Karoliniškių

Seniūnijos biudžetas: 15 000 €


Seno fontano atnaujinimas šalia Karoliniškių bibliotekos

2022-06-13  •  Karoliniškių

Siūlau atnaujinti vienintelį Karoliniškėse išlikusį eilę metų jau nebeveikiantį fontaną, esantį skevrelyje prie A.J. Povilaičio g. 18, sutvarkyti aplinką, pasodinti dekoratyvinių augalų, pastatyti naujus suoliukus. Kadangi šalia yra Karoliniškių biblioteka, sutavarkytoje erdvėje čiūrelant fontanui šiltuoju metu galima būtų rengti pvz. bendruomenės poezijos skaitymo vakarus. 

Vizualizacija

Hamakų parkas Obelų sode

2022-06-13  •  Karoliniškių

Vienoje gražiausių vietų Vilniaus mieste Karoliniškių draustinio teritorijoje prie atodangos esančiame unikaliame Obelų sode (prie I. Šimulionio g. 5) įrengti lauko hamakų parką, kuriame šiltuojų metu laiku gyventojai galėtų poilsiauti, pagulėti hamake, paskaityti knygą. Šalia galėtų būti įrengta ir lauko knygų dalinimosi bibliotekėlė.

Sietyno gatvės atkarpos prie Kaklaraiščių tilto išasfaltavimas

2022-06-13  •  Karoliniškių

Jau daug metų automobiliai turi kratytis per žvyrkelio atkarpą Sietyno gatvėje. Senokai Karoliniškių seniūnija žadėjo ją išasfaltuoti, deja.. Ir pėsčiųjų perėjos link Kalaraiščių tilto nuo V. Maciulevičiaus gatvės reikėtų. Ačiū. 

Knygų_namelis.PNG

KNYGŲ NAMELIS

2022-06-09  •  Karoliniškių

Viešosiose erdvėse įrengti lauko bibliotekėlės-knygų namelius po atviru dangumi, kur kiekvienas gali pasiimti paskaityti knygą ar atnešti nebereikalingus leidinius kitiems skaityti.  

3.JPG

Sujunkime Karoliniškes su Centru ir Žvėrynu!

2022-06-08  •  Karoliniškių

Karoliniškės yra prie pat centro ir ribojasi su Žvėrynu. Visgi tiesiausias keliukas, pro Karoliniškių Kraštovaizdžio Draustinį, žiemą ir lyjant pažliunga, tampa pavojingas vaikščioti.

Siūlyčiau sutvarkyti šį kelią, išgreideriuoti, padaryti kad normaliai nutekėtų vanduo. Žveryno miško pusėje išlyginti takelius, nes dabar vietomis yra pavojingas nuolydis, išsikišusios šaknys. Ypatingai didelis pavojus lyjant paslysti.

Projekto idėja turi keletą privalumų ir iškart atsipirktų ekonomiškai:

1. Pakeltų Karoliniškių rajono vertę - kartu su būsima Narbuto rekonstrukcija dar labiau priartintų jį arčiau centro 2. Didesnis saugumas, mažesnė traumų tikimybė 3. Sutvarkytais keliais maloniau vaikščioti, didės motyvacija į centrą eiti pėščiomis. O ėjimas pėstute - stiprina širdį ir smegenis.

Vaikų žaidimų aikštelė

2022-06-07  •  Karoliniškių

R. Jankausko g. 15 namo vidiniame kieme reikia perdažyti vaikų sųpynes, nes labai negražiais organais apipaišyta. Bandėm valyti, bet ne viskas nusivalo. Ir būtų didelis prašymas vasarą laiku nupjauti žolę aplink žaidimų aikštelę ir Asanavičiūtės skverą.

Parkas ir poilsio zona

2022-06-07  •  Karoliniškių

Sietyno gatvėje tarp Ryto mokyklos stadiono ir Sietyno 23 namo yra tuščia pieva, šalia įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Tai puiki erdvė, kurioje galima įrengti gražų parką, įrengti suoliukus poilsiui. Medžiai pridengtų baisų stadiono kupolą, mažintų dulkių ir triukšmo nuo judrios gatvės ir būtų puikus pavėsis itin saulėtoje pusėje.

Vaikų žaidimų aikštelė pasakų parke

2022-06-07  •  Karoliniškių

Nauja didelė vaikų žaidimų aikštelė pasakų parke, šiuo metu parkas yra pakankamai mažai lankomas, taip būtų pagerintas pačio parko įvaizdis, didinamas jo lankomumas, skatinami miestiečiai judėti, būti gryname ore, pasivaikscioti.

Outdoor-June21_Blog_Image_1.jpg

Darbo vietos lauke

2022-06-07  •  Karoliniškių

Sveiki,

Kadangi dirbu iš namų, kartais kyla noras pakeisti darbinę aplinką ir išeiti į kiemą. Tačiau bėda ta, kad nėra tinkamų vietų patogiai atsisėsti ir dirbti prie kompiuterio.

Mano siūloma idėja - pavienės darbo vietos žaliose rajono zonose. Tam reikalingas stalas ir patogi kėdė ar suolelis. 

Svarbu, kad tai būtų pavienės sėdimos vietos, nes kitu atveju, tokios vietos taptų kompanijų  pasisėdėjimo vieta.

Laipynės.png

Laipynių įrengimas I.Šimulionio ir Povilaičio g sankirtoje

2022-06-06  •  Karoliniškių

Siūlome įrengti laipynes I. Šimulionio ir A.J. Povilaičio gatvių sankirtoje esančioje vaikų žaidimo ailštelėje*.

Įrengus tokias ar panašias laipynes I. Šimulionio ir A.J. Povilaičio gatvių sankirtoje esančioje vaikų žaidimo ailštelėje, ji taptų išskirtine vieta Karoliniškių, ir aplinkinių rajonų Vilniuje vaikams pramogauti, judėti, sportuoti, galų gale būti gryname ore. Šiuo metu aištelės Karoliniškėse ir apskritai Vilniuje yra vienodos, kur benuvažiuoji, ten tas pats inventorius. Tuo tarpu tokios išskirtinės aištelės įrengimas paskatintų vaikus noriau eiti į lauką ir leisti aktyviai laiką gryname ore.

Laipynės būtų skirtos vaikams maždaug nuo 7 m., kas irgi svarbu, nes vyrasniems vaikams yra mažesnis veiklos pasirinkimas lauke nei ikimokykliniams vaikams. Tokius vaikus šiais technologijų laikais įpatingai sunku suvilioti išeiti į lauką. Manome tokio inventoriaus atsiradimas tai tikrai paskatintų.

*Įdėją nusižiūrėjome nuo laipynių esančių Druskininkuose Dineikos parke.