2023-aisiais jau visose sostinės seniūnijose įgyvendintame projekte „Dalyvauk! Vilnius“ miestui neabejingi vilniečiai pateikė beveik 700 idėjų. Per 40 jų, vilniečiams išrinkus, miesto iniciatyva tapo naujomis erdvėmis poilsiui ir laisvalaikiui.

Gamta mieste nusprendę pasimėgauti vilniečiai saulėlydį galės stebėti ant Ribiškių piliakalnio įrengtoje saulėlydžio vietelėje, ant Cedrono ežere įrengto pontoninio liepto, skirtingose poilsio erdvėse įrengtose grilinėse pasikepinti įvairių kepinių, o įrengtose sporto ir laisvalaikio erdvėse – ne tik pasinaudoti universaliais treniruokliais, žaisti tinklinį, bet ir šlifuoti ekstremalaus sporto triukus išskirtinėse aktyvaus sporto rampose.

„Helsinkio, Talino, Madrido ar kitų Europos sostinių metodas įtraukti gyventojus į savo gyvenamosios aplinkos viešųjų erdvių įveiklinimą, pagerinimą ir tam skirtų lėšų panaudojimą pasiteisino ir prigijo Vilniuje. Nors iš beveik 800 gyventojų pasiūlytų idėjų gyvenamosios aplinkos pagerinimui, vilniečiams nubalsavus, įgyvendinta per 50, „Dalyvauk! Vilnius“ tapo labai naudingu įrankiu miestui sužinoti, kokiems klausimams turime ieškoti sprendimų, kadangi jų negalime išspręsti čia ir dabar“, – sako Vilniaus savivaldybės Organizacijos vystymo grupės patarėja Daiva Mikulskienė.

 

Daugiausia idėjų, kaip pagerinti savo gyvenamąją aplinką, pateikė Verkių, Naujosios Vilnios, Pilaitės, Antakalnio ir Pašilaičių gyventojai. Į balsavimo etapą atrinkta daugiausia Karoliniškių, Verkių, Pašilaičių ir Antakalnio seniūnijoms pateiktų idėjų.

Šių metų „Dalyvauk! Vilnius“ vilniečiai Paneriuose ir Šeškinėje išrinko idėjomis  laimėtojomis išrinko rampas riedutininkams, paspirtukininkams ir riedlentininkams. Kadangi maksimalaus 10 tūkst. eurų biudžeto nebūtų pakakę, nes rampų įrengimas kainavo beveik 175 tūkst. eurų, aktyvaus laisvalaikio erdvės įgyvendinimo ėmėsi savivaldybės sporto ir sveikatingumo skyrius kartu su „Active Vilnius“. Tuo tarpu  seniūnijos pasirūpino mažąja architektūra, aplinkos sutvarkymu aplink rampas.

„Dalyvauk! Vilnius“ šiemet vyko antrą kartą ir jau visose sostinės seniūnijose. Visoms idėjoms įgyvendinti 2022-aisiais buvo paskirstyta per 300 tūkst. eurų, 2021 m. – 64 tūkst. eurų. Anksčiau visas seniūnijų lėšas planuodavo seniūnai ir seniūnės, sudarydami metų planus.