Rasų

Seniūnijos biudžetas: 15 000 €


F360F0B3-1429-40AE-BD79-8DA28307147B.jpeg

Krepšinio aikštelė

2022-09-14  •  Rasų

Siūlome Pavilnio regioniniame parke atnaujinti prie regyklos esančią krepšinio aikštelę - įrengti naują krepšinio stovą, kietą lygią dangą ir sužymėti ribas. Dabartinė aikštelė neatitinka standartų ir nedera prie gražios aplinkos - krepšinio stovas nusidėvėjęs, danga biri ir duobėta, todėl kai sausa dulka, kai šlapia kaupiasi balos. 

Pagal standartus "Krepšinio žaidimo aikštelė yra stačiakampio formos ir kieta danga. Aikštelės paviršiuje neturi būti įlinkimų, įtrūkimų ar kitų deformacijų."

 žaislų stotelė/keitykla/dalinimosi vieta

Vaikiškų žaislų stotelė/keitykla/dalinimosi vieta

2022-09-08  •  Rasų

Vaikiški žaislai yra gana brangūs, tačiau kartais jais pasinaudojama visai nedaug. Siūlau pastatyti vaikiškų žaislų stotelė/keitykla/dalinimosi vietą (ar sandarią talpyklą) dažnai praeinamoje Peteliškių gatvės vietoje ties nusileidimu į Olandų gatvę - kurioje būtų galima palikti/atiduoti/keistis/dalintis vaikiškais žaislais užuot juos išmetę, sandėliavę ir t.t. Žaislai turi gyventi gyvenimą vaikų glėbyje, o ne sandėlyje ar sąvartyne! :)

Lauko bibliotekėlė

Lauko bibliotekėlė

2022-09-08  •  Rasų

Knygos yra vienas iš tų dalykų, kurių mainai yra naudingi abiems pusėms. Deja, kartais pritrūksta galimybių tai padaryti. Tam palengvinti siūlau pastatyti talpią ir sandarią lauko bibliotekėlę daug vaikštomoje vietoje - Peteliškių gatvėje prie nusileidimo į Olandų gatvę.

long-slide-with-bend-half-way-down-going-down-hill-side-2FKYRWW.jpg

Čiuožynė

2022-08-18  •  Rasų

Siūlau įrengti plieninę čiuožyklę nuo aukščiausio Ribiškių kalno - pradžiugins vaikus ir pritrauks daug suaugusiųjų :) (asociatyvi nuotrauka is google)

Futbolo_stalas.jpg

Lauko futbolo/stalo teniso stalas

2022-08-11  •  Rasų

Norime pasiūlyti jaunimui lauko žaidimų komplesą : lauko futbolo stalą ir lauko stalo teniso stalą. Seniūnijoje yra nenaudojama vieta šalia daugiabučių namų kur jaunimui būtų įdomu rinktis ir praleisti laiką žaidžiant lauke.   

Šachmatų_stalas.jpg

Šachmatų stalas

2022-08-11  •  Rasų

Sveiki, norime pasiūlyti vietoje anksčiau buvusios vaikų žaidimo aikštelės (kuri demontuota) senjorams pasisedėjimo vietą,  pasikvietus kaimynus surengti šachmatų turnyrą. Ši vieta yra aktyviai lankoma ir mėgstama aplinkinių gyventojų , yra keli medžiai sudarantys pavėsį ir ten būtu malonu pasedėti , pažaisti šaškėmis ar šachmatais. 

skate_p1.jpg

Riedlenčių parkas

2022-08-11  •  Rasų

Prie Vilnelės (ties Manufaktūrų g. už Raitelių tilto) įrengti riedlenčių, riedučių ar BMX dviračių parką, dabar link šios vietos yra tiesiamas naujas dviračių takas. Skate parkas riedutinkams, paspirtukininkams ar net dviratininkams būtų šauni laivalaikio erdvė jaunimui, ko Rasų seniūnijoje labai trūksta, kuris patrauklus taptų ir  jaunimui  iš gretimų rajonų, taip miestas sudarytų sąlygas aktyviai leisti laisvalaikį jaunimui ir atokiame rajone, kuris sparčiai pildosi naujakuriais. 

