Karoliniškių

Seniūnijos biudžetas: 15 000 €


krepšinio aikštelė tarp L.Asanavičiūtės ir V.Druskio gatvių

2022-09-24  •  Karoliniškių

Aikštelė įrengta prieš 50 metų ir jau visai nebeatitinka jokių reikalavimų, todėl būtinas jos atnaujinimas. Šiuo metu nėra kur sportuoti čia gyvenantiems vaikams ir suaugusiems.

Parkavimas

2022-09-21  •  Karoliniškių

Sveiki. Turime be galo didelę ir visiems vilniečiams aktualią problemą-parkavimą! Labai norėtume, kad prie R. Jankausko g. 15 (laiptinės butai 61-75) pravažiavus Jankausko 13 namą būtų įrengtas šlagbaunas iki bromo, nes patys namo gyventojai savo kieme jau nebeturime parkavimo vietų, kadangi Jankausko 13 namo gyventojai yra "okupavę" mūsų aikštelę, nors turi savo aikštelę ir ten kažkodėl nesiparkuoja. 

Jeigu nėra galimybės įrengti šlagbaumo, tada labai prašytume bent jau subraižuti juostas mūsų kieme. Būtume labai dėkingi!

grillius.jpg

Karoliniškių laužavietės "Obelyne"

2022-08-30  •  Karoliniškių

Karoliniškių laužavietės -tai erdvė kuri sutrauks visus ne tik simboliškai per valstyvines šventes sukurti bendrą laužą, bet kartu ir leisti laisvalaikį su savo artimaisiais su gamtos prieskoniu miesto atokampyje.

sodas.jpg

Karoliniškių sodai

2022-08-30  •  Karoliniškių

Sodininkystės lovys - Karoliniškių bendruomenės daugiabučiuose pilnas spektras žmonių, šeimų ir skirtingų istorijų. Atsiradę sodininkystės kampelis kiemų sankirtoje, apjungtu šias istorijas į vieną. Tai taptų sankirta brandžios išminties ir jauno smalsumo. Taip pat, skatintu senyvų žmonių išėjimą į lauką, bendrauti ir dalintis sodininkystės patarimai su jaunąja karta. Galimos edukacinės pamokos aplinkos mokykloms ir darželinukams. Numatomos ~6 vietos.

Promenada

Judėk neskubėdamas

2022-08-19  •  Karoliniškių

Karoliniškių kelias tarp miesto ir miško - smagi vieta pajudėti ir pasigėrėti miestu ir gamta. Vienam, su draugais ar su savo augintiniu. Būtų smagu turėti savo Promenadą. Kaip kitos šalys turi tokius šalia paplūdimių.

Geltonasis tiltas.jpg

Gyvas kinas visais metų laikais

2022-08-19  •  Karoliniškių

Kaklaraiščių tiltas yra smagi susisiekimo vieta tarp miesto ir miško. Norėtųsi stabtelti ir stebėti automobilių, žmonių, debesų, saulės judėjimą - tai lyg gyvas kinas. Todėl noriu pasiūlyti sudaryti sąlygas jame stabtelti: vienam, su draugais ar giminėmis. Visada būtų smagu atsisėsti, gurkšnoti karštą kavą, arbatą arba kitokį gėrimą ir šnekučiuotis su pažįstamais, o gal net dar smagiau - su nepažįstamais, juos pažinti, susidraugauti, pasidalinti mintimis. Daug yra žmonių, kurie irgi nori pabendrauti, ir ši vieta puikiai tiktų. Mano pasiūlymas gali būti įvykdomas stadijomis:

I. Kavos aparatas ir mediniai stalai su suoliukais (platesniais, kur galima būtų atsisėsti iš abiejų pusių - taip pigiau, manau).

II. Stiklas prie staliukų, kad nepūstų vėjas į veidą.

III. Stiklai iš galų ir šono, kad nebūtų skersvėjo. O stogas gali likti atviras, taip bus natūrali ventiliacija. O lietus ir sniegas ne taip ir baisu, visi turime namus. Arba skėčius pasivaikščiojimui per lietų.

