Pašilaičių

Seniūnijos biudžetas: 20 000 €


Valgomų augalų tematiniai sodeliai

2022-06-20  •  Pašilaičių

Siūlau įrengti prieskonių ir smulkių valgomų augalų sodelius (pvz. mėtų, aitriųjų pipirų, bazilikų, salotų ir t.t), kuriuos kurtų, palaikytų ir gautų iš jų naudą visi norintys Pašilaičių gyventojai, bei kurie savo originalumu taptų lankytina vieta ne tik vietos gyventojams, bet potencialiai ir kitų miestų bei šalių svečiams. Kokia nauda pašilaitiškiams? Visų pirma, didžiulė edukacinė nauda vaikams (supažindinti su valgomų augalų rūšimis ir priežiūra, sudominti sveika mityba, suteikti galimybę išmokti rūpintis gyva gamta); antra - suaugusiems būdas atitraukti vaikus nuo sėslių veiklų ir pabūti saugiai gamtoje, šalia namų; sutaupyti maisto išlaidoms (pvz. prieskoninės žolelės ar čili pipirai užima mažai vietos auginti, bet kaina parduotuvėse aukšta), susipažinti su kaimynais, pailsėti nuo kasdienių rūpesčių. Sodeliai veiktų didžiąją metų dalį, kadangi auginti galima ne tik tradicinius Lietuvai, bet ir neįprastesnius, šalčiui atsparius ar daugiamečius augalus. Kiekviename sodelyje augtų skirtingi augalai ir gyventojai galėtų keistis / dalintis derliumi.

"Saulės" medis-suoliukas

2022-06-17  •  Pašilaičių

Šviestuvo su saulės baterijoms (elementais), suoliukais (poilsio erdve) įrengimas esamoje zonoje ar tam tinkamoje vietoje (skvere, parke).

Pvz.: https://i.pinimg.com/564x/a2/59/6b/a2596bcfbbb7063b2f3b3bd79dc9d90b.jpg 

135858344-c66122fb-fec1-4a68-bf5f-9c85851f3971.jpg

Muzikos skveras

2022-06-17  •  Pašilaičių

Pašilaičių miško parke ar Pailaiių skvere, ar kt. tinkamoje vietoje muzikos skvero (alėjos) įrengimas (su lauko muzikiniais instrumentais). Papildomai įrengiant mini zoną poilsiui su suoliukais ar kt elementais.

 

https://m.facebook.com/PercussionPlayBaltics/photos/a.213964425705109/808184999616379/?type=3

 

Poilsio/ grill zona pakrantėje

2022-06-17  •  Pašilaičių

Gal yra galimybė įrengti poilsio zoną Gineitiškių ež. pakrantėje, įrengiant grill zoną, suoliukus su stalais ir pan., sutvarkant pakrantę.

Ledo čiuožykla

2022-06-15  •  Pašilaičių

Siūlau žiema irengti kuriame nors mokyklos apšviestame stadione ledo čiuožyklą, čiuožti pačiūžomis.nebutinai stadione, svarbu butu nors kiek apšvietimo.

EDE163E8-BCD5-4E1D-835C-549D784824F9.jpeg

Parkūro aikštelė prie riedlenčių parko

2022-06-13  •  Pašilaičių

Nemažai Lietuvos miestų (Kaunas, Alytus, Druskininkai, Kėdainiai, Birštonas ir kt.) yra įsirengę modernias multifunkcines lauko parkūro aikšteles, susidedančias iš įvairių skirtingo aukščio medinių platformų bei skersinių, (privalumas - guminė aikštelės danga), kurių panaudojimo būdas ganėtinai įvairus ir universalus - pagal savo pirminę funkciją: mokymuisi įveikti įvairias kliūtis, šokinėjimui, akrobatinių triukų atlikimui bei atstoja tiek žaidimo aikšteles vaikams, tiek elementarią lauko sporto įrangą, tad pasitarnauja įvairaus amžiaus žmonėms. Pašilaičiai, įkurdami kad ir nedidelę (pagal biudžetą) parkūro aikštelę, kartu su jau naujai pastatytu riedlenčių parku taptų puikia erdve alternatyviajam gatvės sportui.

inbound6843226158534572989.jpg

Modernesnės šunų aikštelės

2022-06-09  •  Pašilaičių

Sveiki.Siūlau įrengti geresnes, didesnes šunų aikšteles su vandens kraneliais bei svorio kategoriju suskirstymais.Šiuo metu mūsų rajone aikštelėse atvežta pripilta labai daug smėlio kuris šunima patenka tiek i burna ir akis.Šeimininkams taspats. Siūlau padaryti tikrai ne viename rajone.Pažvelkite į Palangos miesto šunų aikštele.Vilnius labai labai atsilieka.Nauda bus ta, kad žmones bei gyvūnai bus laimingesni.

Padelio aikštelės

2022-06-09  •  Pašilaičių

Padelis, arba padelio tenisas – sportas, turintis tiesioginių sąsajų su tenisu ir skvošu. Šiuo metu tai labai paplitusi sporto šaka visame pasaulyje, nes labai socialus ir linksmas sportinis užsiėmimas. Kadangi padelio aikštelė yra mažesnė, lyginant su teniso ir žaidžiama poromis, todėl reikia mažiau fizinio pasiruošimo. Gal dėl šios priežasties padelis labai mėgstamas tarp moterų, vaikų ir vyresnių žaidėjų, kurie anksčiau aktyviai žaidė tenisą ar kitas raketines sporto šakas. 

Padeli yra lengvaa išmokti žaisti, nėra būtinybės turėti profesionalių įgūdžių ar lankyti trniruotes. Padelis puikiai tinka žaidimui lauke, o viešos padelio aikštelės šiuo metu yra tik 2, Kaukysos stadione, Paupyje.

Manau nauja ir įdomi sporto šaka pritrauktų daugiau žmonių dėmesio ir paskatintų fizinį aktyvumą.

aiskteletarade.jpg

Tarandės sporto aikštelės danga

2022-06-06  •  Pašilaičių

Tarandė kaip podukra - valdininkų nemylima ir užmiršta. Ji klesti tiek, kiek patys gyventojai inicijuoja projektus ir prisideda nuosavomis lėšomis. Pats šviežiausias projektas - per projektines veiklas įrengtas mini sporto aikštynas. Jis tarp tarandės jaunuolių tapo labai patrauklus objektas, kuriame visuomet verda gyvenimas. Tad kad būtų pilnai įgyvendintas projektas trūksta tinkamos dangos, tinklinio aikštelės ir mažosios architektūros elementų - suoliukų, šiukšlių dėžių. 

Viešojo transporto stotelės

2022-06-05  •  Pašilaičių

Sveiki, 

 

noreciau kad butu sutvarkytos tarandes viesojo transporto stoteles, kad atsirastu stogas virs galvos laukianyiesiems ir bent jau vienas stulpas apsvietimo.  Siai dienai is 11 sustojimu turimentik viena su stogeliu.