Naujosios Vilnios

Seniūnijos biudžetas: 15 000 €


Baseinas

2022-09-21  •  Naujosios Vilnios

Gal bent pradeti statyti baseina, o veliau seniunija ras  budu isteseti pazadus ir pastatyti baseina. Mums jo labai reiketu :)

zalias_pastatas_pvz.jpg

Nykaus stoties pastato pavertimas meno kūrniu

2022-09-20  •  Naujosios Vilnios

Pamėginkime prikelti geležinkelio stotį ir paversti ją atsigavimo simboliu. Naujosios Vilnios geležinkelio stotis yra šio rajono atsiradimo priežastis, šerdis, o taip pat (deja) ir dabartinės būklės atspindys: baisus ir nuobodus pastatas tiesiog tvarkingai padažytas. Niekas iš šio pastato per daug nesitiki, jis, kaip ir pati stotis netraukia žmonių - trūksta patogumo atvykti (stovėjimo aikštelė - duobynas, požeminė perėja - baisi ir neįveikiama dviračiams ar vežimėliams), jaukumo, prasmės vietos gyventojams (dauguma eismo vyksta krovininiais traukiniais) beveik nulis, tai nėra užsienyje populairių kelionių tarp centro tarpmiestinio ar atkesnio rajono geležinkeliais pavyzdys. Su 15 tūkst. eur biudžetu reikšmingai to nepakeisi. BET. Nuo stoties keitimosi - jos pačios, aplinkos, infrastruktūros natūraliai pokyčiai plistų tolyn į Vilnelės, parko teritorijas, kitą geležinkelio pusę. O viską galima pradėti paprasčiau, telpant į biudžeto rėmus. Galima pamėginti ką nors drąsaus. Atgimusioje Lietuvoje, jos sostinėje atsirado Užupio respublika, paminklas Frankui Zappai, netrūko kitų keistų projektų. Naujosios Vilnios stotį galima pakeisti pradedant nuo išvaizdos, kas prutrauktų dėmesį. Išvaizdą galima keisti paprastesniu būdu - dideliu piešiniu ar mažesnių serija padengiant matomą plotą ant viso pastato; Išvaizdą keisti galima būtų apvelkant pastatą vijoklių ar kitos žalumos rūbu. Nuo stoties keitimosi - jos pačios, aplinkos, infrastruktūros natūraliai pokyčiai plistų tolyn į Vilnelės, parko teritorijas, kitą geležinkelio pusę.

inbound4259953289032998820.png

Skateparkas vaikams ir paaugliams nuo 3 iki 18 metų.

2022-09-20  •  Naujosios Vilnios

Skateparkas su asfaltuotais takeliais važinėjimui ir rampomis puiki vieta skirtingo amžiaus vaikams, labai daug vaikų ir paauglių važinėja paspirtukais ar dviračias. Toks skateparkas yra Nemenčinėje ten visada buriuojasi daug žmonių, arba panašus prie Baltojo tilto. Tik ten toli važinieti. Super sveikas laiko praleidimo būdas. Kiekvieno vakaro užimtumas vaikams ir paaugliams.

 

 

inbound7182814185229618992.jpg

Skateparkas vaiks nuo 3 iki 18 metų

2022-09-20  •  Naujosios Vilnios

Skateparkas su takeliais važinėjimui ir rampomis puiki vieta skirtingo amžiaus vaikams, labai daug vaikų ir paauglių važinėja paspirtukais ar dviračias. Toks skateparkas yra Nemenčinėje ten visada buriuojasi daug žmonių, arba panašus prie Baltojo tilto. Tik ten yoli važinieti. Super sveikas laiko praleidimo būdas. Kiekvieno vakaro užimtumas vaikams ir paaugliams.

