Žirmūnų

Seniūnijos biudžetas: 15 000 €


Pavyzdys - Klaipėdos skate parko planas.

BMX ir Riedlenčių parkas

2022-09-21  •  Žirmūnų

Vilniaus miestas šiuo metu labiausiai iš 5 didžiųjų miestų atsilieka ekstremalaus sporto infrastruktūra. Mieste turime tik tris veikiančius parkus, kurie yra vienoje miesto pusėje (Pašilaičiai, Lazdynai, Baltasis tiltas). Rytinė miesto dalis neturi nė vienos vietos, kuri suteiktų sąlygas jaunimui praktikuotis. 

Ekstremalaus sporto parkai suteikia gyvybės miegamiesiems rajonams, sudaro galimybes leisti laiką savame rajone. Priešingai nei futbolo ar krepšinio aikštelės, kurios sudaro galimybes vienu metu sportuoti vienai grupelei žmonių, skate/BMX parkai atviri didesniai individualių sportininkų miniai. 

Nuo 2022 m. BMX ir riedlentės yra olimpinė sporto šaka, tad tik turėdami infrastuktūrą galime skatinti jaunų sportininkų raidą. 

16636716531286375275684026994441.jpg

Takai ir nusileidimai nuo kalno

2022-09-20  •  Žirmūnų

Normalius nusileidimo takus nuo Žirmūnų 23 namo ir aplinkinių namų, kadangi gyventojai negali nusileisti su vaikų vėžimėliais ir nėra tam normalių pritaikytų takų.

Tarp 21 namų taip pat aikštelės sutvarkymas ir vaikų krpšinio aikšelės bei suoliukų įrengimai. Gerbuvio tvarkymas.

Vaismedžiai kiemuose

2022-09-19  •  Žirmūnų

Vilniuje įvairios vietos yra apsodinamos naujais želdiniais. Galėtume skatinti sveikesnę mitybą ir želdiniais sukurti papildomą naudą gyventojams, jeigu kiemuose (ar naujai sukurtame parke/sode) būtų sodinami vaismedžiai, kurių vaisiais galėtų skanauti rajono gyventojai. Panašios iniciatyvos yra įgyvendintos Norvegijoje.

Parkas vaikams

2022-09-19  •  Žirmūnų

Žirmūnuose prie Valakumpių tilto yra dižiulė erdvė kurioje tilptų nemažas parkas vaikams ir suaugusiems. 

Didžiulis jaukus kiemas bendruomenei ir ne tik

2022-09-19  •  Žirmūnų

Turime puikų kiemą, bet jis tuščias. Turime tik pavėsines, daug žolės, kelis krūmus ir smėlio dėžes. Kiemas jungiants 10 namų galėtų tapti bendruomenės vieta. Norėtume išnaudoti šią vietą susijusių namų gyventojams ir ne tik. Nekalbant apie vaikų žaidimo aikšteles, kurių aplinkui mažokai. Paaugiliams vietos nėra, senjorams nėra. Norisi sukurti kažką, kas apjungtų skirtingas bendruomenės grupes. 

kiemas

Daržas

2022-09-19  •  Žirmūnų

Noriu daržo prie Žirmūnų g. 9 namo. Yra vietos netoli šlaito už namo, būtų puiku pavasarį pasodinti daržovių. Manau, kad būtų ir daugiau norinčių iš mūsų namo.

Dviratinės

2022-08-10  •  Žirmūnų

Rakinamos Dviratinės padėtų gyventojams racionaliau ir saugiau eksplotuoti ir laikyti dviračius.  Estijoje ši laikymo sistema paditeisinusi. 

Dviratinės

2022-08-10  •  Žirmūnų

Rakinamos Dviratinės padėtų gyventojams racionaliau ir saugiau eksplotuoti ir laikyti dviračius.  Estijoje ši laikymo sistema paditeisinusi. 

Pesciuju_tiltas.png

Pėščiųjų ir dviratininkų tiltas į I-ąjį Valakupių pliažą

2022-08-10  •  Žirmūnų

Pėščiųjų ir dviratininkų tiltas į I-ąjį Valakupių pliažą. Šis tiltas leistų dideliam srautui žmonių keliaujančių svarbiais pesčiųjų ir dviratininkų takais (Vingio parkas > Verkių parkas > Jeruzalė, Baltupiai, Santariškės ir t.t.) patekti į kitoje upės pusėje esančią vieną svarbiausių Vilniaus rekreacinių zonų - Valakampius. Dabar keliaujant pėsčiomis, ar dviračiu tai galima padaryti tik kirtus itin judrų automobilinį Valakupių tiltą.  Manau šią idėją itin palankiai sutiktų absoliuti dauguma Vilniaus gyventojų, ypač tų, kurie gyvena aktyvų ir sportišką gyvenimą. Tai taip pat būtų ir saugus, bei patogus būdas persikelti į kitą krantą senjorams ir žmonėms su mažais vaikais. 

4F7DD0A1-3B39-463B-B66A-BB96A7C8A21A.jpeg

Parkas prie Žygio g.92 namo

2022-06-16  •  Žirmūnų

Šiaurės miestelyje nėra žalios zonos, kur būtų smagu ir labai jauku pasėdėti, pailsėti, pasitiesti pledą ir praleisti laiką. Labai daug jaunų šeimų, mamų su vežimėliais, o pasivaikščioti nėra kur, tik šaligatviais. Įrenkime parką prie Žygio g.92- ten didelė dar neužstatyta pieva. Manau ir šalia esanti mokykla, bent penketas privačių daugiabučiuose įrengtų darželių, ir daugybė šeimų su vaikais padėkos, jog mažieji vilniečiai auga ne ant asfalto. Tereikėtų didesnės kokybiškos žaidimų aikštelės, fontano, suoliukų ir daug medžių.

