Pašilaičių

Seniūnijos biudžetas: 20 000 €


IMG_20220903_115755.jpg

Sūpynės - karstynės

2022-09-22  •  Pašilaičių

Pavilnionių miške daug takelių, o pačiame miško viduryje- plynė. Siūlau čia įrengti sūpynes - karstynes vaikams. 

IMG_20220903_115055.jpg

Pavilnionių miško gyventojams

2022-09-22  •  Pašilaičių

Pavilnionių miškas labai mėgstamas gyventojų. Nepaisant to, kad į jį patekti kol kas sudėtinga - iš dviejų pusių jį supa tvora, už kurios vyksta statybų darbai. Vis dėlto miške pilna takelių, gražių medžių, krūmų, žalumynų, kuriuose gyvena ir įvairūs vabzdžiai. Siūlau įrengti keletą tokių vabzdžių viešbučių - būtų naudinga ir vabzdžiams, ir čia ateinantiems vaikams! Tegu vaikai pamato, kaip gyvena ir kokie vabzdžiai gyvena šalia mūsų.

universali_lauko_aikstele_6402_logo.jpg

universali lauko aikštelė

2022-09-21  •  Pašilaičių

Laisvalaikiu Pašilaičių, Žemynos, Gabijos gatvių 7- 12 metų berniukai labai mėgsta žaisti futbolą. Į komandas susivienija įvairių tautų ir kalbų futbolo mėgėjai, prisijungia net ir mergaitės. Žaidžia šalia atnaujintos vaikų žaidimų aikštelės Ugnijos skvere, adresu  Medeinos g. 8. Vartus pasidaro iš kuprinių, rankinių, gėrimo buteliukų. Aplinkinių mokyklų stadionai yra per dideli kiemo vaikams žaisti futbolą, o ir būna užimti. Siūlau įrengti  universalią lauko aikštelę, pritaikytą žaisti ir futbolą, su dirbtinės žolės danga, vartais ir tvora, adresu Gabijos g. 44.

Krepšinio stovas mažesniems vaikams

2022-09-20  •  Pašilaičių

Šeškinės miško parke įrengti krepšinio stovą mažesniems vaikams.

Fontanas

2022-09-20  •  Pašilaičių

Žemynos skvere tarp Žemynos g. 31 ir 51 namų galima įrengti fontaną. Šiuo metu ten yra sulūžusi ir aptverta pakyla. Fontanas būtų patraukli poilsio vieta, ypač vaikams vasaros metu.  

Aikštelė prie Skateparko Medeinos g.

2022-09-20  •  Pašilaičių

Šalia Skateparko Medeinos g. yra asfaltuota apleista buvusi tinklinio aikštelė. Šiuo metu ji apleista ir nenaudojama, kritinės būklės. Medžių šaknys iškėlę asfaltą, stulpai išvirtę. Reikia pakeisti dangą į saugiesnę guminę, aptverti tvora.

Lauko treniruoklių perkėlimas

2022-09-20  •  Pašilaičių

Lauko treniruokliai, esantys Ugnijos skvere yra netvarkingi, sulūžę, ne visi tinkami naudojimui, renginių metu mažina erdvę. Juos siūlome perkelti prie Skateparko (Medeinos g. 12). Ši vieta jiems būtų tinkamesnė, nes šalia būtų visas sporto kompleksas, tinkantis visai šeimai. Sugedusius treniruoklius remontuoti ar nupirkti naujų.

Krepšinio aikštelės aptvėrimas

2022-09-20  •  Pašilaičių

Pašilaičių seniūnijoje šalia vienintelio Skateparko eanti krepšinio aikštelė aptverta OSB plokštėmis. Šios plokštės atrodo neestetiškai ir yra visiškai nesaugios (aplūžę, permirkę, atsišerpetoję).

Reikia naujos ir saugios tvoros.

16634860238608558772977075987891.jpg

Zalcburgo alėjoja/lauke stalo tenisą žaisti

2022-09-18  •  Pašilaičių

Sveiki, 

Prie Zalcburgo alėjos yra rekreacinė zona, ten būtų smagu turėti lauko stalo teniso stalą, kad galėtume pažaisti.

