Vertė: Didelės apimties idėjos
Už didelės apimties projekto idėjas gali balsuoti vilniečiai, neatsižvelgiant į seniūniją, kurioje deklaruota gyvenamoji vieta. Jei jau teko susipažinti su balsavimui atrinktais projektais, tuomet iš karto sąraše pasirinkite ir pažymėkite jums labiausiai patinkančią idėją. Platformoje apsilankėte pirmą kartą? Tuomet atidžiai perskaitykite idėjų pasiūlymų aprašymus ir pažymėkite tą, kuriai skiriate savo balsą. Raudonam laukeliui pasikeitus į pilką, suveskite reikiamus duomenis ir patvirtinkite savo balsą.
Šunų aikštelė
Šunų aikštelė
Dvarčionių aikštyno atnaujinimas
Šiuo metų Dvarčionyse labai mažai sporto ir laisvalaikio aikštelių. Siūlau atnaujinti aikštelę: įrengti krepšinio aikštelę, badmintono aikštelę, pastatyti bent pora stalo teniso staliukų. Įrengti suoliukus, kad galima būtų pasėdėti. Visai šalia aikštelės yra apšvietimo stulpai, siūlau atvesti apšvietimą ir į aikštelę.
Moderni, tyli krepšinio aikštelė
Šiemet prie Žirmūnų 98 namo buvo atnaujinta krepšinio aikštelės riba, įrengiant aukštą tvorą dėl ko tapo įmanoma krepšinį žaisti abiejuose aikštelės pusėse – iki tol žmonės vengdavo žaisti prie krepšio esančio arčiau skardžio, nes dažnai tai baigdavosi ilgu bei liūdnu kamuolio traukimu iš brūzgynų (čia geriausiu atveju – jeigu kamuolys nenulėkdavo visai žemyn). Deja, bet problema buvusi ir iki tol, po šio atnaujinimo padvigubėjo. O problema yra, kad aikštelė yra įrengta vos 35 metrai nuo artimiausio daugiabučio ir įrengta medžiagomis, kurios neatitinka nei šiuolaikinėms aikštelėms keliamų kokybės reikalavimų, nei triukšmo/higienos normų. Dienos metu aikštelė beveik visada yra tuščia, tačiau ji beveik visada yra pilnai arba dalinai užimta po darbo valandų, kai žmonės jau nori ilsėtis ir realiai, kai yra oficialios ramybės valandos. Vėliausias laikas kada vasaros metu teko fiksuoti aikštelės užimtumą – 23:15 (pasišviečiant). Žinia, į iškvietimus dėl tokio triukšmo policija nereaguoja. Net pavydu, kai bevedžiodamas šunį praeini dešimt metrų nuo aikštelių prie Pliaterytės gimnazijos ir triukšmas ten 5x mažesnis nei šioje triukšmingoje ir pavojingoje aikštelėje. Todėl noras būtų atnaujinti krepšinio aikštelės danga (turėtų būti įmanoma ant dabartinės paviršiaus), krepšius, lankus, gal net padaryti mini apšvietimą iki 20 valandos ir aikštelės pusėje arčiau namų, per visą ilgį pasodinti naujų medžių (gal tiesiog aukštų tujų), kurios suteiktų tiek papildomą šešėlį ir gaivą sportuojantiems, tiek sumažintų triukšmą gyventojams (triukšmą tikrai girdi ir 100 namo gyventojai).
Teniso kortas Naujininkuose
Norėtume turėti Naujininkuose viešą teniso kortą, kur galėtų mėgautis visi Naujininkų gyventojai. Teniso kortas galėtų būti toks pat kaip šiuo metu daromi kituose Vilniaus rajonuose (pvz. nesenai padarytas Gabijos gatvėje). Taip pat reikėtų bent pora suoliukų, kad galima būtų pailsėti.