ZFSP_90737.jpg

Rekreacinės zonos ZFSP-90737 prie Mėnulio 2A Karoliniškėse išvystymas

2022-07-17  •  Karoliniškių

Karoliniškėse pabaigti sutvarkyti poilsio zoną ZFSP-90737 prie Mėnulio 2A, įrengiant 2 suolelius su atkaltėmis, atgaivinant veją ir pasodinant žemaūgius krūmelius. Poilsio zona naudosis Laisvės 44 ir 42 gyventojai, vaikų darželis "Žiburėlis", minikvartalo Kavoliuko 14 gyventojai.

Seno fontano atnaujinimas šalia Karoliniškių bibliotekos

2022-06-13  •  Karoliniškių

Siūlau atnaujinti vienintelį Karoliniškėse išlikusį eilę metų jau nebeveikiantį fontaną, esantį skevrelyje prie A.J. Povilaičio g. 18, sutvarkyti aplinką, pasodinti dekoratyvinių augalų, pastatyti naujus suoliukus. Kadangi šalia yra Karoliniškių biblioteka, sutavarkytoje erdvėje čiūrelant fontanui šiltuoju metu galima būtų rengti pvz. bendruomenės poezijos skaitymo vakarus. 

Vizualizacija

Hamakų parkas Obelų sode

2022-06-13  •  Karoliniškių

Vienoje gražiausių vietų Vilniaus mieste Karoliniškių draustinio teritorijoje prie atodangos esančiame unikaliame Obelų sode (prie I. Šimulionio g. 5) įrengti lauko hamakų parką, kuriame šiltuojų metu laiku gyventojai galėtų poilsiauti, pagulėti hamake, paskaityti knygą. Šalia galėtų būti įrengta ir lauko knygų dalinimosi bibliotekėlė.

Sietyno gatvės atkarpos prie Kaklaraiščių tilto išasfaltavimas

2022-06-13  •  Karoliniškių

Jau daug metų automobiliai turi kratytis per žvyrkelio atkarpą Sietyno gatvėje. Senokai Karoliniškių seniūnija žadėjo ją išasfaltuoti, deja.. Ir pėsčiųjų perėjos link Kalaraiščių tilto nuo V. Maciulevičiaus gatvės reikėtų. Ačiū. 

Knygų_namelis.PNG

KNYGŲ NAMELIS

2022-06-09  •  Karoliniškių

Viešosiose erdvėse įrengti lauko bibliotekėlės-knygų namelius po atviru dangumi, kur kiekvienas gali pasiimti paskaityti knygą ar atnešti nebereikalingus leidinius kitiems skaityti.  

3.JPG

Sujunkime Karoliniškes su Centru ir Žvėrynu!

2022-06-08  •  Karoliniškių

Karoliniškės yra prie pat centro ir ribojasi su Žvėrynu. Visgi tiesiausias keliukas, pro Karoliniškių Kraštovaizdžio Draustinį, žiemą ir lyjant pažliunga, tampa pavojingas vaikščioti.

Siūlyčiau sutvarkyti šį kelią, išgreideriuoti, padaryti kad normaliai nutekėtų vanduo. Žveryno miško pusėje išlyginti takelius, nes dabar vietomis yra pavojingas nuolydis, išsikišusios šaknys. Ypatingai didelis pavojus lyjant paslysti.

Projekto idėja turi keletą privalumų ir iškart atsipirktų ekonomiškai:

1. Pakeltų Karoliniškių rajono vertę - kartu su būsima Narbuto rekonstrukcija dar labiau priartintų jį arčiau centro 2. Didesnis saugumas, mažesnė traumų tikimybė 3. Sutvarkytais keliais maloniau vaikščioti, didės motyvacija į centrą eiti pėščiomis. O ėjimas pėstute - stiprina širdį ir smegenis.

Vaikų žaidimų aikštelė

2022-06-07  •  Karoliniškių

R. Jankausko g. 15 namo vidiniame kieme reikia perdažyti vaikų sųpynes, nes labai negražiais organais apipaišyta. Bandėm valyti, bet ne viskas nusivalo. Ir būtų didelis prašymas vasarą laiku nupjauti žolę aplink žaidimų aikštelę ir Asanavičiūtės skverą.

Parkas ir poilsio zona

2022-06-07  •  Karoliniškių

Sietyno gatvėje tarp Ryto mokyklos stadiono ir Sietyno 23 namo yra tuščia pieva, šalia įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Tai puiki erdvė, kurioje galima įrengti gražų parką, įrengti suoliukus poilsiui. Medžiai pridengtų baisų stadiono kupolą, mažintų dulkių ir triukšmo nuo judrios gatvės ir būtų puikus pavėsis itin saulėtoje pusėje.