Šunų dresūros aikštelės

2022-06-07  •  Žirmūnų

Labai reikia šunų dresūros aikštelių daugiau Žirmūnuose. Yra tikrai daug neišnaudotų plotų, kurie net neprižiūri, o galėtų būti naudojami. 

Dviračių saugykla

2022-06-06  •  Žirmūnų

Vilnius tiesia dviračių takus, bet gyventojai neturi kur laikyti dviračių. Matėme Skandinavijoj prie kiekvieno daugiabučio dviračių saugyklas. Toli žiūrėti nereikia, net Jonavoje jų įrengė. Labai norėtume su vaikais važinėtis dviračiais ir saugiai ir patogiai juos laikyti šalia savo namų.

inbound7238920602699787035.jpg

Lauko treniruokliai vaikams ir suaugusiems

2022-06-06  •  Žirmūnų

Labai norėtųsi įrengti lauko treniruoklius kiemuose S.Zukausko g. namų kiemuose. Treniruokliai labai reikalingi tiek vaikams, tiek suaugusiems bei jaunimui, kurie per daug laiko praleidžia prie kompiuteriu, dirba iš namų sėdima darba....nauda būtų 100 proc. visiems. 

 

 

Dviračių saugyklų įrengimas

2022-06-06  •  Žirmūnų

Dviračių saugyklų įrengimas

Gyvename blokiniame (1961 m statybos) name, kuriame rūsio sandėliukai dažnai apvagiami. Tuskulėnų g. 32, 34, 36 daugiabučiuose namuose gyvena daug jaunų šeimų, turinčių vaikus ir dviračius, kuriuos nesaugu laikyti rūsiuose. Prašome už mūsų seniūnijai skiriamas lėšas įrengti dviračių saugyklas lauke. Prie namo yra daug erdvės saugyklų įrengimui. Net iš galinės namo pusės balkonai pakelti iki reikiamo aukščio, kad saugyklos galėtų būti įrengtos po mūsų balkonais.

Poreikiui esant galime papildyti užklausą nuotraukomis.

tenisas.jpeg

Lauko stalo tenisas

2022-06-06  •  Žirmūnų

Galėtų kiemuose būti lauko stalo teniso stalų. Siūlau pastatyti du žukausko 34 kieme, kur yra nemažai erdvės. Smagi veikla ir suaugusiems, ir vaikams.

3.jpg

Du zuikiai vienu šūviu

2022-06-05  •  Žirmūnų

Kai Tuskulėnų 11 įrenginėjo požeminius konteinerius, kažkodėl nesutvarkė aplinkos. Dabar rudenį/pavasarį išvažinėjamas purvas.

Gal būtų įmanoma iškloti ažūrinėmis trinkelėmis, kad būtų galima ir automobiliu užvažiuot ir žalumos liktu?

 

Nuotraukos

Tvarka ir poilsis

2022-06-05  •  Žirmūnų

Kaip matosi nuotraukoje, šaligatviai šioje vietoje padaryti ne pagal žmonių srautus, todėl labai gerai būtų iškloti tuos susikryžiuojančius takus trinkelėmis. 

Taip pat apkalta seną požeminių šiukšlių konteinerių vietą galima būtų atlaisvinti, toje vietoje įrengiant suoliuką poilsiui. Ten dažnai žmonės laukia, kol kasnors atvažiuos.

North park

2022-06-05  •  Žirmūnų

Šiaurės miestelis neturi savo parko, kurį būtų galima įrengti bene vienintelėje dar neužstatytoje pievoje prie Žygio g. 92 namo. Tai galėtų būti inovatyvus parkas su dirbtiniu kalnu, kurio papėdė būtų apželdinta, būtų šlaitai-čiuožyklos nuo kurių ir vasarą ir žiemą čiužtų vaikai, terasos piknikams, dirbtinis kriokliukas ir baseinėlis su vandeniu vasarą, o ledu žiemą. Kalno viduje galėtų būti įrengtos patalpos Šiaurės miestelio bendruomonės reikmėms.

img712911.jpg

Rakinami dviračių laikymo konteineriai

2022-06-05  •  Žirmūnų

Atsižvelgiant į tai, kad vis daugiau gyventojų važinėja dviračiais, trūksta vietos laikyti juos šalia gyvenamųjų namų. Ne visada yra vietos laikyti dviračius bute arba rūsyje. Todėl reikėtų miegamuosiuose rajonuose įrengti rakinamus dviračių laikymo konteinerius, kuriuos gyventojai galėtų išsinomuoti pvz. sezonui.

VMS_6336.jpg

Šunų aikštelė

2022-06-05  •  Žirmūnų

Reikalinga šunų aikštelė vienoje iš tų vietų, kur dabar numatyta pagal Bendrąjį planą - tarp Žirmūnų g. 97 ir Neries g. 9 arba tarp Žirmūnų g. 119 ir 123. Šiuo metu Žirmūnuose nėra nei vienos geros šunų vedžiojimo aikštelės, o paleisti šunį tam neskirtoje vietoje yra nesaugu nei šuniui, nei aplinkiniams. Taip pat ji turėtų būti įrengta su šuniui ir jo šeimininkui reikalingais įrenginiais - suoliukais, kliūtim, šiukšliadėže ir t.t.