4 viename: kardio, jėgos, balanso ir tempimo sporto aikštelė
Priešais Žirmūnų 98 namą yra ne tik krepšinio aikštelė, bet ir mistinė, kone tokio paties dydžio, sutrūkinėjusio asfalto aikštelė, kurioje… Anksčiau kažkas buvo. Ir ta vieta prašosi atgimimo. Noras būtų toje vietoje įrengti pirmą tokią Vilniuje (prieš padauginant kitur) 4 viename sporto aikštelę (ypač turint omenyje, kad greta dar yra ir krepšinio aikštelė), kurioje žmonės ne tik galėtų sportuoti, bet ir per iškabas/paaiškinimus/instrukcijas būtų edukuojami apie judėjimo naudą sveikatai ir, svarbiausia, kad norint išlaikyti fizinę sveikatą neužtenka tiesiog užsiimti kardio veikla, kilnoti svarmenis ar daryti jogą – universaliai pripažįstama, jog žmogus turėtų skirti laiko ir kardio, ir jėgos, ir balanso ir mobilumo/tempimo pratimams. Aš šioje vietoje nuolat matau kelis senjorus, kurie valandų valandas suka ratais, matyt, bandydami įveikti kažkur girdėtus 10 000 žingsnių, bet tai tik maža dalis to, ką žmonės turėtų daryti. Labai dažnai projektai savyje turi gerą užtaisą, kad va, pastatėm tą ir tą, įrengėm aną ir žmonės gali naudotis. Bet žmonės nesinaudoja, nes… niekas jų needukuoja apie rekomendacijas sporto/judesio srityje, o kur geriau tai padaryti, jeigu sportui skirtoje vietoje. Todėl noras būtų šioje vietoje įrengti 1) badmintono aikštelę (kardio, bet alternatyvą krepšiniui, kuris tikrai ne visiems, be to panašioje infrastruktūroje galima žaisti daugiau „raketės ir kamuoliukai” tipo sportų, svarbu minkšta, saugi danga; galiausiai – tai tylus sportas, nes aikštelės vieta 35 metrai nuo daugiabučio); 2) treniruokliai ir aiškinamieji stendai pristatantys visas judėjimo rūšis; 3) keli suoliukai – ir poilsiui tarp pratimų ir socializacijai – iš stebėjimų balkone užtikrinu, kad nors vienas suoliukas šioje erdvėje arba prie greta esančios krepšinio aikštelės, dienos metu būna užimti dažniau negu krepšinio aikštelė.
Liepos žaidimų pieva
Vilniuje stinga autentiškų natūralistinio žaidimo aikštelių vaikams. Siūlome vieną tokių įrengti Naujamiestyje kaip pilotinį projektą. Vieta parinkta aplink galingą ilgaamžį liepos medį. Jis kaip centrinė natūrali žaidimų pievos ašis užduoda visą gamtišką įrenginių dizainą. Pieva galėtų būti suskirstyta į dvi dalis: didesnė vaikų žaidimams, mažesnė – vaikus lydintiems suaugusiems ir kitiems pajudėti norintiems miestiečiams.
Siūloma:
-pievos priekinėje dalyje įrengti aktyvaus laisvalaikio zoną su stalais tenisui bei lauko sporto įrenginiais.
-vidurinėje ir galinėje pievos dalyje įrengti natūralistinę vaikų žaidimų aikštelę.
-vaikų žaidimų aikštelėje dėmesys natūralioms medžiagoms, taktiliškumui, dizaino originalumui, žadinančiam vaikų fantaziją, veiklos įvairovei. Galėtų būti įrengta ir vandens žaidimų įrenginių, ar bent jau hidrantas-vandens kolonėlė.
-suaugusiųjų sporto įrenginių dizainas galėtų taip pat kuo labiau remtis natūralių medžiagų ir spalvų naudojimu.
-siekiama gerbti ir saugoti centre augančią liepą kaip vietos simbolį. Nevykdyti darbų lajos perimetre. Įrengti dailią apsauginę tvorelę aplink kamieną. Įrengti stendą apie medžio rūšį, amžių, galbūt sukurti pasaką ar legendą apie šią liepą.
-dangos parenkamos natūralios: mulčas arba smėlis.
-pievos perimetras apsodinamas skroblų gyvatvore siekiant sukurti saugumą ir privatumą.
-prie įėjimo vartelių įrengti stovus dviračiams, nes šalia eina dviračių takas.
-patraukti neestetišką elektros stulpą, kuris dabar stovi pievoje.