Vaikų žaidimų aikštelė pasakų parke

2022-06-07  •  Karoliniškių

Nauja didelė vaikų žaidimų aikštelė pasakų parke, šiuo metu parkas yra pakankamai mažai lankomas, taip būtų pagerintas pačio parko įvaizdis, didinamas jo lankomumas, skatinami miestiečiai judėti, būti gryname ore, pasivaikscioti.

Outdoor-June21_Blog_Image_1.jpg

Darbo vietos lauke

2022-06-07  •  Karoliniškių

Sveiki,

Kadangi dirbu iš namų, kartais kyla noras pakeisti darbinę aplinką ir išeiti į kiemą. Tačiau bėda ta, kad nėra tinkamų vietų patogiai atsisėsti ir dirbti prie kompiuterio.

Mano siūloma idėja - pavienės darbo vietos žaliose rajono zonose. Tam reikalingas stalas ir patogi kėdė ar suolelis. 

Svarbu, kad tai būtų pavienės sėdimos vietos, nes kitu atveju, tokios vietos taptų kompanijų  pasisėdėjimo vieta.

Laipynės.png

Laipynių įrengimas I.Šimulionio ir Povilaičio g sankirtoje

2022-06-06  •  Karoliniškių

Siūlome įrengti laipynes I. Šimulionio ir A.J. Povilaičio gatvių sankirtoje esančioje vaikų žaidimo ailštelėje*.

Įrengus tokias ar panašias laipynes I. Šimulionio ir A.J. Povilaičio gatvių sankirtoje esančioje vaikų žaidimo ailštelėje, ji taptų išskirtine vieta Karoliniškių, ir aplinkinių rajonų Vilniuje vaikams pramogauti, judėti, sportuoti, galų gale būti gryname ore. Šiuo metu aištelės Karoliniškėse ir apskritai Vilniuje yra vienodos, kur benuvažiuoji, ten tas pats inventorius. Tuo tarpu tokios išskirtinės aištelės įrengimas paskatintų vaikus noriau eiti į lauką ir leisti aktyviai laiką gryname ore.

Laipynės būtų skirtos vaikams maždaug nuo 7 m., kas irgi svarbu, nes vyrasniems vaikams yra mažesnis veiklos pasirinkimas lauke nei ikimokykliniams vaikams. Tokius vaikus šiais technologijų laikais įpatingai sunku suvilioti išeiti į lauką. Manome tokio inventoriaus atsiradimas tai tikrai paskatintų.

*Įdėją nusižiūrėjome nuo laipynių esančių Druskininkuose Dineikos parke.

Lauko treniruoklių inventoriaus atnaujinimas

2022-06-06  •  Karoliniškių

Žaliojoje erdvėje prie I. Šimuliono ir A.J. Povilaičio g. sankirtos yra lauko treniruoklių aikštelė, kurioje inventorius jau gerokai susidėvėjęs. Jų atnaujinimas paskatintų daugiau rajono žmonių jais naudotis, o ne ieškoti artimiausių, padoriai atrodančių ir veikiančių.

grilio_zona.jpg

Grilio zona Karoliniškėse

2022-06-06  •  Karoliniškių

Projekto tikslas įkurti zoną grilinimui žaliojoje erdvėje prie draustinio netoli I. Šimulionio g. 5. Šiuo metu rajone nėra vietos kur saugiai ir legaliai būtų galima išsikepti maisto lauke. Nurodyta vieta lengvai pasiekiama daugeliau rajono gyventojų ir turi daug erdvės jaukiam grilio aikštelių išdėstymui. Manau seniūnijos biudžeto užtektų bent 5 aikštelėms įrengti (Kepsninė, saugaus paviršiaus įrengimas, stalas ir suoliukai). Tokia zona sumažintų poreikį važinėjimui iš rajono iki artimiausios viešojo grilio vietos ir paskatintų rajono žmones daugiau laiko praleisti lauke.

Įrengta sporto aikštelė

OCR sporto aikštelė

2022-06-04  •  Karoliniškių

Multifunkcinė sporto aikštelė (ocr / ekstremalaus bėgimo)