (pamirštos vaikų žaidimo aikštelės ir nenaudojamas, apleistas žalias plotas). Tai padės atlaisvinti automobiliais užstatytas gatves, kadangi jų nutempinėjimas,už stovėjima neleistinoje vietoje, dėja šios problemos nesprendžia.

-Įrengti šlakbaumus ties kiemų įvažiavimais. Tai padės užtikrinti, kad kiekvienas gyventojas savo automobilį palikinės savo kieme, neapkraunant svetimo. Taip pat rytais bus lengviau išvažiuoti iš kiemo, kadangi kiemai esantys arčiau darželių ar mokyklos, sulaukia didelio krūvio "super tėvelių ir mamyčių", kurie nesugeba vaikų paleisti iš automobilio nuo gatvės, o važiuoja į kiemus juos užstatydami ir sudarydami kamščius.

04E56011-C69C-4158-A7A7-F6DE9078DB64.jpeg

Ekstremalaus sporto aikštelė

2022-06-07  •  Justiniškių

X

8B015910-028F-4DE3-A23B-EF3CEE23A057.jpeg

Diskgolfo parko įrengimas

2022-06-07  •  Justiniškių

Siūlau Lūžių parke įrengti bent 9 (pusinis) ar 18 (pilnas) taikinių turintį diskgolfo parką. Šis sportas pastaruoju metu sparčiai populiarėja, o infrastruktūra išvystyta menkai (pvz. vilniečiai turi važiuoti į Pūčkorius, Santariškes, Baltupius, Vingio ar Ozo parką, o tai jau užima papildomą laiką ir generuoja išlaidas), todėl pramoga pasiekiama ne visiems arba pasiekimas sukelia daugiau ar mažiau nepatogumų. Šiuo užsiėmimu gali užsiimti bet kokio amžiaus piliečiai, nereikia specialaus fizinio pasirengimo ar įgūdžių.  Pati įranga menkai dėvisi, yra patvari ir sąlyginai nebrangi. Viskas ko reikia norinčiam parke leisti laisvalaikį - turėti bent vieną diską. Užsiimti galima pavieniui ar subūrus komandą. Galima rengti savas varžybas ar pakviesti dalyvauti diskgolfo entuziastus iš kitų miestų ir rajonų. Turint tokį parką ir įtraukiant vis daugiau entuziastų gaunamas rezultatas - gyventojai daugiau laiko praleidžia lauke ir juda, todėl gerėja plaučių ventiliacija, bendras raumenų tonusas, mažėja rizika susirgti Lietuvoje vieną iš aukščiausių pozicijų tarp mirštamumo priežasčių užimančiomis kardiovaskulinės sistemos ligomis, žmogus lavinasi fiziškai ir psichosomatiškai įveikdamas natūralias kliūtis, skatinamas socialinis kontaktas, rodomas gerasis pavyzdys kaip leisti laisvalaikį jaunajai kartai. Taip pat parkuose dėl didesnio lankomumo mažėja vandalizmas ir nusikalstamumas.

Foto skolinta iš Jonavos naujienų portalo. Biudžetas (preliminarus) - pilno diskgolfo parko, turinčio 18 krepšių, įrengimas, be PVM. Į kainą įeina krepšių įrengimas, žemėlapiai, starto aikštelė, aikštyno planavimo ir dizainerio darbai. 

Parkavimo aikštelė Rygos g. 12A

Parkavimo aikštelė šalia Rygos g. 12A

2022-06-07  •  Justiniškių

Transporto priemonių parkavimo aikštelė šalia Rygos g. 12A (korių principu)

Tikslas: sukurti papildomas 40-45 parkavimo vietas Justiniškių rajono gyventojams.

Sprendžiama problema: Parkavimo vietų trūkumas, gyventojų turto saugumas, gyventojų sveikatos gerinimas, estetinio rajono vaizdo gerinimas, eismo saugumo padidinimas.

Projekto rezultatas ir nauda gyventojams ir svečiams: 

  • Įrengtos papildomos 40-45 parkavimo vietos transporto priemonėms;
  • Galimybė saugiai ir tvarkingai parkuoti transporto priemones 15 daugiabučių namų gyventojams (visai kaimynijai) ir jų svečiams;
  • Pagerinta parkavimo vietų infrastruktūra sumažins keliamų dulkių kiekį vasaros metu, kas leis gyventojams kvėpuoti švaresniu oru. Tiek lietingu, tiek sausu oru, purvas ir smėlis esantis dabartinėje išvažinėtoje teritorijoje nebus nešamas ant važiuojamosios kelio dalies, kas prisidės prie eismo saugumo gyvenamojoje zonoje. Žiemą transporto priemonės neklimps purve/sniege, o senyvo amžiaus gyventojai galės saugiai pasiekti savo gyvenamąsias patalpas nepatyrę traumų, nes danga bus išlyginta. Esant papildomoms parkavimo vietoms, mažiau transporto priemonių bus palikta neleistinose vietose, automobiliai galės saugiai prasilenkti gyvenamojoje zonoje.
  • Bus pagerintas estetinis rajono/kaimynijos vaizdas, nes šiuo metu nurodytoje vietoje yra išvažinėta veja, kuri virtusi duobėta, purvina automobilių parkavimo aikštele. *(Šiuo metu,2022-06,požeminių garažų savininkai atlieka garažų sienų izoliavimo darbus ir visa aikštelė yra užversta žvyro kalnais, taigi gavus finansavimą minėtam projektui sklypo lyginimo darbai jau nekainuotų arba kainuotų mažiau).