augalai_s..jpg

Stotelė augalų

2022-08-09  •  Rasų

Norime pasiūliti miestui augalų stotelės /keityklos/dalijimosi įdėją. Atėjus pavasario sezonui daugelis mūsų sėjame ir sodiname augalus, daržove, vaismedžius, vaiskrūmius ir kt. Daugelis mūsų prisisėjame per daug sodo, daržo augalų sodinukų kuriuos gaila išmesti, kartais musm, tiesiog, ilgai puoselėtas ir mylėtas sodinukas tampa nereikalingas, o gal mes norime pasidalinti su rajono gyventojais likusiomis gėlėmis, augaliniu gruntu ar gėlių vazonėliu? Atėjus daržovių sezonui galima pasidalinti daržovių pertekliumi. Ši augalų stotelė skirta žmonėms norinties dalintis ar atrasti naują augalų dalijimosi kultūra, formuoti gerą įproti nemesti, o pasidalinti. 

augalai_stotelė

Augalų stotelė/keitykla/dalinimosi vieta

2022-08-09  •  Rasų

Norime pasiūliti miestui augalų stotelės / keityklos / dalijimosi įdėja. Atėjus pavasario sezonui daugelis iš mūsų sėjame ir sodiname augalus, daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius ir kt. Daugelis mūsų prisisėjame per daug daržo augalų sodinukų, kartais mums ilgai puoselėtas ir mylėtas sodinukas tampa nereikalingas, o gal mes norime pasidalinti su rajono gyventojais likusiomis gėlėmis, augaliniu gruntu ar mylėtu gėlių vazonėliu. Atėjus daržovių sezonui galima pasidalinti daržovių pertekliumi.  Ši " Augalų stotelė " skirta žmonėms norintiems dalintis ar atrasti naujų sodinukų.  

IMG_9684.jpg

Ribiškių saulėlydžio stebėjimo vietelė

2022-08-01  •  Rasų

Žemėlapyje ši vieta pažymėta kaip "sunset spot", tad tikėtina, kad kas nors gali važiuodamas pro šalį užsukti, o žiemą tai tikrai ir užsuka, nes ši vieta žinoma kaip puikiausias nusileidimo rogutėmis kalnas. Manau, būtų neblogai ten įrengti keletą suoliukų ar gultų, kad užsukantieji galėtų prisėsti, pailsėti. 

suolas-gultas

Mediniai suolai-gultai.

2022-07-08  •  Rasų

Ribiškių vertybė yra gamtinis kraštovaizdis, todėl, daugelis apsilankęs Ribiškių kalvynuose bent kartą, gali pasigirti pamatytais  neregėtais vaizdais. Įrengus medinius suolus-gultus, atsirastų galimybė pailsint, visais metų laikais pasigrožėti vaizdais atsiveriančiais nuo kalvų, nes Ribiškių kalvynuose nėra įrentas nei vienas suoliukas.

Pavilnių parko infrastruktūra esanti Ribiškių miškuose nėra pritaikyta "lėtam poilsiui", todėl keliaujant pėsčiomis su vaikais ar vyresnio amžiaus žmonėmis nėra kur stabtelėti minutei polsio.

Pastačius kelis medinius suolus-gultus vaizdingose vietovėse, išspręstume poilsio stotelių nebūvimą.

Analogiški suolai-gultai yra pastatyti Kuršių nerijos nacionaliniame parke, tad parkų direkcija gal nesudarytų kliūčių šiai iniciatyvai.

Projekto kaina priklausytų nuo vietų skaičiaus, tai galėtų būti ilgalaikis projektas, kai kiekvienais metais atsirastų bent po vieną ar kelis suolus. Panaudojant vietoje išvirtusius medžius, kaina būtų tikrai minimali, o tvarumas būtų pavyzdys kitoms teritorijoms.

laiptai.jpg

Sujunkim Markučius su Taku aplink Vilnių

2022-07-03  •  Rasų

Siūlome įrengti medinius laiptus, vedančius link Tako aplink Vilnių (https://vilnius100km.lt/), ir taip sujungti Markučius ir aplinkinius rajonus su šiuo įspūdingu maršrutu. Šiuo metu perėjus tiltelį per Vilnią ir pasukus link minėto maršruto, tenka kopti į viršų stačiu ir slidžiu miško takeliu. Tai stipriai sumažina galimybes pasiekti Tako aplink Vilnių trasą po lietaus, labai sudėtinga įkopti vaikams. Laiptų įrengimas neturėtų pareikalauti didelių investicijų, bet suteiktų galimybę pėsčiomis saugiai pasiekti Belmontą ir Pučkorių atodangą. Pridėtame paveikslėlyje laiptų vieta pažymėta juodai.

