Vaizdingame Kairėnų mikrorajone, šalia VU botanikos sodo, yra žymaus mokslininko, biologo, zoologo, gamtosaugos Lietuvoje pradininko, rašytojo,
visuomenės veikėjo Tado Ivanausko vardu pavadinta gatvelė. Ji turėjo būti ilgiausia Kairėnų gatvė, nuo kurios atsišakotų augalų pavadinimais pavadintos gatvės: Ajerų, Asiūklių, Gubojų ir t. t. Bet idėja nebuvo realizuota. Dabar ji trumputė su keista namų numeracija apleista ir dulkėta gatvelė (kaip nepagarba Lietuvos šviesuoliui). Todėl siūlau tinkamai įamžinti T. Ivanausko atmintį, įrengiant pojūčių-pažintinį taką, nes „Pamilti gamtą per jos pažinimą…“ – taip rašė prof. T. Ivanauskas, pabrėždamas, kad rūpestis mus supančiu pasauliu prasideda nuo meilės savam kraštui ir nuo jo pažinimo. Takas galėtų būti klaustuko formos, nes klausimas - pažinimo pradžia :) (žr. prisegtuke ,,T.Ivanausko PojūčiųTakas"). Siūloma vieta yra labai patogi, nes takas galėtų eiti ir pieva, ir upeliu, ir miškeliu. Taką siūlau įrengti tik iš natūralių priemonių: medinių trinkelių, didesnių ir mažų akmenų, žvyro, kankorėžių, smėlėtu upelio dugno ir t. t. Šalia tako siūlau įrengti pažintinius stendus su raidėmis: T, A, D, A, S, I, V, A, N, A, U, S, K, A, S, kuriuos atidarius/praskleidus pasimatytų informacija apie patį T. Ivanauską arba supančią gamtą (žr. prisegtuke ,,Informacinė_dalis"). Retas kuris žino, kad T. Ivanausko broliai save laikė lenku, baltarusiu, o jis - lietuviu; kad šalia esančiame eglynėlyje gyvena mažiausias Europos paukštelis nykštukas: kuo skiriasi čia dažnai matomi uldukas nuo keršulio; kuo ypatingi augalai asiūklis ir ajeras, tarp kurių vardais pavadintų gatvių įrengtas šis takas!
Papildomai reiktų įrengti: suoliuką su pvz. šiaudiniu stogu aplink ten esantį elektros stulpą, kad žmonės galėtų pailsėti ar palaukti vaikų ar svečių, einančiu šiuo taku; upelio šlaitelius iškloti akmenimis (pvz. kaip Ukmergėje - labai gražu ir paprasta) ir pagal galimybę jį apšviesti; nuotrauką ar halogramą su T. Ivanausko ar gyvūno atvaizdu, kad galima būtų fotografuotis ar daryti asmenukes; nedidelę dviračių, paspirtukų ir poros automobilių stovėjimo aikštelę toliau gyvenantiems žmonėms (žr. prisegtuke ,,Tako_vietos": nr. 1 - tako dalis, einanti pieva, nr. 2 - tako dalis upeliu, nr. 3 -tako dalis miškeliu, nr. 4 - tako pavadinimas ir nuotrauką/halograma fotografavimui(si) (ji būtų klaustuko taško vietoje), nr. 5 - suoliukas su šiaudiniu stogu ratu aplink stulpą, nr. 6 - mini stovėjimo aikštelė auto ir motorinėms priemonės).