Justiniškių

Seniūnijos biudžetas: 15 000 €


Prekybos centras

2022-06-20  •  Justiniškių

Norėčiau,kad justiniškėse įsikurtų naujas prekybos centras su baseinu,vaikų žaidimu kambariais,kavinėmis,drabužių parduotuvėmis

Padelio aikštelės

2022-06-09  •  Justiniškių

Padelis, arba padelio tenisas – sportas, turintis tiesioginių sąsajų su tenisu ir skvošu. Šiuo metu tai labai paplitusi sporto šaka visame pasaulyje, nes labai socialus ir linksmas sportinis užsiėmimas. Kadangi padelio aikštelė yra mažesnė, lyginant su teniso ir žaidžiama poromis, todėl reikia mažiau fizinio pasiruošimo. Gal dėl šios priežasties padelis labai mėgstamas tarp moterų, vaikų ir vyresnių žaidėjų, kurie anksčiau aktyviai žaidė tenisą ar kitas raketines sporto šakas. 

Padeli yra lengvaa išmokti žaisti, nėra būtinybės turėti profesionalių įgūdžių ar lankyti trniruotes. Padelis puikiai tinka žaidimui lauke, o viešos padelio aikštelės šiuo metu yra tik 2, Kaukysos stadione, Paupyje.

Manau nauja ir įdomi sporto šaka pritrauktų daugiau žmonių dėmesio ir paskatintų fizinį aktyvumą.

Daugiabučių parkingų plėtra / izoliavimas

2022-06-08  •  Justiniškių

Projekto tikslas:

-Padidinti parkingo vietų skaičių, mažinant nenaudojamas aikšteles kiemuose (pamirštos vaikų žaidimo aikštelės ir nenaudojamas, apleistas žalias plotas). Tai padės atlaisvinti automobiliais užstatytas gatves, kadangi jų nutempinėjimas,už stovėjima neleistinoje vietoje, dėja šios problemos nesprendžia.

-Įrengti šlakbaumus ties kiemų įvažiavimais. Tai padės užtikrinti, kad kiekvienas gyventojas savo automobilį palikinės savo kieme, neapkraunant svetimo. Taip pat rytais bus lengviau išvažiuoti iš kiemo, kadangi kiemai esantys arčiau darželių ar mokyklos, sulaukia didelio krūvio "super tėvelių ir mamyčių", kurie nesugeba vaikų paleisti iš automobilio nuo gatvės, o važiuoja į kiemus juos užstatydami ir sudarydami kamščius.

04E56011-C69C-4158-A7A7-F6DE9078DB64.jpeg

Ekstremalaus sporto aikštelė

2022-06-07  •  Justiniškių

X

8B015910-028F-4DE3-A23B-EF3CEE23A057.jpeg

Diskgolfo parko įrengimas

2022-06-07  •  Justiniškių

Siūlau Lūžių parke įrengti bent 9 (pusinis) ar 18 (pilnas) taikinių turintį diskgolfo parką. Šis sportas pastaruoju metu sparčiai populiarėja, o infrastruktūra išvystyta menkai (pvz. vilniečiai turi važiuoti į Pūčkorius, Santariškes, Baltupius, Vingio ar Ozo parką, o tai jau užima papildomą laiką ir generuoja išlaidas), todėl pramoga pasiekiama ne visiems arba pasiekimas sukelia daugiau ar mažiau nepatogumų. Šiuo užsiėmimu gali užsiimti bet kokio amžiaus piliečiai, nereikia specialaus fizinio pasirengimo ar įgūdžių.  Pati įranga menkai dėvisi, yra patvari ir sąlyginai nebrangi. Viskas ko reikia norinčiam parke leisti laisvalaikį - turėti bent vieną diską. Užsiimti galima pavieniui ar subūrus komandą. Galima rengti savas varžybas ar pakviesti dalyvauti diskgolfo entuziastus iš kitų miestų ir rajonų. Turint tokį parką ir įtraukiant vis daugiau entuziastų gaunamas rezultatas - gyventojai daugiau laiko praleidžia lauke ir juda, todėl gerėja plaučių ventiliacija, bendras raumenų tonusas, mažėja rizika susirgti Lietuvoje vieną iš aukščiausių pozicijų tarp mirštamumo priežasčių užimančiomis kardiovaskulinės sistemos ligomis, žmogus lavinasi fiziškai ir psichosomatiškai įveikdamas natūralias kliūtis, skatinamas socialinis kontaktas, rodomas gerasis pavyzdys kaip leisti laisvalaikį jaunajai kartai. Taip pat parkuose dėl didesnio lankomumo mažėja vandalizmas ir nusikalstamumas.

Foto skolinta iš Jonavos naujienų portalo. Biudžetas (preliminarus) - pilno diskgolfo parko, turinčio 18 krepšių, įrengimas, be PVM. Į kainą įeina krepšių įrengimas, žemėlapiai, starto aikštelė, aikštyno planavimo ir dizainerio darbai. 