 

vaivorykste.lt interneto svetainėje radau pigiausią variantą už 1500 eurų. 

Ačiū :) 

Pašilaičiai, Pašilaičių seniūnija, Vilnius, Vilnius city municipality, Vilnius County, 06120, Lithuania

58F48289-6E79-46CB-86D4-7783B3E6C36A.jpeg

Futbolo aikšė Tarandėje

2022-09-14  •  Pašilaičių

Futbolo aikštės Tarandėje įrengimas leis pasiekti šių naudų:

- tai bus ne tik vaikų, paauglių, bet ir suaugusiųjų susibūrimo, darnios kaimynystės ir bendruomeniškų ryšių stiprinimo vieta;

- tai bus viena iš sveikatinimo ir fizinio aktyvumo skatinimo priemonių;

- tai sąlygos jaunimo užimtumą, pozityvų laisvalaikio leidimo pasirinkimą ir galimo nusikalstamumo prevenciją;

- tai bus šeimų švenčių bendruomenės nariams organizavimo vieta, sudaranti galimybes bendruomenės nariams dalyvauti šeimų švenčių sportinėse rungtyse, stiprinant šeimos ryšius bei šeiminius santykius.

- tai bus tvari ir ilgalaikė investicija, kurios rezultatu galės naudotis dabartiniai ir būsimi sparčiai besiplečiančios Tarandės bendruomenės nariai.   

 

Fultbolo aikštės Tarandės bendruomenės nariams įrengimas

2022-09-13  •  Pašilaičių

Futbolo aikštė Tarandės bendruomenės nariams padėtų stiprinti ne tik fizinį aktyvumą, skatinti sveikatinimą, bet ir sutelktų bendrai komandinei veiklai vaikus, paauglius bei suaugusiusiuosius, didintų darnios kaimynystės ir bendruomeniškumo ryšius. 

Paplūdimio tinklinio aikštelė

2022-09-12  •  Pašilaičių

Siekiant didinti vaikų ir suaugusių fizinį aktyvumą, būtų nuostabu netoliese turėti tinklinio aikštelę. Kadangi aplink gyvena nemažai paauglių ar jaunų šeimų, tai galėtų būti ir bendruomenės susibūrimo vieta, šalia įrengiant suoliukus. Aikštelė turėtų būti aptverta, su tikslu apsisaugoti nuo palaidų gyvūnų.

Stalo teniso stalas

Lauko žaidimų įrengimas

2022-09-09  •  Pašilaičių

Kieme norint įtraukti lankytis ne tik vaikus, nepakanka turėti tik smėliadėžės, čiuožyklos ir supynių.  Tam, kad įsitrauktų į kiemo gyvenimą paaugliai ir suaugę, norisi kieme turėti aktyviam laisvalaikiui užsiemimų, todėl norėtume turėti lauko stalo teniso stalą ir uždangalą.

bike-corral-webb-building.jpg

dviračių, paspirtukų ir kt. garazas

2022-09-02  •  Pašilaičių

Dviračių takų kažkiek turim, dabar dar reikia kur laikyti dviračius kad nereiktų kišti i rūsi ar i daugiaaukščio namo buta, stoginė, grotinis garažas ar parkavimo vieta dviračiam palengvintų gyventojų poilsi ir prisidėtų prie kamščių mažinimo.

Tinklinio aikšteles

2022-08-13  •  Pašilaičių

Būtų puiki idėja pastatyti tinklinio aikstele, nes beabejo jaunimas labiau pajudetų, butu puikus laikas praleistas su draugais.