zarasutiltas.jpg

Saugus ir tvarkingas praėjimas po Zarasų tiltu (Markučių ir Paupio jungtis)

2022-06-27  •  Rasų

Laba diena,

Siūlome atnaujinti praėjimą po Zarasų tiltu, kad jis būtų saugus, tvarkingas ir gražus. Abejose Drujos g. pusėse vyksta intensyvios statybos, dėl kurių vis didėja pėsčiųjų, dviratininkų ir automobilių eismas per po tiltu esančią jungtį. Šiuo metu tilto konstrukcijos apsilupę, apaugusios žolėmis ir apipaišytos menkaverčiais grafičiais, o apšvietimas prastas (nuotraukose pateiktas dabartinės situacijos vaizdas). 

Siūlome pakeisti praėjimo išvaizdą jį išradingai apšviečiant (nuotraukose pateiktas vienas kitų miestų pavyzdys) arba, jei toks sprendimo būdas pasirodytų per brangus, suteikiant erdvę menininkams išpiešti tilto konstrukcijas (nuotraukose pateikti du kitų miestų pavyzdžiai). 

Už gražesnį Vilnių!

 

Tinklinio aikštelė

2022-06-13  •  Rasų

Rasų seniūnijoje ant Liepkalnio kalno vietos bendruomenei labai reikalinga tinklinio aikštelė (būtų idealu su paminkštinta danga)

maxresdefault.jpg

Dviračių ir pėsčiųjų takas nuo Manufaktūrų g. iki Belmonto

2022-06-07  •  Rasų

Labai reikalinga dviračių tako jungtis nuo Manufaktūrų g., už tilto per Vilnelę iki Belmonto.

Belmonte yra labai graži gamtos oazė, kriokliai, atodanga, obelų sodas, Vilnelė. Čia mielai dviračiais važiuotų Vilniečiai tiek sportuoti, tiek praleisti laiką gamtoje.

Tačiau šiuo metu to padaryti neįmanoma, nes važiuoti siaura, vingiuota Belmonto automobilių gatve yra be galo pavojinga ir nesaugu. Dviračių takas išspręstų šią problemą. 

Vilniuje labai trūksta dviračių takų vedančių į gamtos objektus ir poilsio vietas. 

 

Stadionas

Paplūdimys

2022-06-07  •  Rasų

Būtų šaunu, jeigu būtų įrengtas Vilnelės paplūdimys prie stadiono Kaukysos gatvėje

Šunų aikštelė

2022-06-07  •  Rasų

Augančiame rajone prie Kaukysos g. stadiono sparčiai auga ir gyventojų su augintiniais skaičius. Labai džiaugiamės įrengtomis spec. šiukšliadėžėmis keturkojų išmatoms, tačiau taip pat labai praverstų atskira teritorija, kur šunys galėtų treniruotis bei žaisti aptverti, nesukeldami nepatogumų kitiems šunims ir žmonėms.  Tokių aikštelių pavyzdžiai - 

https://madeinvilnius.lt/naujienos/miestas/verkiuose-atidaryta-moderni-sunu-vedziojimo-aikstele/ 

https://madeinvilnius.lt/naujienos/miestas/verkiuose-ir-pasilaiciuose-modernios-gyvunu-vedziojimo-aiksteles/

252231184_7163690566989772_2843598157202883471_n.jpg

Markučių rajono kamerinės skulptūros parkas

2022-06-03  •  Rasų

 

Markučių rajonas plečiasi, atsinaujina ir keičiasi - tarp urbanistiniės plėtros elementų akivaizdziai čia trūksta kultūrinių erdvių, siūlytume steigti Markučiuose kamerinių skulptūrų parką, naujose erdvėse kurti mažosios skulptūros akcentus. Tai suteiktų gyvumo ir gražumo rajonui, taip pat būtų ir jaunųjų menininkų kūrybos erdvė.