Finansinė dalis:

Tęsinys priede

Kavinukė

2022-06-07  •  Justiniškių

Rajone labai trūksta bent nedidelės kavinės – rajonas jaunėja, po pandemijos vis daugiau žmonių gali dirbti namuose, tad ryte nubėgti šalia kavos ir kepinio – didelis privalumas. Rajone gausu pasivaikščiojimui skirtų takų, su kavos puodeliu vaikščioti – kur kas maloniau. Kavinė puiki vieta ir bendruomenei susitikti ar susipažinti su kitais rajono gyventojais. 

Saslykine.JPG

Bendruomenės piknikas

2022-06-07  •  Justiniškių

Norėtūsi poilsio zonose laužaviečių/šašlykinių (puikus pvz karmazinų regioninis parkas), stalų su suolais, kad bendruomenė galėtų leisti  laisvalaikį savo namų kiemuose. Kaip pvz: Taikos 229 ir  taikos 245 kieme didelis vejos plotas ir pakankamas atstumas iki pastatų, kad būtų galima užsiimti griliumi. 

+/- įrengimas vienoje vietoje ( šašlykinė, du stalai su suolais, darbas) = apie 10 000,00 Eur be PVM

 

Parkūro aikštelės pavyzdys

Parkūro aikštelė

2022-06-07  •  Justiniškių

Parkūras - visame pasaulyje paplitęs gatvės sportas, ugdantis geresnę koordinaciją, lakesnę fantaziją, bei tvirtesnį kūną. Užsiminėdamas parkūru asmuo įvairiais būdais įveikia dažnai mieste sutinkamas kliūtis - sienas, tvoreles, turėklus, bortus. Šiuo sportu gali užsimiinėti, tiek dešimties metų vaikas, tiek keturiasdešimties metų suaugęs asmuo, atsižvelgiant pagal kiekvieno fizinę būklę. Šis sportas Vilniuje yra pakankamai populiarus, treniruotės vykdomos "iGym" ir "kGym" gimnastinėse salėse, saugiomis salygomis, šiuo sportu užsiminėju ir pats jau 15 metų. Lauko sąlygos visada buvo labai apribotos, nes dabartinė Vilniaus architektūra nėra palanki parkūro praktikavimui, o ten kur galima surasti įdomesnių sienų ar turėklų kompleksų, neretai sportininkai išvejami apsauginių, remiantis melagingais "turto gadinimo" kaltinimais. Užsienyje, bei kituose Vilniaus miestuose yra daugybė pavyzdžių, kaip ši, vietų kur galima saugiau ir tikslingai praktikuoti parkūrą, problema buvo išspręsta. Druskininkuose, Kaune, Birštone, Alytuje, Kedainiuose yra bent po vieną ar dvi, gan naujoviškas aikšteles parkūrui, užsienio pavyzdžiai yra dar aukštesnio lygio, nei Lietuvos. Vilnius turėjo pirmąją parkūro aikštelę buvusio Vilniaus Pedagoginio Universiteto kieme, kuri buvo pastatyta daugiau nei prieš 13 metų. Dabar ji surūdijusi, apleista, apžėlusi ir nenaudojama praktiškai nei vieno Vilniaus parkūristo. Krepšiniui, riedlentėms, futbolui ir kitiems sportams jau egzistuoja dešimtys parkų, stadijonų, kalistenikos aikštelių. Atėjo laikas Vilniuje įrengti sporto šakų paįvairinimui ir parkūro aikštelę, neatsiliekant nuo kitų, mažesnių, Lietuvos miestų. Nurodyta kaina yra atskaitinė, yra nemažai vystytojų užsienyje ir Lietuvoje, kurie galėtų pateikti tikslesnius planus bei kainas tokiam projektui. Vilniaus miesto savivaldybė tokią įdėją jau pradėjo vystyti Ekstremalaus sporto arenai, iškilsiančiai netoli liepkalnio, tačiau Vilniuje reikėtų ir lauko aikštelių - lengvai prieinamų kiekvienam jaunuoliui, kupinam energijos ir fantazijos laisvam judesių kūrimui. Justiniškės pasirinktos, nes šiame rajone galima sutikti ir įdomesnės architektūros, kur prasidėjo ir mano kelionė su šiuo sportu, ir taip pat daug žalios erdvės, kur aikštelė galėtų būti išvystyta.  Prisegu nuotraukas kaip atrodo Vilniaus aikšelė, kitų miestų aikštelės, bei aukštos kokybės pavyzdžiai iš Europos šalių, net mūsų kaimynų Lenkijoje.

