Vis labiau trūksta “trečiųjų” vietų - kur galima leisti laiką, bet ne pinigus; susitikti su draugais ar kurti naujas pažintis. Bendruomenės daržas Fabijoniškėse suburtų šeimas, jaunimą, senjorus bei labiausiai pažeidžiamas grupes į aktyvią, draugišką ir kūrybišką bendruomenę; įtrauktų juos į socialinę veiklą; mažintų socialinę atskirtį bei vienišumą; kurtų darnią kaimynystę; ugdytų atsakingumą, konstruktyvų mąstymą, problemų sprendimo įgūdžius, motyvaciją, skatintų dialogą, toleranciją, kūrybiškumą, dalijimąsi, socialinę integraciją, bendruomeniškumą, vienybę bei darbą komandoje.

🌱Miesto daržininkystė kartais pasiekia stulbinamai gerų rezultatų atgaivinant rajonus ir kaimynijas: sumažėja nusikaltimų ir vandalizmo atvejų, stiprėja saugumo jausmas, pasitikėjimas tarp žmonių. Jiems suteikiama erdvė susitikti, keistis idėjomis ir patirtimis, drauge spręsti opias problemas. Išsakyti nuomonę ir diskutuoti suteikiama galimybė ir tiems, kurie įprastai tokios galimybės neturi. Daržas tampa vieta, kurioje susitinka skirtingi žmonės, kurie šiaip niekada net neužkalbintų vienas kito, tokia erdvė sutvirtina bendruomenės identitetą.
🌱Mažina miesto karščio salas bei oro taršą. Suteikia ramią erdvę nuo triukšmo.
🌱Priartina žmones prie gamtos ir savo maisto auginimo; atkreipia dėmesį į mitybos ir aktyvumo svarbą; ugdo dėmesingumą aplinkai ir meilę gamtai; skatina tvarų bei sveiką gyvenimo būdą; prisideda prie vietinės bioįvairovės puoselėjimo ir komposto gamybos. Miesto vaikai pamato, iš kur ir kaip atkeliauja maistas, ir gali patys įsijungti į tokias veiklas.
🌱Suteikia natūralų fizinį aktyvumą; miesto daržininkystė įrodytai gerai mažina stresą, įgūdžių įgijimas padidina savivertę.
🌱Vietinis sveikas maistas vaidina svarbų vaidmenį mažinant netinkamą mitybą ir su sveikata susijusias ligas. Dėl geresnio maisto prieinamumo pagerėja mityba, ir daugiau laiko praleidžiama žaliojoje erdvėje.

Kad toks projektas bus sėkmingas rodo jau seniai veikiančių miesto daržai: “Idėjų Lysvė” Pilaitėje (11-16 pav.), Taline, daugiabučių kieme, augantis Väike-Õismäe (17-19 pav.).

Dalyviai bus kviečiami eksperimentuoti su DIY ir kurti erdvę, lysves bei kartu daržininkauti. Bus organizuojami bendruomenės susirinkimai dalintis žiniomis apie daržininkystę, o gal net kitokie renginiai. Vyks reguliarios priežiūros sesijos, kuriose dalyviai kartu prižiūrės augalus ir mokysis tvarios žemdirbystės metodų. Bendruomenės nariai prie daržo prisidės sodinukais, sėklomis ir mulčiu.