treniruoklių aikštelės Pavilnyje

2022-09-20  •  Naujosios Vilnios

Pavilnyje šalia vaikų žaidimų aikštelės (S.Lozoraičio/S.Šilingo sankryža) labai praverstų treniruoklių aikštelė

lauko_tualetas4.jpg

Miesto kanalizacijos tinklų įrengimas

2022-09-20  •  Naujosios Vilnios

Atsižvelgiant į galimybę gauti paramą iš ES struktūrinių fondų, prašome nutiesti kanalizacijos vamzdį iki daugiabučių gyvenamųjų namų Nr. 210, 212 ir 214, esančių A. Kojelavičiaus g., Vilniaus m. Naujosios Vilnios seniūnijoje ir prijungti jį prie miesto kanalizacijos tinklo, pasinaudojant ES struktūrinių fondų lėšas.

       Prašytume atsižvelgti į tai, kad nurodyti namai yra netoli N. Vilnios Geležinkelio stoties, kurioje vyksta renginiai, skirti paminėti Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties dieną, o šalia esančių daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai priversti nešioti fekalijas į lauką kibiruose, naudotis nesutvarkyta vietine kanalizacijos sistema ir lauko tualetais.

Treniruokliai Pavilnyje

2022-08-30  •  Naujosios Vilnios

Norim pavilnyje vietų lauke pasportuoti: treniruoklių ypač.

103.jpg

Legali gatvės piešimo sienelė Gerovės parke

2022-08-22  •  Naujosios Vilnios

  Legalios gatvės piešimo vietos tikslas - sumažinti nelegalių piešinių skaičių Naujosios Vilnios rajone. Tuo pačiu, duoti gatvės meninkams ervę išsireiškimui ir tobulėjimui nepažeidžiant įstatymus. Kodėl tai turėtų suveikti? 2021 metų Vilniaus gatvės meninkų apklausoje, 93% (56 iš 60) gatvės menininkų pabrėžė, kad legalių piešimo vietų Vilniuje neužtenka. Taip pat 84% (51 iš 60) apklaustų gatvės menininkų sutiko su teiginiu, kad kokybiškai įrengta legali piešimo vieta padės sumažinti nelegalių grafičių skaičių. Ką tai duotų Naujajai Vilniai? Tai duotų galimybę savo pavyzdžių parodyti, kad nelegalių piešinių kiekį įmanoma sumažinti, sudarant gatvės menininkams sąlygas piešti. Taip pat tai būtų unikali vieta, kuri taptų traukos objektų, kas ateityje pagerins Naujosios Vilnios nusistovėjusi negatyvų įvaizdį visuomenyje. Ir įdvelks Gerovės parkui unikalumo ir jaunatviškumo. 

v5.jpg

Vileika Grill

2022-08-02  •  Naujosios Vilnios

Per mūsų  mikrorajono teritoriją teka Vilnelės upė, yra daug gražios gamtos kampelių, tačiau norėdami su draugais išsikepti grill patiekalų ar pasėdėti gamtoje prie stalo, esame priversti važiuoti į kitus Vilniaus miesto mikrorajono pliažus, kurie pilnai įrengti ir aprūpinti viskuo, kad žmonės komfortiškai galėtų leisti laisvalaikį, rengti piknikus ir pan.  Kai kuriuose Vilniaus pliažuose jau įrengti net dušai. Jaučiamės kaip antrasis Vilnius :(  Norėdamas ištaisyti šį trūkumą, nusprendžiau teikti projektą konkursui „Dalyvauk ! Vilnius 2022”. Pasitaręs su N.Vilnios seniūnu ir jo komanda radome tinkamą vietą, kurioje galėtų būti įrengta poilsio ir laisvalaikio erdvė - " Vileika Grill". p.s. projektas pridėts prie dokumentų. 

Vilnios upės krantinė

Vilnios upės krantinė

2022-07-30  •  Naujosios Vilnios

Surengti geriausio Vilnios upės krantinės palei parką (tarp tiltų) sutvarkymo projekto konkursą ir jį įgyvendinti pasitelkus sutelktinį finansavimą bei aktyvų gyventojų įsitraukimą.