Ugnijos skveras

Ugnijos šviesos

2022-07-27  •  Pašilaičių

"Ugnijos šviesos"

Siūlyčiau pašilaitiečių pamėgto ir intensyviai naudojamo Ugnijos skvero medžiuose įrengti Šiaurės šalyse (beje, jau ir pas mus) itin pamėgtas šventinių lempučių girliandas. Vasarą gyvas, šurmulingas, tamsiuoju metų laiku Ugnijos skveras atrodo gana niūriai: jam trūksta šviesos ir - svarbiausia - jaukumo. Lempučių girliandos šią problema elegantiškai (iš)sprendžia. Neabejotina, kad nauja šviesi erdvė Pašilaičių gyventojams ir praeiviams, dideliems ir mažiems, sukels daug teigiamų emocijų bei sustiprins saugumo jausmą. Numatytai Ugnijos skvero daliai apšviesti reikėtų apie 120 metrų sujungiamos lempučių girliandos. Tokio tipo girlianda jau 4-rius metus šviečia Sapiegų parke (kasdien) ir įvairiose kavinėse. Neabejotina ir tai, kad "Ugnijos šviesos" prisidės ir prie šventiškumo jausmo kūrimo Šv. Kalėdų ir Naųjųjų metų laikotarpiu. Iki šiol vienintelis šventiškas akcentas šioje erdvėje šventiniu laikotarpiu - vieniša, neišvaizdžių daugiabučių ir parduotuvės pašonėje auganti eglutė... Visgi, būtina pabrėžti, kad "Ugnijos šviesų" įrengimas nesietinas vien tik su tamsiuoju metų laiku. Jos gali (ir turi!) puošti aplinką ir pavasario bei vasaros vakarais. Nors girliandų pardavėjai siūlo galimybę įrengti šviesas už papildomą mokestį, būtų prasminga, jei šis darbas būtų atliktas kartu su aktyviais Pašilaičių bendruomenės nariais - toks susibūrimas būtų puikus bendruomenės kūrimo pavyzdys. 

Valgomų augalų tematiniai sodeliai

2022-06-20  •  Pašilaičių

Siūlau įrengti prieskonių ir smulkių valgomų augalų sodelius (pvz. mėtų, aitriųjų pipirų, bazilikų, salotų ir t.t), kuriuos kurtų, palaikytų ir gautų iš jų naudą visi norintys Pašilaičių gyventojai, bei kurie savo originalumu taptų lankytina vieta ne tik vietos gyventojams, bet potencialiai ir kitų miestų bei šalių svečiams. Kokia nauda pašilaitiškiams? Visų pirma, didžiulė edukacinė nauda vaikams (supažindinti su valgomų augalų rūšimis ir priežiūra, sudominti sveika mityba, suteikti galimybę išmokti rūpintis gyva gamta); antra - suaugusiems būdas atitraukti vaikus nuo sėslių veiklų ir pabūti saugiai gamtoje, šalia namų; sutaupyti maisto išlaidoms (pvz. prieskoninės žolelės ar čili pipirai užima mažai vietos auginti, bet kaina parduotuvėse aukšta), susipažinti su kaimynais, pailsėti nuo kasdienių rūpesčių. Sodeliai veiktų didžiąją metų dalį, kadangi auginti galima ne tik tradicinius Lietuvai, bet ir neįprastesnius, šalčiui atsparius ar daugiamečius augalus. Kiekviename sodelyje augtų skirtingi augalai ir gyventojai galėtų keistis / dalintis derliumi.

"Saulės" medis-suoliukas

2022-06-17  •  Pašilaičių

Šviestuvo su saulės baterijoms (elementais), suoliukais (poilsio erdve) įrengimas esamoje zonoje ar tam tinkamoje vietoje (skvere, parke).

Pvz.: https://i.pinimg.com/564x/a2/59/6b/a2596bcfbbb7063b2f3b3bd79dc9d90b.jpg 

135858344-c66122fb-fec1-4a68-bf5f-9c85851f3971.jpg

Muzikos skveras

2022-06-17  •  Pašilaičių

Pašilaičių miško parke ar Pailaiių skvere, ar kt. tinkamoje vietoje muzikos skvero (alėjos) įrengimas (su lauko muzikiniais instrumentais). Papildomai įrengiant mini zoną poilsiui su suoliukais ar kt elementais.

 

https://m.facebook.com/PercussionPlayBaltics/photos/a.213964425705109/808184999616379/?type=3

 

Poilsio/ grill zona pakrantėje

2022-06-17  •  Pašilaičių

Gal yra galimybė įrengti poilsio zoną Gineitiškių ež. pakrantėje, įrengiant grill zoną, suoliukus su stalais ir pan., sutvarkant pakrantę.