Parkavimo aikštelė Rygos g. 12A

Parkavimo aikštelė šalia Rygos g. 12A

2022-06-07  •  Justiniškių

Transporto priemonių parkavimo aikštelė šalia Rygos g. 12A (korių principu)

Tikslas: sukurti papildomas 40-45 parkavimo vietas Justiniškių rajono gyventojams.

Sprendžiama problema: Parkavimo vietų trūkumas, gyventojų turto saugumas, gyventojų sveikatos gerinimas, estetinio rajono vaizdo gerinimas, eismo saugumo padidinimas.

Projekto rezultatas ir nauda gyventojams ir svečiams: 

  • Įrengtos papildomos 40-45 parkavimo vietos transporto priemonėms;
  • Galimybė saugiai ir tvarkingai parkuoti transporto priemones 15 daugiabučių namų gyventojams (visai kaimynijai) ir jų svečiams;
  • Pagerinta parkavimo vietų infrastruktūra sumažins keliamų dulkių kiekį vasaros metu, kas leis gyventojams kvėpuoti švaresniu oru. Tiek lietingu, tiek sausu oru, purvas ir smėlis esantis dabartinėje išvažinėtoje teritorijoje nebus nešamas ant važiuojamosios kelio dalies, kas prisidės prie eismo saugumo gyvenamojoje zonoje. Žiemą transporto priemonės neklimps purve/sniege, o senyvo amžiaus gyventojai galės saugiai pasiekti savo gyvenamąsias patalpas nepatyrę traumų, nes danga bus išlyginta. Esant papildomoms parkavimo vietoms, mažiau transporto priemonių bus palikta neleistinose vietose, automobiliai galės saugiai prasilenkti gyvenamojoje zonoje.
  • Bus pagerintas estetinis rajono/kaimynijos vaizdas, nes šiuo metu nurodytoje vietoje yra išvažinėta veja, kuri virtusi duobėta, purvina automobilių parkavimo aikštele. *(Šiuo metu,2022-06,požeminių garažų savininkai atlieka garažų sienų izoliavimo darbus ir visa aikštelė yra užversta žvyro kalnais, taigi gavus finansavimą minėtam projektui sklypo lyginimo darbai jau nekainuotų arba kainuotų mažiau).

Finansinė dalis:

Tęsinys priede

Kavinukė

2022-06-07  •  Justiniškių

Rajone labai trūksta bent nedidelės kavinės – rajonas jaunėja, po pandemijos vis daugiau žmonių gali dirbti namuose, tad ryte nubėgti šalia kavos ir kepinio – didelis privalumas. Rajone gausu pasivaikščiojimui skirtų takų, su kavos puodeliu vaikščioti – kur kas maloniau. Kavinė puiki vieta ir bendruomenei susitikti ar susipažinti su kitais rajono gyventojais. 

Saslykine.JPG

Bendruomenės piknikas

2022-06-07  •  Justiniškių

Norėtūsi poilsio zonose laužaviečių/šašlykinių (puikus pvz karmazinų regioninis parkas), stalų su suolais, kad bendruomenė galėtų leisti  laisvalaikį savo namų kiemuose. Kaip pvz: Taikos 229 ir  taikos 245 kieme didelis vejos plotas ir pakankamas atstumas iki pastatų, kad būtų galima užsiimti griliumi. 

+/- įrengimas vienoje vietoje ( šašlykinė, du stalai su suolais, darbas) = apie 10 000,00 Eur be PVM

 

