„Dalyvauk! Vilnius”
Nedidelės, bet vilniečiams labai svarbios idėjos kartais lieka neįgyvendintos, todėl gyventojai nesijaučia savo aplinkos šeimininkai. Tikriausiai ne kartą yra toptelėjusi mintis, kad sprendžiami visai ne tie klausimai, dėl kurių jau metų metus labiausiai miesto bendruomenėms skauda. Net neabejojame, kad esate pagalvoję, jog jei būtų jūsų valia, imtumėtės visai kitų darbų ir darytumėte visai kitaip.
Miestas priklauso jo gyventojams, todėl kviečiame Vilnių kurti kartu – prisidėti prie Savivaldybės biudžeto skirstymo, aplinkos gerinimo idėjų priėmimo, opiausių problemų sprendimų paieškos ir diskusijų.
Projektas „Dalyvauk! Vilnius“ – įrankis bet kuriam vilniečiui kurti ar gerinti savo bendruomenės gyvenamąją aplinką. Kiekvienas aktyvus sostinės gyventojas šioje platformoje gali teikti idėjas aplinkos viešųjų erdvių įveiklinimui, pagerinimui, naujų erdvių sukūrimui prie vilniečių namų, kad gyventojai jaustųsi patogiau ir gyventų kokybiškiau.
2021-aisiais trijose sostinės seniūnijose – Justiniškių, Rasų ir Verkių – prasidėjęs bandomasis gyvenamosios aplinkos kūrimo ir tobulinimo projektas pasiteisino ir jau po metų vyko visose Vilniaus seniūnijose: Antakalnio, Fabijoniškių, Grigiškių, Justiniškių, Karoliniškių, Lazdynų, Naujamiesčio, Naujininkų, Naujosios Vilnios, Panerių, Pašilaičių, Pilaitės, Rasų, Senamiesčio, Šeškinės, Šnipiškių, Verkių, Vilkpėdės, Viršuliškių, Žirmūnų, Žvėryno.
Po metų pertraukos projektas „Dalyvauk! Vilnius” grįžta su visiškai atsinaujinusia ir patogesne idėjų teikimo ir balsavimo platforma bei pasikeitusia projekto koncepcija. Nuo šiol aplinkos gerinimo idėjas vilniečiai galės teikti dviem kategorijoms – mažos ir didelės apimties.
Mažos apimties projektams galės būti siūlomos nekomercinės aplinkos gerinimo idėjos, kurių įgyvendinimo vertė neviršija 30 tūkst. eurų (priklausomai nuo kiekvienai seniūnijai skirto biudžeto).
Didelės apimties projektams galės būti teikiamos nekomercinės aplinkos gerinimo idėjos, kurių įgyvendinimo vertė neviršija 150 tūkst. eurų.
Aplinkos gerinimo idėjas projektui „Dalyvauk! Vilnius” gali siūlyti kiekvienas vilnietis (fizinis asmuo). Už labiausiai patikusį ir reikalingiausią pasiūlymą mažos apimties kategorijoje elektroniniu būdu balsuoti galės konkrečios seniūnijos gyventojai, o laimėjusios idėjos realizuotis bus per 12 mėnesių. Didelės vertės projektų kategorijoje balsuoja kiekvienas gyventojas, o laimėję projektai realizuojami per 24 mėnesius.
Projektas finansuojamas 2024 m. Savivaldybės biudžeto lėšomis, skirtomis seniūnijų programos „Aplinkos ir miesto plėtra“ priemonei „Seniūnijų teritorijų priežiūra ir atnaujinimas. Viso „Dalyvauk! Vilnius” 2024-ųjų biudžetas 1,1 mln. eurų. Iš jų didelės apimties projektams bus skirta 500 tūkst. eurų, mažos apimties – 500 tūkst.
2021 m. „Dalyvauk! Vilnius” idėjoms paskirstyta 64 tūks. eurų.
2022 m. Dalyvauk! Vilnius” idėjoms paskirstyta per 300 tūkst. eurų.
Kaip „Dalyvauk! Vilnius” veikia?
- pavieniai gyventojai ar gyventojų grupės sukuria mažos ar didelės apimties kategorijos idėją;
- idėjų teikimo polapyje užpildo idėjos pasiūlymo formą;
- savivaldybės sudaryta ekspertų darbo grupė įvertina gautas idėjas, jų atitiktį reikalavimams ir perduoda jas balsavimo etapui;
- internetinio balsavimo metu gyventojai renka jiems labiausiai patikusias didelės apimties ir savo seniūnijos mažos apimties projektų idėjas;
- daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas, atsižvelgiant į kategoriją, Vilniaus savivaldybė įgyvendina per 1–2 metus.
Orientacinis kainoraštis
Įdomūs faktai
Prasidėjęs trijose seniūnijos jau po metų projektas išsiplėtė į visą miestą. Net 84 proc. – idėjų iš sporto, poilsio ir laisvalaikio kategorijų.
Šiemet projektas „Dalyvauk! Vilnius” grįžta visiškai atsinaujinęs ir su ~ 1 mln. eurų biudžetu.
idėjų
lėšų
projektai
balsų
Vilniečių mintys
Tai galimybė pakankamai greitai įgyvendinti projektą, kuris yra labai laukiamas ir reikalingas. Kartu tai vienija vietos gyventojus – kartu pasvajoti, kartu padirbėti, kartu pasidžiaugti.
Nuostabi galimybė, leidžianti labai greitai „pasitikrinti“ ir įgyvendinti savo ir bendruomenės idėjas, kurios gali virsti puikiomis viešosiomis, poilsio erdvėmis. Projektas įgalina veikti, burtis ir kurti, ieškoti sprendimų, diskutuoti ir derinti skirtingus interesus kaimynijų rate. Labai smagu, kad jis tęsiamas !