Pėsčiujų perėjos įrengimas

2022-07-20  •  Naujosios Vilnios

Reikalinga pėsčiųjų perėja Pergalės gatvėje, nes norint nueiti į ir iš stotelės reikia apeiti visą žiedą iš kitos pusės.

Fontano įrengimas

2022-07-20  •  Naujosios Vilnios

Labai smagi laisvalaikio praleidimo vieta galėtų atsirasti įrengiant poilsio zona su fontanais, suoliukais ir žalia zona. Vieta būtų patraukli ne tik šeimoms su vaikais, jaunimui, bet ir suaugusiems.

Balkono Teatras

2022-07-18  •  Naujosios Vilnios

Projekto ,,Balkono Teatras " pagrindinė idėja  yra, kad  daugiabučių gyventojai galėtų neišeidami iš namų arba jų kieme pamatyti teatro spektaklį. Teatras ateina pas gyventojus ir tiesiog iš savo balkonų ar ant  kiemo suoliuko stebėtų spektaklį suaugusiems arba vaikams.  Erdvė būtų pritaikyta vaidinimui su šviesiomis ir garso aparatūra , vaidinti aktoriai galėtų ant metalinės konstrukcijos. Tokie pasirodymus galėtų vykti visą mėnesį savaitgaliais. 

Teniso stalai

2022-07-11  •  Naujosios Vilnios

Labai mažai Vilniuje yra stalo teniso staliukų, o Naujojoje Vilnioje viisškai nėra. Norėtųsi, kad būtų.

Futbolo aikštė

2022-07-05  •  Naujosios Vilnios

Pastatyti futbolo aikštę. Tai skatintu jaunimą daugiau sportuoti ir būti aktyvesniais kalnėnuose nėra futbolo aikštės, kurioje su draugais jie galėtų praleisti savo laisvalaikį. Šis galėtų būti panašus koks yra naujojoje vilnioje prie gimnazijos.

Kojelavičiaus gatvė

2022-06-17  •  Naujosios Vilnios

Suremontuoti (tiksliau pabaigti remontuoti) A. Kojelavičiaus gatvę. Jau 9 mėnesiai kai gyventojai kasdien laužo savo turtą, sąnarius ir galbūt kaulus. Gėda, kai miesto šeimininkai galvoja tik apie pakazuchą centre.

Vandens gertuvė Tremtinių stotelėje(į miesto pusę)

2022-06-15  •  Naujosios Vilnios

Vasarą daug žmonių laukia autobusų Tremtinių stotelėje, stovėdami saulėje. Aplink asfaltas ir pasidaro labai karšta. Gertuvė žmonėms labai pagelbėtų.

Daugiau tekstilės konteinerių

2022-06-15  •  Naujosios Vilnios

Žmonės nebepaliktų prie šiukšlių konteinerių tekstilę ir nebeišmestų jos i bendras šiukšles, nes nebereikėtų važiuoti į kitą rajono dalį tik tekstilei išmesti, nes rajone tik 1 tekstilės konteineris.

Vieša dirbtuvė

2022-06-09  •  Naujosios Vilnios

Vieta, kur žmonės galėtų ateiti it gaminti arba taisyti baldus ar dar ką. Dirbtuvėje taip pat galėtų būti visi reikalingi įrankiai. Žmonės turėtų vietą, kur galėtų užsiimti darbais, ypač tie, kurie gyvena butuose. Taip pat skatintų bendravima ir bendradarbiavimą bendrovėje

Grilio arba/ir pikniko vietos parke

2022-06-08  •  Naujosios Vilnios

Suteiktų žmonėms galimybę ilsėtis ir bendrauti šiltu metų laiku. Galėtu būti pikniko stalai su šiukšliadėžėmis ir griliai.