Naujamiesčio

Seniūnijos biudžetas: 10 000 €


Omnigym treniruokliai vingio parke

2022-09-17  •  Naujamiesčio

Vingio parke buvo Omingym firmos treniruokliai su kintamais svoriais, treniruokliai profesionalūs, kaip sporto klube. Gan daug žmonių naudojosi. Būtų gerai juos nupirkti ir palikti su visam :)

 

https://omnigym.lt

Bitės mieste

Bitės ant daugiabučio stogo

2022-08-09  •  Naujamiesčio

Visomenės maistas, ekonomika ir visa ekosistema itin priklauso nuo bičių apdulkinimo darbo. Mažėjant bičių  šeimų populiacijai ir nykstant natūralioms  bičių buveinėms yra labai svarbu užtikrinti, kad šios darbščios žmonių pagalbininkės vis dar rastų savo vietą mūsų ekosistemoje (nes be jų išnyks ir pati ekosistema). 

Įdėja yra pasitelkiant profesionalus (pvz. https://www.urbanbee.lt/) ant daugiabučio namo stogo (Konarskio g., tikslus adresas būtų nurodomas projekto sėkmės atveju) įrengti iki 3 avilių su tiek pat bičių šeimų. 

Projekto privalumai

1. Patraukli  vieta, žaliasis miesto rajonas su šalia esančiu vienu didžiausiu Vilniuje Vingio parku (bitės gali įveikti iki 10 km atstumą rinkdamos medų, tuo tarpu iki Vingio parko mažesnis nei 1 km atstumas). 

2. Bitininkystė, kaip tvari veikla prisidėtų prie bendros miesto ekosistemos gerinimo. O kaip sektinas pavyzdys, galbūt paskatintų ir daugiau miesto avilių ant stogo hub'ų steigimasį.

3. Bendruomenės įsitraukimas. urbanbee užtikrina, ne tik tinkamą avilių įrengimą, tačiau teikdami savo bitininkystės paslaugas gali įtraukti ir visą bendruomenę į įdomų ir svarbų bičių gyvenimo (o jų dėka ir bendruomenės aplinkos) puoselėjimą. 

4. Bičių veiklos produktais dalintusi ne tik konkretus namas, ant kurio stogo būtų įrengti aviliai, bet ir rajone veikianti bendruomenė "Čiurlionio trikampio bendruomenė" į kurios teritoriją namas patenka. 

5. Būtų sudarytos galimybės (iš anksto susiderinus) reguliariai atvykstant bitininkams vesti edukacinius užsiėmimus bendruomenės vaikams, suaugusiems ir visiems, kurie domisi bičių gyvenimu ir jų teikiama nauda. 

6. Tai galbūt įkvėptų ir kitus "Čiurlionio trikampio bendruomenė" esančius daugiabučius namus apgyvendinti ant avo stogų bites. 

7. "Čiurlionio trikampio bendruomenė" galėtų organizuoti susijusias temines (pažintines) šventes prisitaikant prie bitučių ritmo (pvz. medsukio šventė, pavasarinio bičių pabudimo šventė ir pan.).

8. Projektas nereikalauja didelių investicijų, o ateityje galėtų būti vystomas (ar plečiamas) ir iš daugiabučio namo/bendruomenės lėšų. 

Vaikų žaidimo aikštelė

2022-07-18  •  Naujamiesčio

Teritorijoje ties Algirdo 25, 29, 29A gyvena gana didelis skaičius gyventojų, kuriasi jaunos šeimos. Tačiau šioje teritorijoje nėra nė vienos žaidimų aikštelės. Šalia yra pakankamai didelis žalias plotas Mortos g., kur planuojamos Šv. Florijono skeras. Tačiau realiai ten nieko nevyksta jau keleri metai. 