Parkūro aikštelės pavyzdys

Parkūro aikštelė

2022-06-07  •  Justiniškių

Parkūras - visame pasaulyje paplitęs gatvės sportas, ugdantis geresnę koordinaciją, lakesnę fantaziją, bei tvirtesnį kūną. Užsiminėdamas parkūru asmuo įvairiais būdais įveikia dažnai mieste sutinkamas kliūtis - sienas, tvoreles, turėklus, bortus. Šiuo sportu gali užsimiinėti, tiek dešimties metų vaikas, tiek keturiasdešimties metų suaugęs asmuo, atsižvelgiant pagal kiekvieno fizinę būklę. Šis sportas Vilniuje yra pakankamai populiarus, treniruotės vykdomos "iGym" ir "kGym" gimnastinėse salėse, saugiomis salygomis, šiuo sportu užsiminėju ir pats jau 15 metų. Lauko sąlygos visada buvo labai apribotos, nes dabartinė Vilniaus architektūra nėra palanki parkūro praktikavimui, o ten kur galima surasti įdomesnių sienų ar turėklų kompleksų, neretai sportininkai išvejami apsauginių, remiantis melagingais "turto gadinimo" kaltinimais. Užsienyje, bei kituose Vilniaus miestuose yra daugybė pavyzdžių, kaip ši, vietų kur galima saugiau ir tikslingai praktikuoti parkūrą, problema buvo išspręsta. Druskininkuose, Kaune, Birštone, Alytuje, Kedainiuose yra bent po vieną ar dvi, gan naujoviškas aikšteles parkūrui, užsienio pavyzdžiai yra dar aukštesnio lygio, nei Lietuvos. Vilnius turėjo pirmąją parkūro aikštelę buvusio Vilniaus Pedagoginio Universiteto kieme, kuri buvo pastatyta daugiau nei prieš 13 metų. Dabar ji surūdijusi, apleista, apžėlusi ir nenaudojama praktiškai nei vieno Vilniaus parkūristo. Krepšiniui, riedlentėms, futbolui ir kitiems sportams jau egzistuoja dešimtys parkų, stadijonų, kalistenikos aikštelių. Atėjo laikas Vilniuje įrengti sporto šakų paįvairinimui ir parkūro aikštelę, neatsiliekant nuo kitų, mažesnių, Lietuvos miestų. Nurodyta kaina yra atskaitinė, yra nemažai vystytojų užsienyje ir Lietuvoje, kurie galėtų pateikti tikslesnius planus bei kainas tokiam projektui. Vilniaus miesto savivaldybė tokią įdėją jau pradėjo vystyti Ekstremalaus sporto arenai, iškilsiančiai netoli liepkalnio, tačiau Vilniuje reikėtų ir lauko aikštelių - lengvai prieinamų kiekvienam jaunuoliui, kupinam energijos ir fantazijos laisvam judesių kūrimui. Justiniškės pasirinktos, nes šiame rajone galima sutikti ir įdomesnės architektūros, kur prasidėjo ir mano kelionė su šiuo sportu, ir taip pat daug žalios erdvės, kur aikštelė galėtų būti išvystyta.  Prisegu nuotraukas kaip atrodo Vilniaus aikšelė, kitų miestų aikštelės, bei aukštos kokybės pavyzdžiai iš Europos šalių, net mūsų kaimynų Lenkijoje.

Parkūro aikštelės pavyzdys

Parkūro aikštelė

2022-06-07  •  Justiniškių

Parkūras - visame pasaulyje paplitęs gatvės sportas, ugdantis geresnę koordinaciją, lakesnę fantaziją, bei tvirtesnį kūną. Užsiminėdamas parkūru asmuo įvairiais būdais įveikia dažnai mieste sutinkamas kliūtis - sienas, tvoreles, turėklus, bortus. Šiuo sportu gali užsimiinėti, tiek dešimties metų vaikas, tiek keturiasdešimties metų suaugęs asmuo, atsižvelgiant pagal kiekvieno fizinę būklę. Šis sportas Vilniuje yra pakankamai populiarus, treniruotės vykdomos "iGym" ir "kGym" gimnastinėse salėse, saugiomis salygomis, šiuo sportu užsiminėju ir pats jau 15 metų. Lauko sąlygos visada buvo labai apribotos, nes dabartinė Vilniaus architektūra nėra palanki parkūro praktikavimui, o ten kur galima surasti įdomesnių sienų ar turėklų kompleksų, neretai sportininkai išvejami apsauginių, remiantis melagingais "turto gadinimo" kaltinimais. Užsienyje, bei kituose Vilniaus miestuose yra daugybė pavyzdžių, kaip ši, vietų kur galima saugiau ir tikslingai praktikuoti parkūrą, problema buvo išspręsta. Druskininkuose, Kaune, Birštone, Alytuje, Kedainiuose yra bent po vieną ar dvi, gan naujoviškas aikšteles parkūrui, užsienio pavyzdžiai yra dar aukštesnio lygio, nei Lietuvos. Vilnius turėjo pirmąją parkūro aikštelę buvusio Vilniaus Pedagoginio Universiteto kieme, kuri buvo pastatyta daugiau nei prieš 13 metų. Dabar ji surūdijusi, apleista, apžėlusi ir nenaudojama praktiškai nei vieno Vilniaus parkūristo. Krepšiniui, riedlentėms, futbolui ir kitiems sportams jau egzistuoja dešimtys parkų, stadijonų, kalistenikos aikštelių. Atėjo laikas Vilniuje įrengti sporto šakų paįvairinimui ir parkūro aikštelę, neatsiliekant nuo kitų, mažesnių, Lietuvos miestų. Nurodyta kaina yra atskaitinė, yra nemažai vystytojų užsienyje ir Lietuvoje, kurie galėtų pateikti tikslesnius planus bei kainas tokiam projektui. Vilniaus miesto savivaldybė tokią įdėją jau pradėjo vystyti Ekstremalaus sporto arenai, iškilsiančiai netoli liepkalnio, tačiau Vilniuje reikėtų ir lauko aikštelių - lengvai prieinamų kiekvienam jaunuoliui, kupinam energijos ir fantazijos laisvam judesių kūrimui. Justiniškės pasirinktos, nes šiame rajone galima sutikti ir įdomesnės architektūros, kur prasidėjo ir mano kelionė su šiuo sportu, ir taip pat daug žalios erdvės, kur aikštelė galėtų būti išvystyta.  Prisegu nuotraukas kaip atrodo Vilniaus aikšelė, kitų miestų aikštelės, bei aukštos kokybės pavyzdžiai iš Europos šalių, net mūsų kaimynų Lenkijoje.