Parkūro aikštelės pavyzdys

Parkūro aikštelė

2022-06-07  •  Justiniškių

Parkūras - visame pasaulyje paplitęs gatvės sportas, ugdantis geresnę koordinaciją, lakesnę fantaziją, bei tvirtesnį kūną. Užsiminėdamas parkūru asmuo įvairiais būdais įveikia dažnai mieste sutinkamas kliūtis - sienas, tvoreles, turėklus, bortus. Šiuo sportu gali užsimiinėti, tiek dešimties metų vaikas, tiek keturiasdešimties metų suaugęs asmuo, atsižvelgiant pagal kiekvieno fizinę būklę. Šis sportas Vilniuje yra pakankamai populiarus, treniruotės vykdomos "iGym" ir "kGym" gimnastinėse salėse, saugiomis salygomis, šiuo sportu užsiminėju ir pats jau 15 metų. Lauko sąlygos visada buvo labai apribotos, nes dabartinė Vilniaus architektūra nėra palanki parkūro praktikavimui, o ten kur galima surasti įdomesnių sienų ar turėklų kompleksų, neretai sportininkai išvejami apsauginių, remiantis melagingais "turto gadinimo" kaltinimais. Užsienyje, bei kituose Vilniaus miestuose yra daugybė pavyzdžių, kaip ši, vietų kur galima saugiau ir tikslingai praktikuoti parkūrą, problema buvo išspręsta. Druskininkuose, Kaune, Birštone, Alytuje, Kedainiuose yra bent po vieną ar dvi, gan naujoviškas aikšteles parkūrui, užsienio pavyzdžiai yra dar aukštesnio lygio, nei Lietuvos. Vilnius turėjo pirmąją parkūro aikštelę buvusio Vilniaus Pedagoginio Universiteto kieme, kuri buvo pastatyta daugiau nei prieš 13 metų. Dabar ji surūdijusi, apleista, apžėlusi ir nenaudojama praktiškai nei vieno Vilniaus parkūristo. Krepšiniui, riedlentėms, futbolui ir kitiems sportams jau egzistuoja dešimtys parkų, stadijonų, kalistenikos aikštelių. Atėjo laikas Vilniuje įrengti sporto šakų paįvairinimui ir parkūro aikštelę, neatsiliekant nuo kitų, mažesnių, Lietuvos miestų. Nurodyta kaina yra atskaitinė, yra nemažai vystytojų užsienyje ir Lietuvoje, kurie galėtų pateikti tikslesnius planus bei kainas tokiam projektui. Vilniaus miesto savivaldybė tokią įdėją jau pradėjo vystyti Ekstremalaus sporto arenai, iškilsiančiai netoli liepkalnio, tačiau Vilniuje reikėtų ir lauko aikštelių - lengvai prieinamų kiekvienam jaunuoliui, kupinam energijos ir fantazijos laisvam judesių kūrimui. Justiniškės pasirinktos, nes šiame rajone galima sutikti ir įdomesnės architektūros, kur prasidėjo ir mano kelionė su šiuo sportu, ir taip pat daug žalios erdvės, kur aikštelė galėtų būti išvystyta.  Prisegu nuotraukas kaip atrodo Vilniaus aikšelė, kitų miestų aikštelės, bei aukštos kokybės pavyzdžiai iš Europos šalių, net mūsų kaimynų Lenkijoje.

Šunų vedžiojimo aikštelė

2022-06-06  •  Justiniškių

Justiniškėse reikėtų šunų dresavimo-vedžiojimo aikšteles kur galima būtų šunį paleisti palaidą ir su juo užsiimti. Šiuo metu turime pievuose tiesiog aptvertas dvi tuščias aikšteles be jokio inventoriaus, palyginti su kitais vilniaus mikrorajonais ties šituo klausimu esame labai skurdus.

6568E93F-9E43-4C65-A8F4-6EA0C43F0B83.jpeg

Riedlenčių parkas

2022-06-06  •  Justiniškių

Kaip ekstremalaus sporto atstovas, manau šiame rajone galėtų atsirasti nedidelis, betoninis riedlenčių parkelis, kuriame galėtų treniruotis jaunimas. Šia riedlenčių sporto veikla, manau galėtume įkvėpti kitus jaunus žmones pradėti važinėti arba senolius stebinti, grožėtis triukais!

Saugus pėsčiomis.

2022-06-06  •  Justiniškių

Tikslas: Saugus pėsčiomis. Talino g. link Sūduvių g. reikia tako pėstiesiems ir eismui dviračiais. Nuostabu būtų suoliukai su atlošais pakeliui. Poilsio zona. Talino g. nesaugu pereiti gatvę, nėra perėjų. Saugaus susisiekimo trūksta ir su Helsinkio gatve.