Naujamiesčio

Seniūnijos biudžetas: 10 000 €


Dviračių saugyklos

2022-06-29  •  Naujamiesčio

Norint vystyti dviračių naudojimą Vilniaus mieste reikia pagalvoti ne tik apie dviračių takų gerinimą ir jų didinimą, bet ir patogų jų laikymą.

Verta pagalvoti apie dviračių saugyklas, nes šiuo metu senų daugiabučių rūsiai nėra pritaikyti dviračių laikymui, todėl tai apsunkina nuosavų dviračių turėjimą ir dažnesnį jį naudojimą Vilniaus mieste. Kviesčiau pagalvoti apie dviračių saugyklas, kuriose vilniečiai galėtų laikyti dviračius ir jais dažniau naudotis. Galbūt būtų galima įrengti keletą bandomųjų saugyklų daugiabučių kiemuose. Danijoje dviračiai laikomi požeminėse aikštelėse, tačiau yra ir nesudėtingų lauko konstrukcijų, kuriuose būtų galima saugiai laikyti dviračius. Tokią infrastruktūrą galėtų iš dalies išlaikyti ir patys miestiečiai mokėdami simbolinį mokestį už vietą dviračiui. Norint išvengti didelių investicijų galima svarstyti alternatyvą - įveiklinti savivaldybės įmonių turimas, bet mažai naudojamas patalpas mieste, manau tereiktų įrengti kamerą bei tam tkrą kodinę ar kortelių sistemą, kad žmonės galėtų lengvai patekti į patalpą ir palikti dviračius. Viena iš tokių vietų gali būti ir Geležinkelių administracijos pastatas Basanavičiaus g., kuris turi itin didelę teritoriją. Manau ten tikrai atsirastų vietos 50-100 vilniečių dviračių. 

Taip pat svarstyčiau apie iniciatyvą, kuri įpraeigotų naujų daugiabučių pastatų vystytojus įrengti ženkliai daugiau parkavimo vietų dviračiams, kurias galėtų nuomotis aplinkinių namų gyventojai. Automobilių parkavimo vietos reikalauja itin daug vietos, tačiau dviračiams reikia kur kas mažiau vietos. Galbūt tai galėtų būti iš dalies subsidijuojama veikla savivaldybės, kuri paskatintų vystytojus įtraukti tokias dviračių parkavimo vietas į savo naujus daugiabučių projektus. 

Vaikų žaidimų aikštelė

2022-06-06  •  Naujamiesčio

Reikalingos vaikų žaidimo aikštelės Čiurlionio trikampio ribose, link Čiurlionio, Nočios, Beržyno, Donelaičio gatvių.

Elektromobilių krovimo stotelės

2022-06-03  •  Naujamiesčio

Kadangi miesto gatvėse vis daugėja elektromobilių, norėčiau pasiūlyti pastatyti daugiau viešo krovimo stotelių. Šiam momentui Aludarių gatvėje pastoviai yra matomi elektromobiliai. Manau naudinga būtų suteikti vieta krautis gyventojam + taip labiau skatinti gyventojus persėsti į šį transportą

Turnikas Lakštingalos skvere

2022-06-03  •  Naujamiesčio

Prašau elementaraus viešo turniko naujamiesty

full_4109.jpg

Stalo teniso stalas

2022-06-03  •  Naujamiesčio

Naujamiestyje, mano žiniomis, yra tik vienas lauko stalo teniso stalas, prie kurio, šiltais vasaros vakarais, būriuojasi daug norinčių pažaisti. Manau toks stalas (ar net keli) tikrai būtų populiarūs ir Amatų skverelyje (ar kitame Naujamiesčio parkelyje ar skvere).

Stalo vertė iki 1500eur.

Papildomai reikėtų kelių šimtų eurų: 

  • dangai, ant kurios būtų žaidžiama, bei statomas stalas,
  • tvorelei / tinkliukui kamuoliukų sustabdymui,
  • žibintui šalia stalo, jei trūktų apšvietimo vakarais.

Šunų aikštelė

2022-06-03  •  Naujamiesčio

Sveiki, 

Kiekvieną dieną matau kiek daug mylinčių žmonių yra su augintiniais, o šunų aikštelės kaip nėra taip nėra.

Labai būtų nuostabu, tokią aikštelę turėti. Kai atsikrasčiau į  Naujamiestį, labai nustebau, kad tokios aikštelės nėra...