Raumenys ir smegenys - Lietuvai ginti

2022-07-13  •  Naujamiesčio

Tikslas - sudaryti galimybes jaunimui ir senjorams prasmingai ilsėtis, sportuoti bei leisti laisvalaikį gyvenamajame kvartale, tikslingai lavinant raumenis ir smegenis Lietuvai ginti. Problema - prieš kelis metus pirmieji Vilniuje renovavome visą 375-osios DNSB 10-ties daugiabučių kvartalą tarp S. Konarskio g. 10-22 ir  V. Pietario g. 5-7 (prieš LRTV). Po to buvo išplėstos ir įrengtos kelios vaikų žaidimo, automobilių stovėjimo ir šiukšlių konteinerių aikštelės. Bet nieko nepadaryta jaunimo ir senjorų poilsiui bei laisvalaikiui pagerinti - DNSB ir Vilniaus m. savivaldybė pritrūko tam noro ir pinigų. 

Siūlome - dviejuose kvartalo kiemuose įrengti po treniruoklių komplektą, kelis šachmatų staliukus su suoliukais, 2 teniso stalus ir 2 stovus su valstybine bei istorine Lietuvos vėliavomis. Rezultatai ir nauda gyventojams - kompleksiškai sutvarkytas bent vienas Vilniaus Naujamiesčio kvartalas, sudarytos galimybės jaunimui ir senjorams savo kieme lavinti raumenis ir smegenis Lietuvai ginti, ugdyti meilę ir patriotizmą savo rajonui, miestui, valstybei, rodyti pavyzdį kitoms  savivaldybėms ir tautoms.

4BF83A1B-A6FD-4EBB-AB37-B0D93136C68E.jpeg

Basanavičiaus ir švitrigailos sankryžos salelės fontanas

2022-07-04  •  Naujamiesčio

Prašau padaryti šią salelę jaukesne, arba gausiau apželdinti, gal net mažą fontanėlį įdėti

Max didelė šunų vedžiojimo aikštelė.

2022-07-02  •  Naujamiesčio

Vingio parke, Čiurlionio gatvės pusėje, yra šunų vedžiojimo aikštelė. Tokia standartinė, mažytė.

Aplink yra daug erdvės, kuri, realiai, niekam nenaudojama.

O jei aptverti tą teritoriją ir paskirti šunų vedžiojomui?

3-5-7 hektarai, reikia įvertinti kiek tos erdvės yra. Reikia tik tvoros ir gal dar vieno papildomo įėjimo.

Būtų vieta, kur šunį galima saugiai paleisti ir pagalį numesti ne iki tvoros, o kiek skrenda. Plius, tie šabakštynai vistiek nenaudojami. 

Vandens fontanai

2022-07-01  •  Naujamiesčio

Reikia geriamo vandens fontanų paskirstytų  po visą rajoną.

Dviračių saugyklos

2022-06-29  •  Naujamiesčio

Norint vystyti dviračių naudojimą Vilniaus mieste reikia pagalvoti ne tik apie dviračių takų gerinimą ir jų didinimą, bet ir patogų jų laikymą.

Verta pagalvoti apie dviračių saugyklas, nes šiuo metu senų daugiabučių rūsiai nėra pritaikyti dviračių laikymui, todėl tai apsunkina nuosavų dviračių turėjimą ir dažnesnį jį naudojimą Vilniaus mieste. Kviesčiau pagalvoti apie dviračių saugyklas, kuriose vilniečiai galėtų laikyti dviračius ir jais dažniau naudotis. Galbūt būtų galima įrengti keletą bandomųjų saugyklų daugiabučių kiemuose. Danijoje dviračiai laikomi požeminėse aikštelėse, tačiau yra ir nesudėtingų lauko konstrukcijų, kuriuose būtų galima saugiai laikyti dviračius. Tokią infrastruktūrą galėtų iš dalies išlaikyti ir patys miestiečiai mokėdami simbolinį mokestį už vietą dviračiui. Norint išvengti didelių investicijų galima svarstyti alternatyvą - įveiklinti savivaldybės įmonių turimas, bet mažai naudojamas patalpas mieste, manau tereiktų įrengti kamerą bei tam tkrą kodinę ar kortelių sistemą, kad žmonės galėtų lengvai patekti į patalpą ir palikti dviračius. Viena iš tokių vietų gali būti ir Geležinkelių administracijos pastatas Basanavičiaus g., kuris turi itin didelę teritoriją. Manau ten tikrai atsirastų vietos 50-100 vilniečių dviračių. 

