Riedlenčių, paspirtukų, riedučių, dviračių rampa

M. Marcinkevičiaus, Kalvarijų, Mokslininkų g., Jeruzalės g. namų visos kiemų aikštelės skirtos tik mažiems vaikams. Šioje pažymėtoje vietoje galėtų atsirasti skate’ui, riedučiams, dviračiams skirta rampa – vieta laisvalaikį leisti ir vyresniems vaikams, paaugliams. Jai taip pat tiktų vieta šalia Baltupių g., tarp Horodničienės ir M. Marcinkevičiaus g. Tačiau žemėlapyje pasiūlyta vieta būtų labiau matoma, labiau prieinama iš aplinkinių namų. Nors abi vietos nebūtų po langais gyventojams, nebūtų triukšmo ir gyventojų nusiskundimų.

Lauko grilio zona

Šalia esančių sporto aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių galėtų atsirasti grilio zona. Kur vasarą galėtų smagiai laiką leisti ne tik vaikai, bet ir jų tėveliais.

Pranciškonų mažieji valtininkai

Senamiestyje esantys darželiai susiduria su kiemo vaikams trūkumu, dažnai eina į šalia esančius parkus, taip ir Pranciškonų bažnyčios kiemelis yra lankomas aplinkinių darželių vaikų, tačiau ten nėra nieko, kuo vaikai galėtų žaisti.

Žinoma, kad šalia bažnyčios esanti erdvė turi atitikti estetinius suderinamumo reikalavimus, bet juk tai galima išspręsti.

Pastatyti bent kelias smėliadėžės, panaudojant senas valtis, kurios tarnautų aliuzija pasakojimo apie Jėzaus pašauktuosius apaštalus. O taip pat kelias kilnojamas sūpynes, kurios negadintų vaizdo, ar sūpynių ratą, kuriuo mielai galėtų naudotis poilsiui ir miesto svečiai, mamytės su vežimėliais galėtų prisėsti paskaityti knygą, kol kūdikis ilsisi.

Liepos energija

Šiame Naujamiesčio kvartele stinga lauko sporto įrenginių suaugusiems. Algirdo g. skvere neseniai įrengta tik nedidelė vaikų žaidimų aikštelė, tačiau suaugusių aktyviai veiklai nėra pasiūlos. Todėl siūloma:
– įrengti aktyvaus laisvalaikio zoną su stalais tenisui bei lauko sporto įrenginiais.
-siekiama gerbti ir saugoti centre augančią liepą kaip vietos simbolį. Nevykdyti darbų lajos perimetre. Įrengti dailią apsauginę tvorelę aplink kamieną.
-pievos perimetras apsodinamas skroblų gyvatvore siekiant sukurti saugumą ir privatumą.
-prie įėjimo vartelių įrengti stovus dviračiams, nes šalia eina dviračių takas.
-patraukti neestetišką elektros stulpą, kuris dabar stovi pievoje.

Liepos žaidimų pieva

Vilniuje stinga autentiškų natūralistinio žaidimo aikštelių vaikams. Siūlome vieną tokių įrengti Naujamiestyje kaip pilotinį projektą. Vieta parinkta aplink galingą ilgaamžį liepos medį. Jis kaip centrinė natūrali žaidimų pievos ašis užduoda visą gamtišką įrenginių dizainą. Pieva galėtų būti suskirstyta į dvi dalis: didesnė vaikų žaidimams, mažesnė – vaikus lydintiems suaugusiems ir kitiems pajudėti norintiems miestiečiams.
Siūloma:
-pievos priekinėje dalyje įrengti aktyvaus laisvalaikio zoną su stalais tenisui bei lauko sporto įrenginiais.
-vidurinėje ir galinėje pievos dalyje įrengti natūralistinę vaikų žaidimų aikštelę.
-vaikų žaidimų aikštelėje dėmesys natūralioms medžiagoms, taktiliškumui, dizaino originalumui, žadinančiam vaikų fantaziją, veiklos įvairovei. Galėtų būti įrengta ir vandens žaidimų įrenginių, ar bent jau hidrantas-vandens kolonėlė.
-suaugusiųjų sporto įrenginių dizainas galėtų taip pat kuo labiau remtis natūralių medžiagų ir spalvų naudojimu.
-siekiama gerbti ir saugoti centre augančią liepą kaip vietos simbolį. Nevykdyti darbų lajos perimetre. Įrengti dailią apsauginę tvorelę aplink kamieną. Įrengti stendą apie medžio rūšį, amžių, galbūt sukurti pasaką ar legendą apie šią liepą.
-dangos parenkamos natūralios: mulčas arba smėlis.
-pievos perimetras apsodinamas skroblų gyvatvore siekiant sukurti saugumą ir privatumą.
-prie įėjimo vartelių įrengti stovus dviračiams, nes šalia eina dviračių takas.
-patraukti neestetišką elektros stulpą, kuris dabar stovi pievoje.

Laisvalaikio erdvės Visorių parke

Projekto tikslas:
Visorių parke įrengti šeimoms ir vaikams draugiškas erdves, skatinti gyventojų aktyvumą ir buvimą gamtoje.

Gamtos nauda yra visapusiška: gamtoje mes galime pailsėti, buvimas gamtoje mažina stresą, didina fizinį aktyvumą, o natūrali aplinka patiems mažiausiems yra tiesiog būtina. Buvimas gamtoje suteikia galimybę vaikams žaisti, tyrinėti, kurti, judėti ir yra labai svarbus jų vystymuisi. Būdami gamtoje vaikai susipažįsta su įvairiomis tekstūromis ir supančiu pasauliu. Į delną paimta sraigė, pamatytas ar paliestas medis, akmenukas ar gilė, pamatytas paukštis ar voverė, atrasti augalai leidžia pažinti gamtą, suteikia patyriminių žinių, naujų įgūdžių ir daug džiaugsmo. Organiškos ir natūralios erdvės Visorių parke galėtų tapti puikia vieta rinktis šeimoms.

Kokia projekto nauda miesto gyventojams?
Mieste augantys vaikai ir gyvenantys žmonės jaučia vis didesni atotrūki nuo gamtos, mažiau laiko praleidžia natūraliose gamtinėse erdvėse ir patyria gamtos pažinimo trūkumą. Tad parke ar šalia jo esanti erdvė būtų puiki paskata rajono gyventojams daugiau laiko leisti gamtoje, daugiau judėti, formuoti darnius ir tvarius įpročius nevykstant į toliau įkurtus parkus su žaidimų erdvėm, taip sumažėtų ir eismo užimtumas.

Taip pat pastebėjome, kad Visorių parke po vėtrų prikrenta sveikų medžių, nupjaunama daug miško kenkėjų pažeistų medžių, gal galima būtų juos panaudoti kuriant tvarias ir organiškas erdves, laipynes, suoliukus, sūpynes ir t.t. rajono parke.