Taip pat svarstyčiau apie iniciatyvą, kuri įpraeigotų naujų daugiabučių pastatų vystytojus įrengti ženkliai daugiau parkavimo vietų dviračiams, kurias galėtų nuomotis aplinkinių namų gyventojai. Automobilių parkavimo vietos reikalauja itin daug vietos, tačiau dviračiams reikia kur kas mažiau vietos. Galbūt tai galėtų būti iš dalies subsidijuojama veikla savivaldybės, kuri paskatintų vystytojus įtraukti tokias dviračių parkavimo vietas į savo naujus daugiabučių projektus. 

Jaunųjų muzikantų aikštė

2022-06-13  •  Naujamiesčio

Cvirkos aikštė turi labai gera išplanavimą rengti koncertams. Teko vieną kartą gurkšnoti alų, šiuo metu aikštėje esančiame bare, kai grojo muzikantai. Vaibas buvo super. Tuomet kilo idėja, jog ten galėtų atsirasti dar bent keli vasaros barai, o esančioję scenoje groti muzikantai nuolat. Galbūt app'sas, per kurį rūsiuose vaibinantys hiparikai užsiregistruotų savo laiką ir tuo metu grotų? Būtų tiek naujas traukos centras, tiek muzikantai turėtų galimybę pasirodyti. Skatintume žmones burtis į grupes, vaikus mokintis groti instrumentais, o miestiečiams - nuostabi vieta susitikti ir atrasti naujų mėgstamų grupių.

Vaikų žaidimų aikštelė

2022-06-06  •  Naujamiesčio

Reikalingos vaikų žaidimo aikštelės Čiurlionio trikampio ribose, link Čiurlionio, Nočios, Beržyno, Donelaičio gatvių.

Elektromobilių krovimo stotelės

2022-06-03  •  Naujamiesčio

Kadangi miesto gatvėse vis daugėja elektromobilių, norėčiau pasiūlyti pastatyti daugiau viešo krovimo stotelių. Šiam momentui Aludarių gatvėje pastoviai yra matomi elektromobiliai. Manau naudinga būtų suteikti vieta krautis gyventojam + taip labiau skatinti gyventojus persėsti į šį transportą

Turnikas Lakštingalos skvere

2022-06-03  •  Naujamiesčio

Prašau elementaraus viešo turniko naujamiesty

full_4109.jpg

Stalo teniso stalas

2022-06-03  •  Naujamiesčio

Naujamiestyje, mano žiniomis, yra tik vienas lauko stalo teniso stalas, prie kurio, šiltais vasaros vakarais, būriuojasi daug norinčių pažaisti. Manau toks stalas (ar net keli) tikrai būtų populiarūs ir Amatų skverelyje (ar kitame Naujamiesčio parkelyje ar skvere).

Stalo vertė iki 1500eur.

Papildomai reikėtų kelių šimtų eurų: 

  • dangai, ant kurios būtų žaidžiama, bei statomas stalas,
  • tvorelei / tinkliukui kamuoliukų sustabdymui,
  • žibintui šalia stalo, jei trūktų apšvietimo vakarais.

Šunų aikštelė

2022-06-03  •  Naujamiesčio

Sveiki, 

Kiekvieną dieną matau kiek daug mylinčių žmonių yra su augintiniais, o šunų aikštelės kaip nėra taip nėra.

Labai būtų nuostabu, tokią aikštelę turėti. Kai atsikrasčiau į  Naujamiestį, labai nustebau, kad tokios aikštelės nėra...